Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Водойма на дачі – як її краще облаштувати

Искусственный водоём

Вода є не просто унікальним і важливим елементом в природі. Вона є вкрай необхідною в житті абсолютно кожної людини речовиною. У води є одна унікальна властивість – розслабляти і заспокоювати нерви. Навіть якщо ми проведемо зовсім небагато часу біля фонтану, струмка або річки, або будь-якої іншої водойми, це приведе наші думки в порядок. І налаштує на спокійне сприйняття світу. Саме тому любителі «природного» відпочинку намагаються створити штучну водойму на садовій ділянці. Крім того, багато людей зараз забудовують заміські ділянки для подальшої здачі нерухомості в оренду або для її продажу. Наявність на території водойми, безумовно, підвищить не тільки оцінку будинку, але також і його ліквідність.

Для того, щоб створити штучну водойму, вам потрібно зрозуміти, що це не проста гідроспоруда. Для його облаштування потрібні особливі знання і навички. Необхідно розуміти, що ставок або водойма вимагають постійного догляду. І взагалі це досить непросте заняття. Дуже сильно помиляються ті люди, які вважають, що для створення водойми досить просто вирити яму і заповнити її водою. Не варто забувати стежити за тим, щоб водойма не обміліла, рослини в ній не загинули. І врахувати ще багато іншого.

З чого ж починається створення вашої особистої водойми?

В першу чергу – це проектування. Тобто вам необхідно буде визначитися з розташуванням водойми, її формою і розміром. І треба подумати навіть про те, які дерева будуть рости біля неї. І які рослини будуть безпосередньо в неї, і чи будуть вони взагалі.

Відносно планування місця для водойми потрібно врахувати, що всі дерева і чагарники, що зростають поруч, повинні знаходитися з північного боку водойми. Тоді вони будуть служити захистом від поривів холодного північного вітру. А якщо ваша водойма призначається для купання влітку, то вона не повинна бути в тіні високих дерев. Щоб їх тінь не могла заважати прогріванню води.

Величина споруди може бути різною, але вона безпосередньо залежить від площі садової ділянки. Хотілося б відзначити, що багато хто робить невелику і зовсім неглибоку водойму з камінням, що лежать на дні та злегка показуються під водною гладдю. Це може надати присадибній ділянці неповторний, казковий і розкішний вигляд, що, безумовно, підвищить і ринкову оцінку землі.

Також різноманітним може бути і розмір, і форма водойми. Часто зустрічаються штучні ставки у вигляді квадрата, кола, прямокутника, овалу або звивистої форми. Тут же відразу хочеться відзначити, що найкраще буде виглядати кругла або овальна форма. Адже за такою водоймою простіше доглядати: вода не буде застоюватися в гострих кутах.

Форми для штучних водойм

У нашому світі можливо абсолютно все. Були б достатні кошти. З цього випливає те, що при наявності достатніх фінансових можливостей можна навіть купити готову форму для вашого ставка. Ці форми спеціально призначені для присадибних ділянок. Форми виготовлені з пластику або скловолоконних матеріалів. Вони прості і досить зручні і можуть вже при покупці мати незвичайний дизайн. І бути прикрашені, наприклад, морськими камінчиками, які приклеєні на дно спеціальним клеєм, стійким до впливу води. А також вам вже не доведеться думати про прикрасу і декоруванні водойми. Готові форми можуть абсолютно не відрізнятися від природних об’єктів, їх обсяг коливається від десятка літрів до декількох тонн. І там є вже спеціально підготовлені місця для купання та посадки водних рослин.

Якщо вас не влаштовує дизайн або ціна готової до експлуатації водойми, або ви хочете проявити фантазію і зробити все своїми руками, то вам слід розібратися, як же це зробити.

Штучна водойма на дачі

Етапи створення водойми

Коли ви визначитеся з формою, Ви повинні приступити до не менш важливого кроку – зняття верхніх шарів ґрунту і видалення залишків рослин на тій ділянці, який ви відвели під ставок. Дно і стінки Ви повинні облицювати водостійким матеріалом, як припустимо розм’яклої глиною, яку перемішали з водою. Розчин, який Ви отримаєте потрібно наносити на поверхню одним шаром і залишати на час, щоб він просох.

Після цього стінки і дно водойми потрібно обтягнути темним поліетиленом, який не пропускає світло. Це буде гарантією того, що не з’являться нові пагони непотрібної вам рослинності. Краї плівки потрібно обрізати, залишивши не менше 10 сантиметрів з усіх боків, це потрібно для оформлення кромки води. Її можна викласти декоративними каменями. А ось дно ви може прикрасити галькою, кольоровим щебенем або морськими камінчиками.

Щоб з часом вода не зацвіла, і ваша чудова водойма не перетворилася в болото з жабами, потрібно продумати припливно-стічну систему водопостачання. Для подачі свіжої води, повинна служити труба, яка повідомлена з центральним водопроводом. А ось брудну воду потрібно виводити через трубу, з’єднану з центральною каналізацією або спеціально облаштованою вигрібною ямою. Повну або часткову заміну води потрібно проводити тільки в міру необхідності.

Хочеться додати, що одним з найцікавіших прийомів створення штучної водойми є такий спосіб планування, щоб контур ставка не міг бути охопленим одним поглядом. Тобто створював ілюзію неосяжного простору. Тоді ви зможете отримати в особисте користування справжнісінький райський куточок. Ну а якщо ви вирішили оцінити дачу для продажу, наявність водойми на ділянці буде безумовною перевагою перед іншими пропозиціями.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: