Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Вхідні та міжкімнатні двері. Матеріали виготовлення та особливості конструкції

Стальные входные двери

Двері споконвіку вважалася візитною карткою будь-якого будинку. Саме по двері, її станом і оформленню здебільшого створюється враження про господаря. Саме двері може сказати про його смак, матеріальний достаток, і навіть особливості характеру. Тому до вибору дверей – як зовнішніх, так і внутрішніх, – слід підходити дуже уважно. Але, якщо є сумніви в можливості правильного вибору, то в такому випадку краще порадитися з досвідченим дизайнером. Крім інших характеристик двері повинні володіти і хорошими візуальними якостями. Зокрема, її слід підбирати так, щоб вона повністю вписувалася в загальний інтер’єр всього будинку.

Двері, які використовуються в житловому будівництві, бувають двох типів:

  1. вхідні,
  2. міжкімнатні.

Але, незважаючи на відмінність по конструкційним і функціональним (в тому числі і захисним) параметрам, обидва цих типу є основною складовою загальної композиції інтер’єру.

Вхідні двері.

Вхідні двері мають різну конструкцію. Але найпопулярнішими і традиційно звичними вважаються, звичайно ж, двері розпашні. Разом з цим є двері, які відкриваються і відразу в обидві сторони. Це так звані двері двосторонні. Але в основному вхідні двері відкриваються тільки в одну сторону: або назовні, або всередину. Зовнішнє відкривання дверей краще, так як при цьому потрібно менше простору всередині приміщення. До того ж в зимовий період такий варіант відкривання дозволяє економити тепло в будинку. І ще не менш важливо те, що двері зовнішнього відкривання менш травмонебезпечні.

Конструктивні особливості

Розпашні вхідні двері можуть бути виготовлені з цільного полотна, а можуть бути фільончастими. Досить поширені двері з склінням. Однак останній варіант є скоріше декоративним і використовується більше в громадських будівлях, а не в приватних домоволодіннях. Сьогодні виробники придумують найрізноманітніші конструкції вхідних дверей. Наприклад, є навіть такі двері, у яких поріг опускається і піднімається в автоматичному режимі в міру відкривання і закривання дверей.

Взагалі-то розпашні двері, як згадувалося вище, особливо ті, які відкриваються всередину, незручні тим, що для їх відкривання необхідний певний простір. Якщо передпокій має невеликі параметри, то це часто є вирішальним аргументом на користь вибору двері саме зовнішнього відкривання. Інших варіантів для вхідних дверей не передбачено. Можна, звичайно, встановити зсувні двері. Але у випадку з вхідними варіантами клопоту по установці таких дверей дуже багато. По-перше, необхідно простір на стіні, куди буде засуватися відкривається стулка. По-друге, такі двері, на відміну від розпашних, не так-то просто герметизувати. Однак якщо вирішити ці проблеми, то в результаті установки зсувних дверей з’явиться можливість робити перепланування всередині будинку.

Якщо вже розглядати всі наявні варіанти вхідних дверей, то слід зупинитися і на дверях складних. Такі двері являють собою окремі секції, які переміщаються по напрямних рейках, встановленим в дверний отвір. Їх виготовляють з дерева, металу, скла і навіть пластику. У складних дверей теж чимало переваг. Але їх встановлювати трохи складніше, так як їх при відкриванні пересувають всередину стін по напрямних. Для чого потрібен монтаж багатьох кріплених елементів. Обробляють такі двері склом, ламінатом, дзеркалами, шпоном. Однак через повну неможливість герметизувати такі двері в зимовий період, їх встановлюють тільки в якості зовнішніх дверей для тамбура, який служить як перехідне приміщення з вулиці всередину будинку.

Матеріал виготовлення вхідних дверей

Вхідні двері сьогодні виготовляють з самих різних матеріалів. Класичним в цій якості є дерево. Цей матеріал володіє підвищеними показниками теплоізоляції. Але останнім часом двері з дерева роблять все рідше, оскільки вони володіють низьким рівнем безпеки. Найчастіше використовується метал, наприклад, сталь і алюміній. Двері з нержавіючої сталі популярні вже давно, тому що вони мають дуже високу міцність. При належній обробці вони можуть володіти ще й прекрасними звукоізоляційними і теплоізоляційними властивостями.

Якщо говорити про пластик, то він також досить часто застосовується для виготовлення вхідних дверей. У пластикових дверей чимало плюсів, але є і свої недоліки. Пластик легкозаймистий матеріал і встановлювати такі двері в заміському будинку або в котеджі не має сенсу. До того ж він не володіє досить високою міцністю. Тому такі двері також можуть встановлюватися, як і двері розсувні, тільки в якості зовнішніх дверей для перехідних тамбурів.

