Холодильник-життєво важливий і незамінний предмет домашнього вжитку. Він пройшов не один етап перетворень, перш ніж досягти досконалості. Економічність споживання енергії, ізольовані холодильні та морозильні відділення, полегшена циркуляція повітря. Цими та багатьма іншими перевагами володіють практично всі сучасні холодильники, що продаються у великих українських магазинах побутової техніки. Тільки як не крути, а місця на кухні він займає більш ніж достатньо. Але творці потужних гігантів змогли вирішити і цю побутову проблему, придумавши оригінальний спосіб збільшення простору. Вбудований холодильник дозволяє візуально розширити кухню, виконуючи при цьому ідеально всі свої функції. Такий холодильник можна замаскувати під гарнітур як повністю, так і частково.
Частково і повністю вбудовані моделі холодильників
У першому варіанті агрегат поміщається в меблі і закривається панелями. Видимими людському огляду залишаються лише решітки для вентиляції, які будуть нагадувати про місце розташування самого холодильника. Додатковий плюс такої установки – не потрібно думати про його зовнішній вигляд, декоровані панелі приховають всі недоліки і підгонять під колір кухонних меблів. Другий варіант передбачає собою часткову прихованість кухонного агрегату.
Техніка установки досить проста. Холодильник поміщається в спеціальну нішу, але лицьова його частина (дверцята) залишається на виду. На деяких моделях в дверцята вмонтована панель управління, що має світловий індикатор. Вони позбавляють господарів від необхідності постійно заглядати в камеру, щоб змінити або встановити потрібний режим. На відміну від вбудованого холодильника, цей тип потребує підбору підходящої для кухонного гарнітура колірної гами. Вбудовані холодильники можуть порадувати своєю здатністю, видавати мінімальний шум при роботі. Пояснюється це тим, що Меблева фурнітура, за якою знаходиться і сам агрегат приглушує звуки.
Секрети установки
Завдяки сучасній теплоізоляції стінок, побутовий прилад економічний в експлуатації. Однак дуже важливо забезпечити приплив повітря, для повноцінного функціонування вбудованого холодильника. Ось чому при його установці між панелями і приладом залишають невелику відстань – зазор. Як правило, фахівці не радять самостійно вбудовувати побутову техніку, це загрожує наслідками – поломкою або пошкодженням компресора. Вбудований холодильник повинен не тільки якісно охолоджувати продукти, але і відповідати наступним вимогам:
- практичності,
- зручності користування
- і безпеки.
Останній пункт забезпечується правильною установкою і експлуатацією побутового приладу. Що ж стосується розмірів холодильників, то вони в більшості випадків стандартні.
У тих випадках, коли техніка має трохи інші габарити, необхідно приділити особливу увагу і повідомити про це фахівця по установці холодильників. Зручність, мабуть, один з показників, що забезпечується початковою плануванням і проектуванням кухні. Вбудовані холодильники не тільки економлять місце в їдальні, але і надають приміщенню стильний зовнішній вигляд. Наскільки комфортно користуватися вбудованим холодильником багато в чому залежить від розташування його внутрішніх полиць і морозильної камери. Сучасний вибір побутових приладів дозволяє втілювати мрії в реальність.