Все більше і більше власників приватних заміських будинків приймають рішення про облаштування у себе на ділянці басейну. Цей вид споруд сам по собі дуже цікавий, тому ми вирішили присвятити йому окрему статтю. Перш, ніж прийняти рішення про будівництво басейну, дуже важливо визначитися їх основними характеристиками. У статті ми наводимо коротку класифікацію таких споруд за типом використання, технічними характеристиками і матеріалами, що використовуються при будівництві.
Зимові та літні басейни
Якщо ви плануєте проводити водні процедури цілий рік, басейн краще розташувати в будинку або у спеціальній прибудові, яка буде опалюватися взимку. Однак, такий варіант необхідно передбачити ще при проектуванні котеджу, оскільки вбудувати в готову споруду басейн часто буває або дуже проблематично або взагалі неможливо. Крім того, вартість будівництва зимового басейну істотно вище літнього. До того ж і витрати на його утримання значні. Опалення окремого приміщення і підігрів води в зимовий період – задоволення не з дешевих.
Літній відкритий басейн, безумовно, є більш доступним варіантом з точки зору витрат на його будівництво. Однак, потрібно враховувати, що догляд за такою водоймою буде більш складним. На відкритому повітрі воду необхідно чистити значно частіше від комах, пилу та іншого дрібного сміття. Хоча цю проблему, принаймні частково, можна вирішити шляхом зведення над басейном захисного купола.
Вибір матеріалу чаші басейну
Основним конструктивним елементом будь-якого басейну є його чаша. Тому дуже важливо ще на етапі проектування всієї системи приділити максимальну увагу вибору матеріалу, з якого ця чаша буде зроблена.
Моноліт із залізобетону
Такий варіант є найбільш надійним, але при цьому і найбільш витратним. При будівництві басейну всередині вже існуючого будинку чаша із залізобетону є зазвичай єдино можливим варіантом. Перевагою є можливість створення водойми практично будь-якої форми. Крім того, варіантів декору для таких басейнів існує величезна кількість, від звичайної плитки до різноманітних графічних мозаїчних матеріалів. З недоліків, як вже говорилося вище, можна виділити трудомісткість будівництва.
Скловолокно – композитна конструкція
Чаші басейнів, виконані зі скловолокна, по міцності та зносостійкості можна порівняти із залізобетонними аналогами. Однак, порівняно з бетоном теплопровідність у композитного матеріалу нижче, а тому нижче будуть і теплові втрати, тобто зменшиться витрата електроенергії на підігрів води. Термін служби подібних виробів практично не обмежений. Також до переваг можна віднести простоту монтажу композитних басейнів.
Лиття з поліпропілену
Відносно бюджетним варіантом будівництва літнього басейну на дачній ділянці є покупка литої чаші з поліпропілену. Такі чаші бувають найрізноманітніших форм, тому не складе труднощів підібрати таку, яка буде максимально підходити під параметри земельної ділянки. При невисокій вартості пластик є міцним і герметичним матеріалом, тобто володіє саме тими властивостями, які важливі для басейну. Литу форму встановлюють в заздалегідь підготовлений котлован з забетонованим дном. Перевагами такого варіанту є не тільки низька ціна на саму чашу і простота її монтажу. Також потрібно відзначити, що в даному випадку відсутня необхідність у створенні додаткового декору у вигляді облицювання плиткою або мозаїкою.