Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВиди теплових насосів для опалення будинків

Тепловой насос

Ідеї, пов’язані з отриманням дешевої енергії, включаючи її тепловий варіант, без складних маніпуляцій і в умовах обмеженої кількості ресурсів, є зовсім не новими. І здаються фантастичними виключно при поверхневому погляді на дану проблематику. В цьому плані теплові насоси відносяться до пристроїв, здатних вирішувати зазначені завдання. Вони також досить активно застосовуються на практиці кілька десятиліть, проте до останнього часу переважно на території США і європейських держав.

Проте в Україні розглянутий варіант опалювального обладнання набуває в останні роки все більшої популярності. Наприклад, в поточному році в країні вже існує цілий ряд офіційних представництв, що пропонують бренди світового значення, монтаж теплового насоса під ключ та сервісне обслуговування й оцінку такого обладнання.

Функціонування теплового насоса

Питання особливостей роботи теплового насосного обладнання часто цікавить користувачів. В даному контексті процес функціонування можна порівняти з холодильним обладнанням, але тільки в зворотному порядку. Тобто холодильником створюється холод в камері з виведенням зайвої теплової енергії назовні. Ну а тепловим насосом теплова енергія з навколишнього середовища легко переноситься в приміщення з виведенням назовні холодних повітряних мас.

З точки зору принципу дії всі теплові насоси можна уявити собі як трансформатори теплоти. Обладнанням активно забирається низько-потенційна теплова енергія навколишнього середовища з подальшою її передачею в систему опалення для підвищення температурного режиму. Схоже на принцип роботи трансформатора напруги.

Види теплового насосного обладнання

З урахуванням застосовуваного джерела теплової енергії, випускаються різні види такого обладнання, а саме:

  • Геотермальні варіанти, що використовують теплову енергію ґрунту і ґрунтової води.
  • Повітряні різновиди, що нагадують і дуже схожі на традиційні системи кондиціонування у вигляді спліт-систем.

Перший варіант виконання може мати ґрунтовий або водяний формат. Переваги ґрунтового варіанту полягає в дуже хорошому акумулюванні тепла і додатковому підігріві земним ядром. Крім іншого, метрова глибина дозволяє стабільно підтримувати відносно постійний температурний режим. Що в свою чергу дозволяє підтримувати продуктивність такого джерела теплової енергії на гідному рівні в будь-яку пору року.

Геотермальні теплові насоси

З конструктивної точки зору всі геотермальні насоси можуть бути представлені:

  1. Ґрунтовим колектором у вигляді горизонтально розташованої трубної системи з тепловим носієм (антифриз). Такі інженерні комунікації прокладаються нижче, ніж рівень промерзання ґрунту. До мінусів можна віднести необхідність виділення значної за площею земельної ділянки.
  2. Ґрунтовим зондом у вигляді вертикально розташованої свердловинної конструкції, що займає невелику за площею територію. До мінусів можна віднести необхідність дорогого та складного процесу буріння.
  3. Водяного типу ґрунтове насосне обладнання відноситься до числа високоефективних варіантів, що працюють від теплової енергії ґрунтової води. Монтажні роботи припускають наявність спеціального дозволу для буріння двох свердловин, що подають і скидають воду. Недоліком є досить висока вартість монтажу обладнання такого типу.

Повітряні теплові насоси

Принцип дії повітряних теплових насосів нагадує роботу традиційної системи кондиціонування. Такий варіант відрізняє цілком доступна вартість і простота монтажу. А також широка сумісність з різними опалювальними системами. До мінусів можна віднести недостатньо високий рівень продуктивності, обумовлений вуличним температурним режимом. Даний формат теплового насосного обладнання рекомендований для експлуатації в якості доповнення основної опалювальної системи. Яка може бути представлена, наприклад, у вигляді газового або електричного котла.

Основні переваги теплового насоса

Сучасне насосне обладнання відрізняється винятковою ефективністю і економічною доцільністю в плані експлуатації. В умовах витрати 1.0 кВт електроенергії забезпечується віддача близько 4.0-5.0 кВт або навіть більше теплової енергії. При цьому все тепло, що виділяється, є дешевим і повністю безпечним для навколишнього середовища.

Обладнанням не споживається паливо і не виділяється вуглекислий газ або інші продукти згоряння. Крім іншого необхідно відзначити простоту експлуатації, а також гарантовану пожежну безпеку і абсолютну автономність роботи, що не вимагає втручання оператора.

Компактне, безшумне, довговічне і надійне обладнання може включатися для роботи і в звороньому напрямку в залежності від пори року. При цьому внутрішнім опалювальним контуром забирається теплова енергія з приміщень, а зовнішнім контуром у вигляді колектора тепло віддається ґрунту, в воду або в повітряні маси. Таким чином, насосне обладнання функціонує в якості системи для кондиціонування.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