Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Volvo Vida 2014D: проста установка з Mongoose JLR

Підключення до Вольво через сканер Dice

У житті будь-якого вольвовода настає момент, коли потрібно прочитати коди помилок і зрозуміти, що ж не так з машиною. Не завжди виходить їздити до офіціалів, через дорожнечу або велику відстань. Тому доводиться опановувати мистецтво діагностування самостійно.

Описуємо все коротко, простими словами від початку і до кінця. Для діагностики автомобілів Вольво є кілька варіантів читання кодів помилок:

 • Стандартний ELM327 пристрій через роз’єм ODB-2. Так ви побачите код несправності, але не завжди очевидно, звідки вона виходить.
 • Через спеціальні професійні програми, до яких належить і Volvo Vida. Такі програми показують докладну інформацію щодо проблеми з можливими причинами її виникнення.

Загальна інформація

Volvo Vida складається з двох компонентів:

 1. Спеціалізований блок Volvo Dice (про пристрої та аналоги інформація нижче), який чіпляється через роз’єм ODB-2
 2. Програмний комплекс Volvo Vida. Який є веб-сервером.

Починаючи з 2015 року, Volvo Vida перестала поставлятися на компактних носіях і стала доступна тільки в он-лайн режимі з центрального сервера Вольво. Тому тут описано останню доступну версію, яку можна встановити у себе на комп’ютері. Відповідно і автомобілі можна підключати до версії 2014D тільки ті, що випущені до 2015 року.

Установка на звичайну Windows у багатьох користувачів викликає великі проблеми. І питання виникають щокроку: то не всі необхідні компоненти встановлюються, то банально інші діагностичні програми починають конфліктувати. Volvo Vida — ніжна програма і не любить, щоб щось було не так. Тому ця докладна інструкція буде дуже корисною і дуже допоможе, якщо у вас є завдання підключитися до Volvo через сканер Dice або Мангуст.

Ця інструкція пропонує оригінальний, але водночас простий підхід до вирішення питання. Не потрібно мати окремий комп’ютер або чисту операційну систему. Достатньо встановити правильну програму віртуалізації. Яка запускає з вашого комп’ютера у віртуальному режимі окреме віртуальне середовище. Комп’ютер у комп’ютері. Де всередині все встановлено, щоб Vida працювала коректно, і відразу можна приступати до роботи.

Що можна робити з Volvo Vida

Частина функцій Volvo Vida не працюватиме. Але базові можливості доступні:

 • Читання та скидання кодів помилок
 • Розшифрування кодів на можливі причини
 • Статті щодо демонтажу вузлів
 • Довідник запасних частин
 • Запис деяких параметрів до електронних блоків

Обмеження Volvo Vida 2014D:

 • Діагностуватися Volvo Vida 2014D можуть лише автомобілі до 2014 року випуску. Деякі моделі 2015 теж можуть підключитися, але їх мало.
 • Для нових автомобілів потрібна версія Volvo Vida Online, але це зовсім інша історія. На даний момент її мають лише авторизовані сервіси.

Установка

1. Встановити програму віртуалізації (Desktop Hypervisor)

Віртуальні машини для різних операційних систем

Є кілька варіантів під кожну операційну систему. Вибирайте те, що підійде у вашому випадку.

Для Windows \ Linux:

 • Oracle VMbox (не підходить) — Безкоштовна програма. Але вона не повністю ізолює перекидання USB порту з основної системи у віртуальну, і тому система захисту Dice не спрацьовує.
 • VMWare Workstation 10 (застаріла) — остання версія програми, яка дозволить запуститися на 32-бітній ОС. Якщо у вас Windows з 32bit це ваш випадок.
 • VMWare Workstation Pro 16 (або новіше) — Платна програма.
 • VMWare Workstation Player 16 (або новіше) — Безкоштовна програма для приватних користувачів. Від версії Pro відрізняється тим, що одночасно можна запустити лише одну віртуалку. А вам більше не треба. Це чудовий варіант, який підійде більшості користувачів. Завантажити перевірений дистрибутив можна з нашого сайту за цим посиланням.

Для Mac:

 • VMWare Fusion for Mac — Безкоштовна програма для приватних користувачів.
 • Parallels Desktop — Платна програма.

2. Придбати та підключити діагностичний сканер

Автомобільний сканер Mongoose JLR

На цьому кроці також можна вибрати один з варіантів залежно від ваших цілей та переваг.

 1. Купити китайський клон Volvo Dice за 100-200$.
 2. Купити оригінальний блок Dice за 400-1000 $. Код запчастини Volvo 8252233.Принципова відмінність оригінального блоку в тому, що він має бездротовий зв’язок Bluetooth. В іншому різниці бути не повинно. Хоча часто не вдається підключити bluetooth під віртуальною машиною (тільки через USB-кабель).
 3. Купити сканер Mongoose JLR за 40$. Це найбільш економічний варіант, і в даній статті ми робимо наголос саме на роботі з ним.

3. Завантажити образ віртуальної машини з Volvo Vida 2014D

Розмір архіву близько 10 Гб, а в розпакованому вигляді 30 Гб. Будьте готові завантажити такий обсяг і потім розпакувати його.

