Минуле століття в основному характеризувалося епохою кіно, де не було звуку, джазом і розкріпаченням жінки, яка посміла обстригти волосся і зробити коротшою довжину спідниці. Милування тонкою естетикою підштовхнуло створити стиль, йому було дано назву арт-деко. У результату, який досягається при створенні інтер’єру в такому стилі, немає нічого такого, що об’єднує його з простотою або невибагливістю. Навпаки: виходячи з назви, арт-деко є декоративний стиль, де дуже цінується сильний колір, чіткий контур і розміреність рухів. Цей стиль можна віднести саме до обраної естетики, пов’язаної з міською вишуканістю і багатством.
Історія виникнення
Арт-деко, також знають під стилем багатоликості, який був поширений в першій половині 19 століття. Початок було дано в 1925 році в Парижі, де була відкрита міжнародна виставка декоративних мистецтв. На цій виставці перший раз показали колекцію меблів з тонкими лініями і прикрасами, вона була протилежною минулій витонченій моді. Арт-деко був відповіддю на виклик справжнього світу, де кожен предмет інтер’єру повинен був підтримувати в системі поглядів надійність, функціональність і добротність.
Цей стиль вважають епохою всього прекрасного. В інтер’єрі для нього характерно досконалість, геометрія і функціональність. Потрібно зауважити, що геометрія проникла в кожну точку оформлення інтер’єру арт-деко. Він досить складний, оскільки матеріал, який використовується для його оформлення, повинен бути високої якості.
Для цього стилю характерним є те, що у нього відсутні гострі кути у меблів, на вигляд вони важки та масивні. Багато зразків меблів арт-деко мають хромовані вигнуті ніжки, це надає їм враження качалки. Часто в оформленні інтер’єру користуються масивним письмовим столом, ящик і шафа із закругленими формами, використовуючи дерево або шпон екзотичної породи. Позолота на них відмінно поєднується з предметами, де присутній темний текстиль, є золота або срібна обробка. Поширеним предметом меблів в тому стилі була присутність м’якого дивана з плавною формою, оббитий він світлою оббивкою, з великою подушкою.
Оскільки предмети арт-деко в оформленні інтер’єру представляють собою мінімалізм, колірний набір дуже маленький. Здебільшого колірна гама – це чорний в поєднанні з різними кольорами. Акцентом стилю є золото і хром. Щоб якось пом’якшити ефект, можна взяти за основу блідо-блакитний колір.
Конструктивні особливості стилю арт-деко
Арт-деко передбачає суворе оформлення підлоги. Це може бути білим або чорним мармуром або ж плита з чорно-білого квадрата. На підлогу зазвичай розстеляють килим коричневого, сизого відтінку або з геометричним малюнком.
Для освітлення інтер’єру арт-деко використовують великий вибір стельових світильників, торшерів, настільних ламп і настінних бра. Широко користуються бронзою і склом, а також геометричними фігурами і кольоровою гамою. Для торшера може бути використано коване залізо або хром ручної роботи. Настільна лампа з нікелю з різними відтінками ця спільна риса цього стилю. Для настінних бра теж можна зробити вибір, для виготовлення яких використовують бронзу, алюміній, сталь або посріблену металеву основу.
Додаткові речі відіграють важливу роль в інтер’єрі арт-деко. Дзеркало з нікелю, хрому або срібла, прикрашене різними мотивами, бронзова скульптура, дверна ручка та свічник, відлитий з нікелю або хрому. Вони всі беруть участь в оформленні цього стилю.
Особливості оформлення кімнат
Вітальні кімнати арт-деко виглядають мальовничо. Стіна, колір якої яскравий, прикрашається яскравою і барвистою додатковою річчю. Така добавка допоможе зробити інтер’єр таким, щоб він був м’який і жіночний. Вишуканість додають м’який і пухнастий диван та стільці.
У ванній кімнаті арт-деко підійдуть для тих, хто любить старовинні рідкісні речі. Безсумнівно, цей стиль для людей, які мають у своєму розпорядженні велику суму грошей. Стіни з яскравими і насиченими кольорами, блискучі відтінки відмінно вливаються в оформлену ванну кімнату. Для цього стилю характерна наявність географічних візерунків. І через це підлоги, рушник і килим мають однакові фрагменти. Свічка з геометричною фігуркою створюють нотки романтики у ванній. Раковина вибирається прямокутної форми.
На кухні стелаж і шафка замінять мармуровою стільницею і розташованим над неї верхнею класичною шафкою.
У стилю арт-деко є синоніми – елегантність, розкіш, функціональність і краса. Як наслідок з назви, цей стиль мальовничий, дозволяє проявляти хороший смак на різні речі та прикраси. Він заснований на застосуванні сильних кольорів. Найбільше, в цьому стилі цінують функціональність, а прикрасами наповнюється і підкреслюється витіюватість інтер’єру.