Внутрішнє освітлення, перш за все, має практичну значимість в будь-якому будинку. При цьому для освітлення як такого можна обійтися простими лампочками, вкрученими в патрон. Але для естетики і затишку для внутрішнього освітлення неодмінно знадобляться світлодіодні (лед) світильники. Яких до речі на ринку електрики сьогодні безліч видів, форм і розмірів.
Правильне освітлення – важливий фактор для створення затишку
Створенню необхідної атмосфери в приміщеннях багато в чому сприяє грамотне освітлення. Хороший інтер’єр має багаторівневу систему світла. На стелі розміщують досить потужні лампи. У настінних бра і світильниках рекомендується встановлювати лампочки з м’яким не надто інтенсивним світлом. Бажано холодної температури.
Денне світло – не найкращий варіант для настінних освітлювальних приладів. Оскільки бокове світло використовується частіше для додаткового освітлення. Або забезпечення окремих ділянок кімнати достатньою кількістю світла в нічний час.
Ще одним рівнем є підсвічування. Підсвічування має декоративне значення і може використовуватися в якості нічника.
Верхнє та бокове освітлення
Зрозуміло, що люстри можна зустріти в більшості будинків. Верхнє світло в квартирах буває єдиним джерелом. Але наявність настінних освітлювальних приладів не просто допоможе прикрасити простір, але і зберегти ваше здоров’я. Читання, перегляд фільмів, в’язання та інші подібні заняття, що вимагають напруги очей зобов’язують створювати умови для збереження зору. Ідеальним рішенням є світлодіодні світильники, розташовані на стінах.
Бережіть очі!
Світло, що падає зверху, занадто сильно розсіюється по всій площі кімнати. В результаті чого не напружуючи очей, не можна виконувати відповідні заняття. Люди, як правило, не відчувають погіршення зору, який втрачається поступово. А тим часом саме неправильно підібраний режим світла впливає на наші очі та псує їх функцію.
Бокове світло зі стіни здатне дати достатню потужність. Але тут слід акуратно підійти до вибору світильника. Світильник з денним світлом можливо приверне своєю яскравістю, але ми не рекомендуємо робити ставку на цей аспект. Надмірна яскравість стане стомлюючою для очей. На щастя для вибору є золота середина. Світлодіодні лампи не тільки випускаються в значному температурному діапазоні, але ще і сконструйовані оптимальним чином.
Тепле і холодне світло-де використовується?
Так звана колірна температура або «колір світла» всіх ламп зі спіраллю розжарювання приблизно однакова. І лежить в діапазоні від 2 000 до 3 000 кельвінів. Таке тепле світло з переважанням жовтого кольору є природним і звичним для очей. Адже і в спектрі сонячного світла переважає саме жовтий колір.
Колірна температура світлодіодних лам знаходиться в більш широкому діапазоні від 2700 до 6500 К:
- Від 2700 до 3400 кельвінів – теплий природний білий світ з відтінком жовтого. Використовується в житлових приміщеннях. Є найбільш комфортним для людського ока.
- Від 3400 до 5000 – нейтральний білий. Знайшов своє застосування як в побуті, так і в адміністративних і офісних приміщеннях. У квартирах і будинках використовуються в санвузлах, коридорах, прихожих. У сфері бізнесу застосовується в офісах, магазинах, складах і виробництвах.
- 6000 кельвінів і більше – холодний білий. Спеціалізовані лампи. Використовуються в деяких виробничих приміщеннях, медичних кабінетах, підсвічуванні вітрин з коштовностями тощо. Таке світло досить не приємне для очей, його потрібно використовувати з розумом і обережністю.
У конструкцію світлодіодної лампочки входить спеціальний розсіювач, який робить пучки світла більш м’якими. При цьому навантаження на очі стає мінімальною. Розсіювач має форму півсфери, що дозволяє збільшити поверхню світловіддачі.
Настінні світильники – це зручний спосіб розмістити додаткове освітлення і декоративний елемент одночасно. Величезний асортимент світильників дозволяє підібрати світильник для будь-якого інтер’єру і зробити його родзинкою.
Переваги світлодіодних (LED) світильників
Використання в світильниках світлодіодних ламп має масу переваг. Перш за все, світлодіодні лампи – це сучасна розробка. Крім своєї безпеки для здоров’я, такі лампи дуже довго прослужать своєму власникові. Позбавляючи від постійної необхідності в зміні лампочки в світильнику.
Вони коштують дорожче інших видів лампочок з ідентичними показниками потужності та температури. Проте в перерахунку відносини ціни на термін загального користування світлодіодними лампами можна помітити істотну вигоду фінансового плану. Такі лампочки можуть працювати більше десяти років і не потребувати заміни.
Світлодіодні світильники максимально захищені від перегрівів і ураження електричним струмом завдяки полімерним матеріалам в складі цокольній частині. Не варто боятися і ультрафіолетового випромінювання. Даний тип світильників його не випромінює. Що знову ж таки свідчить на користь захисту Вашого здоров’я, адже ультрафіолет шкідливий не тільки зору, але і небезпечний для шкірних покривів.
Довгий термін служби та ремонтопридатність
Світильники зі світлодіодними лампами не просто можуть довго служити, але ще і піддаються ремонту. Трапляється, що в процесі експлуатації світлодіоди виходять з ладу, але не всі, а частково. Шляхом перепайки можна усунути пошкоджені ланки. Або ж можна просто утилізувати лампочку і придбати нову. Утилізація світлодіодних ламп не вимагає застосування спеціальних технологій. Адже в складі відсутні шкідливі гази або компоненти небезпечні для навколишнього середовища.
Вибираючи світлодіодний світильник на стіну, Ви отримуєте багаторічне безпечне освітлення, декоративний елемент інтер’єру, затишок і комфорт.