Пропонуємо вам завантажити перевірений образ Vida 2014D російською мовою зі встановленим драйвером для Mongoose JLR.

4. Розпакувати завантажений архів

Файл .7z розпаковується програмою 7-ZIP або WinRAR.

Якщо все пройшло нормально, то наступним кроком можна запустити програму VMWare, відкрити в ній файл із готовою віртуальною машиною та насолоджуватися роботою.

Запуск

1. Підключіть Dice або Mongoose JLR до діагностичного роз’єму автомобіля (ODB2) та до комп’ютера USB

На пристрої Dice почнуть блимати лампочки. На Мангусті немає індикаторів, тому він ніяк не відреагує на підключення.

2. Завести автомобіль або увімкнути запалювання (залишити ключ у положенні II).

Вкрай бажано, щоб акумулятор міг працювати автономно тривалий час (був не дохлим).

Так само радимо вимкнути музику та кліматичну установку.

3. Встановити та запустити програму VMWare.

Якщо VMWARE не запускається, в налаштуваннях BIOS комп’ютера потрібно включити опцію віртуалізації. Докладніше про це читайте у розділі FAQ наприкінці цієї статті.

4. Додати віртуальну машину до програми VMWare. Відкрити файл «win 7 vida.vmx» із завантаженого архіву у програмі VMWare. Після цього натиснути на Play.

Відкриття образу у віртуальній машині
Запуск образу у віртуальній машині

5. Перекинути порт USB, до якого підключено ваш Dice або Мангуст. Сенс цієї дії полягає в тому, щоб віртуальний Windows 7 зрозумів, що йому потрібно використовувати певний пристрій, підключений до портів реального Windows 10.

Перекидання портів USB

На прикладі VM Workstation Player. Щоб підключити сканер до віртуалки необхідно зверху натиснути на Player, далі Removable Devices, далі вибрати Dice adapter – Connect.

6. Діагностика пристрою Dice

Важливо: На Mongoose JLR ця програма не працює. Але Мангуст чудово працює з цього кроку. Його можна пропустити.

Запустити діагностичну програму Dice Diagnostic, щоб переконатися, що з пристроєм є зв’язок. У меню, що випадає, з’явиться позначення вашого пристрою Dice. Натиснути на Connect. Повинне відбутися підключення ви побачите напругу в Supply Voltage. В іншому випадку щось не так з підключенням до пристрою. Після встановлення зв’язку натисніть обов’язково Disconnect.

7. Старт програми Vida

Ім'я користувача 1 (одиниця)

Переконаємося, що знизу горить зелений трикутник Vida status – running. Далі клацнемо 2 рази на цю іконку або запустіть VIDA через однойменну іконку з робочого столу віртуальної машини. У вікні ввести логін 1. Якщо Dice працює, конфігурацію авто можна вважати через меню «Read vehicle».І потім у незаповнені поля ввести параметри свого авто

Читання параметрів автомобіля у програмі Vida

Часті питання щодо Вольво Vida

Не працює китайський клон Dice

Деякі китайські клони Dice просто фактично браковані або є підробками. Виглядають вони зовні добре, але начинки не відповідають тому, що потрібно для повноцінної роботи. Рекомендуємо використовувати у якості бюджетного варіанта сканер Mongoose JLR.

VMWARE не запускається

Видається помилка: “This host supports Intel VT-x, але Intel VT-x is disabled.” Або така “Error while powering on: This host supports AMD-V, but AMD-V is disabled.”.

Вікно помилки запуску віртуальної машини на процесорі AMD

У налаштуваннях BIOS комп’ютера потрібно увімкнути опцію віртуалізації.

Де саме ця опція залежить від налаштувань вашого пристрою. У різних виробників BIOS виглядає по-різному, тому вам доведеться самому розібратися із включенням цієї опції.

Віртуалка з VIDA моторошно гальмує

По-перше, комп’ютер повинен бути не дуже старим. Хоча б такий, на якому до цього чудово працював Windows 7.

По-друге, можливо, ваш ноутбук не підключений до розетки і працює в економному режимі. Увімкніть у розетку та подивіться, чи буде різниця. Якщо буде, зайдіть в Панель керування вашого Windows в розділ “Електроживлення”. Виберіть максимальну продуктивність незалежно від того, від комп’ютера або від акумулятора працює розетка.

По-третє, віртуалці потрібна вільна оперативна пам’ять. На комп’ютері її має бути щонайменше 8Гб.

Робота з Volvo Vida 2014D без сканера

Чи можна використовувати Volvo Vida 2014D без підключеного сканера? Чи можна отримати доступ до статей щодо демонтажу вузлів, до довідника запасних частин?

Так, Volvo Vida 2014D дозволяє працювати без підключеного Dice. Але вам знадобиться VIN номер тієї машини, по якій шукатимете дані в довіднику.

Драйвер для Mongoose JLR.

На віртуальну машину не потрібно інсталювати драйвер. Оскільки в її образі, посилання на який ми дали у цій статті, драйвер уже встановлено.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: