Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

ТОП-9 найцікавіших фактів про будівництво

Піраміда Хеопса

Навряд чи хто-небудь стане всерйоз сперечатися з тим фактом, що будівництво є однією з найбільш важливих професійних сфер в житті всього суспільства. Важко навіть уявити собі світ без всіх тих досягнень в області архітектури, якими з таким задоволенням користуються всі сучасні люди. Природно, що історія будівельного досвіду людства налічує не одну тисячу років. За весь цей час накопичилося безліч цікавих фактів про будівництво, а про найбільш цікаві з них ви зараз і дізнаєтеся.

1. Піраміда Хеопса

Чи знаєте ви, що прославлена піраміда Хеопса протягом 3 500 років була найбільшою архітектурною спорудою в світі? Примітно, що вона будувалася протягом 20 років з використанням 2 300 000 кам’яних блоків, кожен з яких важить близько 3 тонн. Причому вага деяких з таких блоків перевищує 15 тонн. Всього ж в будівництві цієї піраміди брало участь понад 10 000 чоловік.

Піраміда Хеопса

2. Колір пірамід

А чи відомо вам, що всі єгипетські піраміди спочатку були не піщано-жовтими, а сліпучо білими з ідеально гладкими поверхнями? Цей дивовижний факт пояснюється тим, що при зведенні гробниць для фараонів в якості облицювання для їх поверхонь використовувалися відполіровані плити вапняку. На жаль, з плином часу правителі Єгипту поступово зривали цю облицювання і використовували її в особистих цілях.

Колір єгипетських пірамід

3. Суецький канал та піраміди

Важливо відзначити і те, що при зведенні знаменитого Суецького каналу Єгипетський правитель Мухаммед Алі-паша заради економії вказав брати блоки з Великих пірамід. Тобто фактично наказав розібрати їх. Благо, головним інженером проекту був Луї ліан де Бельфон. Він зробив фіктивні звіти, згідно з якими видобуток каменю з місцевих шахт обходилася дешевше. А якби не цей розумний архітектор, то навряд чи хоч одна з пірамід залишилася б цілою… Але на цьому місці цікаві факти про будівництво лише починаються.

4. Велика Китайська стіна

Примітно, що знаменита на весь світ Велика Китайська стіна не один раз руйнувалася завойовниками і багаторазово перебудовувалася. Проте, до наших днів збереглося у відмінному стані більшість фрагментів цього зміцнення. Така довговічність пояснюється особливим цементним розчином, до складу якого входили гашене вапно і клейкий розварений рис. Варто відзначити, що навіть сучасні марки цементу не завжди можуть похвалитися схожими властивостями.

Велика китайська стіна

5. «Солов’їні підлоги»

Варто згадати і про незвичайну особливість багатьох японських палаців і замків. Абсолютно всі сходи робилися в них виключно скрипучими. Кожну дерев’яну сходинку закріплювали особливим V-подібним кріпленням, яке при тиску видавало звук, що нагадує пташиний щебет. У такої технології є навіть свою назву – «солов’їні підлоги». Все це робилося для того, щоб чужі люди не могли непомітно потрапити в будинок.
Японська підлога

6. Гребля Гувера біля річки Колорадо

Але давайте ж перейдемо до більш сучасним цікавим фактам про будівництво. Так, За весь термін зведення грандіозної греблі Гувера біля річки Колорадо з 1931 по 1936 роки загинуло 110 осіб. Причому першим з них був робітник з прізвищем Тірні, який потонув при пошуку вдалого місця будівництва. Дивно, що останнім загиблим був його рідний син Патрік, який помер від отруєння чадним газом.

Гребля Гувера

7. Cупутникова карта Харкова

А чи знаєте ви, що якщо подивитися на супутникову карту Харкова (522 мікрорайон), то можна помітити число 666, збудоване з житлових багатоповерхових будинків? Спочатку архітектори планували зробити з будівель напис СРСР, щоб її було видно з повітря. Але пізніше в план внесли зміни, через що і були побудовані три житлові «шістки».

Супутникова карта Харківа

8. Підроблені житлові квартали в Китаї

Цікаво, що останнім часом в Китаї стало надзвичайно модно копіювати цілі житлові квартали відомих європейських міст. Так, всього в 27 км від Шанхаю ви знайдете ціле поселення, збудоване в характерному німецькому стилі і навіть з монументами Гете і Шиллеру. У містечку Ченду ви побачите квартали, які є копією англійського Дорчестера. Ще недалеко від китайської столиці ви знайдете “міні-версії” знаменитої Венеції і Барселони. А найближчим часом китайці планують побудувати австрійський Хальштатт з його великим озером.

Підроблені житлові квартали у Китаї

9. Тамерлан

В якості висновку варто привести факт, пов’язаний з великим завойовником народів і полководцем Тамерланом. Примітно, що після кожної своєї перемоги грізний воїн наказував будувати цілі піраміди з черепів повалених ворогів. Так, найвище з цих моторошних споруд було зведено з 72 500 черепів і досягало у висоту більше 10 метрів.

Тамерлан

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: