Літні шини
Даний тип шин призначений для використання в теплу пору року, коли велике значення має показник зчеплення з поверхнею, а також низька витрата бензину і акустичний комфорт. Найчастіше літні шини мають досить гладким протектором, не містять великих блоків, а число прорізів на них мінімальне. Однак передбачені доволі широкі стоки для води.
Крім цього, в гуму додається особливий компонент – “силіка”, який робить шини більш м’якими. Таке рішення дозволяє не тільки поліпшити показники зчеплення з поверхнею, але і значно зменшити витрату палива.
Сучасні виробники намагаються максимально знизити сторонні звуки, які можуть виникати під час руху. Для цього використовують блоки різної величини, покращують конструкцію каналів водовідведення і створюють пористу структуру.
Зимові шини
Шини для холодної пори року значно відрізняються, від літніх. Протектор на таких шинах забезпечений безліччю блоків-шашок із загостреними наконечниками. А також нанесені особливі прорізи і канавки, які називаються «ламелі». В даний час при виробництві зимових шин застосовуються прямі і зигзагоподібні ламелі, які забезпечують самоблокування в разі різкого розгону або при входженні в поворот.
Також є відмінності і в складі гуми: крім силіки додають різні спеціальні масла, які забезпечують м’якість гуми під час холоду. Іноді до складу можуть додати навіть стружку кокоса, щоб створити таким чином своєрідні мікрошипи і поліпшити зчеплення з поверхнею.
Існує також спеціальна зимова гума з шипами, на якій по всьому протектору кріпляться спеціальні «гвоздики», що забезпечують найкраще зчеплення в ожеледь.
Універсальні шини
Всесезонні шини – це універсальний варіант, який являє собою щось середнє між зимовою і літньою гумою. Будова всесезонної гуми залежить від того, який тип гуми (зимова або літня) лежить в основі конструкції.
При виборі такої універсальної гуми слід пам’ятати, що з точки зору експлуатації вона не володіє всіма характеристиками зимових і літніх шин, а лише увібрала в собі їх основні риси. Якщо їздити на великій швидкості влітку, то всесезонні шини багато в чому будуть поступатися літнім. При цьому в холодну пору року універсальна гума багато в чому гірше, ніж зимова.
Однак при цьому для водіїв повнопривідних авто, які вважають за краще їзду на помірній швидкості, такі шини непогано підійдуть, адже використовуючи дану гуму можна комфортно почувати себе на дорозі в міжсезоння.
Всесезонною гумою можна користуватися постійно, проте слід пам’ятати, що такі шини не зможуть гарантувати ідеально точного керування транспортним засобом влітку і прекрасного зчеплення з поверхнею взимку, на снігу або в ожеледь.
Все про зимові шини з шипами
Шипована гума для зими – це шини, які можна використовувати навіть в найскладніших умовах. Коли дорога покрита льодом, снігом, а температура сильно опускається. На протекторі таких шин встановлені спеціальні “гвоздики”, які здатні пробиратися крізь сніг і лід, щоб забезпечити найкраще зчеплення. На сьогоднішній день саме шиповані шини є найкращим варіантом, який дозволяє комфортно і безпечно пересуватися взимку, в несприятливих погодних умовах.
Проте багато водіїв задаються питанням про доцільність використання таких шин. В даному випадку відповідь досить проста – якщо водій частіше їздить в міських умовах, де дороги більш-менш розчищені, а снігу дуже мало, то достатньо буде використовувати просту зимову гуму.
Шипована гума хоч і володіє незаперечними перевагами, коли дорога покрита снігом, проте використання такої гуми має певні недоліки. Підвищується рівень шуму під час їзди, а також збільшується витрата палива. При цьому в нормальних погодних умовах машиною управляти не так вже зручно.
Сучасні виробники застосовують безліч хитрощів, які дозволяють зменшити недоліки шипованої гуми. Наприклад, біля основи шипа може бути встановлений м’який шар, який підвищить комфорт їзди, шип може бути особливим чином закріплений або проклеєний, що підвищить термін його експлуатації.
Однак, чим більше таких технологій використовується при виготовленні шини, тим дорожче вона буде коштувати. Крім цього варто пам’ятати про те, що в Європі не скрізь можна їздити на такій гумі.
Зимова шипована гума є досить специфічною. Саме з цієї причини встановлювати їх слід тільки в тому випадку, якщо водій впевнений, що доведеться їздити в складних погодних умовах. По льоду, снігу, або по неочищених дорогах.