Правильний вибір садового столика для дачі або заміського будинку є важливим рішенням. Такі меблі повинні бути не тільки красивими, але також зручними і комфортними для мешканців будинку і їх гостей. Столи для саду і тераси повинні відповідати певним вимогам, щоб прослужити якомога довше.
Стилі садових меблів
Стіл повинен гармонійно виглядати з іншими елементами дизайну тераси або саду, підходити за стилем, формою і розмірами. Щоб столик гармоніював з об’єктами, що знаходяться на ділянці, необхідно звертати увагу на стиль його виконання. До найпопулярніших стилів садових меблів відносяться:
- французький стиль (прованс) – елегантний стиль, для якого підходить ковані меблі, переважно в світлих тонах;
- японський стиль – лаконічність, простота і оригінальний мінімалізм, що гарантують комфортний і спокійний відпочинок;
- морський стиль (середземноморський) – меблі з ротанга у світлих відтінках, доповнені великою парасолькою;
- східний стиль – витончені меблі з турецькими або арабськими мотивами, як правило, досить незвичайного дизайну, з великою кількістю текстилю;
- кантрі – меблі з дерева або ротанга в кавових, шоколадних і рудуватих відтінків;
- сучасний стиль (хай-тек, лофт) – мінімалістичні моделі, але в той же момент оригінальні, що цінують творчі особистості.
Матеріали для виготовлення столів
Практичність і стійкість до погодних явищ вважаються одними з найважливіших факторів при виборі столу. Садові меблі можуть виконуватися з різних матеріалів, які мають як певні переваги, так і недоліки. Що впливають на умови експлуатації та догляд. Більшість меблевої продукції для тераси або саду виробляється з наступних матеріалів:
- Пластик. Доступний і універсальний матеріал для садових меблів. Пластикові столи бувають різної форми, розмірів і дизайну, вони добре витримують спеку і мороз, дощ і вітряну погоду. Але термін експлуатації таких меблів обмежений, а зламані деталі практично не піддаються ремонту.
- Дерево. Натуральний матеріал зовні виглядає привабливо, може мати багато різних відтінків, меблі добре вписується в будь-який стиль. Відрізняється своєю міцністю і тривалим терміном використання, а зламані частини завжди можна відремонтувати. Але дерев’яні вироби повинні покриватися спеціальними складами, які захищають від вологи, вогню і негоди. Такий стіл рекомендується прибирати в приміщення на осінньо-зимовий період.
- Метал. Особливим попитом користуються сучасні ковані меблі. Особливо елегантно виглядають підніжжя для скляних стільниць. Такі вироби відрізняються міцністю, їх складно зламати. Вони витримують різну погоду, їх легко можна перефарбувати в будь-який колір.
- Ротанг. Вироби з висушених стебел ротангової пальми відрізняються легкістю і красивим дизайном. В поєднанні зі скляною стільницею або металевими елементами виглядають дуже елегантно. Але варто враховувати, що ротанг досить крихкий, на нього впливає вологість і перепади температур. Тому ротангові столики необхідно ховати в приміщення на зимовий період.
- Штучний ротанг. Плетені меблі зі штучного матеріалу візуально майже не відрізняються від натурального, при цьому коштують значно дешевше. Вони легкі, але при цьому досить зносостійкі та можуть використовуватися цілий рік. Для більшої міцності додатково можуть використовуватися пластикові або металеві каркаси.
Як правильно доглядати за садовим столом?
Пластикові столики досить протирати вологою тканиною, а плями виводити універсальними кухонними засобами. Дерев’яний стіл необхідно регулярно мити і змащувати спеціальними маслами. А при потребі покривати лаком. Ковані вироби раз в 2-3 роки варто покривати антикорозійною фарбою. Ротанг досить періодично очищати пилососом і протирати поверхню легким сольовим розчином. А штучний ротанг можна мити мильним розчином і поливати зі шланга. Ці прості поради допоможуть зберегти садові меблі в належному стані на тривалий термін.