Також досить популярні двері двостулкові та полуторні. У першому випадку їх ставлять для того, щоб показати статус власника. Тому що практичні якості таких дверей гірше, ніж дверей одностулкових. Вони мають більш низькі показники взломостойкости. Те ж саме стосується і дверей полуторних. У таких дверей одна стулка менше інший, вона постійно перебуває в закритому стані. Та відкривається тільки для того, щоб внести в будинок будь-якої великогабаритний вантаж.

Міжкімнатні двері.

Установка міжкімнатних дверей

До міжкімнатних дверей пред’являється набагато менше вимог по взломостойкости, ніж до дверей вхідних. Але їх функції найрізноманітніші. Починаючи від поділу простору в приміщеннях, захисту від шуму і запахів до підтримки в кожному приміщенні певної температури. Як і вхідні двері, міжкімнатні бувають розпашними та розсувними. Відрізняються вони за принципом кріплення і конструкції.

Розпашні та розсувні міжкімнатні двері

Найпопулярніші сьогодні міжкімнатні двері – розпашні. Залежно від виду рухомих елементів, такі двері можуть відкриватися і вліво, і вправо. Все залежить від установки петель. Головний недолік таких дверей – це необхідність наявності зайвого простору для безперешкодного відкривання і закривання дверного полотна. Але є ще й двосторонні двері, які можуть відкриватися в ту чи іншу сторону при необхідності.

Найчастіше міжкімнатні двері роблять дерев’яними (з цільного масиву). Але досить популярні двері, виготовлені з складальної деревини, або проклеєних брусів. Сьогодні міжкімнатні двері стали виготовляти і з інших матеріалів. Досить поширені двері з пластику, алюмінію і навіть зі скла.

Якщо говорити про розсувних міжкімнатних дверях, вони бувають самих різних видів (каскадні, двері-купе, гармошка, книжка тощо). Головна складова в них – це напрямні (зверху і знизу) рейки або жолоб, по яких в ту чи іншу сторону переміщається дверне полотно, встановлене на роликові механізми.

Також досить широко поширена так звана каскадна система розсувних дверей. У цієї системи є кілька рухомих стулок і одне полотно. Подібні двері переміщаються по бічних жолобах. Якщо говорити про двері-купе, то вони також розрізняються за кількістю стулок. Як одностулкові, так і двостулкові. Переміщення таких дверей здійснюється як в одну сторону, так і в різні – за допомогою рейки і роликів. Якщо встановлюються конструкції в дві стулки, вони розсуваються в різні боки. Полотно може бути виготовлено з самих різних матеріалів, але найкраще для них підходить деревина. Як одним масивом, так і збірна (наприклад, фільончаста). Двері-купе і каскадні двері відносяться до паралельно-зсувного типу. В цьому випадку для створення дверних полотен використовується однаковий матеріал.

Є ще більш складний розсувно-складаний тип, у якого є кілька стулок, які між собою з’єднуються спеціальними петлями. Для виготовлення таких дверей потрібні мінімальні вимоги і не потрібно багато вільного простору для відкриття стулок. Це одне з найбільш оптимальних рішень для тих випадків, коли в приміщенні вузькі дверні прорізи і невеликі площі.

Фурнітура та оформлення дверей.

І вхідні двері, і двері міжкімнатні, потребують дуже хорошою і довговічною дверної фурнітури. Матеріали для виготовлення такої фурнітури, в першу чергу дверних ручок, можуть бути самими різними. Це і сталь, і пластик, і латунь, і алюміній. Також дверні ручки можуть бути комбінованими. При їх виготовленні матеріал піддається обробці. Заготовки шліфуються, гравіруються, покриваються лаком, фарбами, позолотою і іншими відповідними для цього матеріалами. Основна функція дверних ручок – це забезпечення безпеки. Але сьогодні двері з механічними функціональними можливостями вже не настільки актуальні і надійні. Виробники обладнають дверні замки вхідних дверей магнітними пластинами та іншими пристосуваннями. Ці замки більш практичні.

Оформляються міжкімнатні двері самим різним способом. Дизайнери придумують десятки варіантів, коли застосовується відразу не один, а кілька видів матеріалів. У моді метал і скло, пластик і дерево, вітражі та дзеркало.

Ну, і на закінчення слід сказати ще ось про що. Які б двері не встановлювалися в будинку, вони не повинні суперечити загальним ідеям інтер’єрів фасаду з одного боку, і приміщень – з іншого. Для виготовлення дверей застосовуються нові матеріали і технології і задаються найвищі технічні характеристики. Тепер у кожного виду двері (вхідний або міжкімнатних) має бути відповідне призначення. Оскільки можливості безмежні, двері можуть бути найрізноманітніші. Головне, щоб вони поєднувалися із загальним дизайном.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