Влаштуватися на роботу з будь-якої будівельної спеціальності зараз нескладно. На ринку існує безліч бригад і будівельних організацій, які потребують кваліфікованих робітників будь-яких спеціальностей. Звичайно, економічна криза під час війни дається взнаки, і це позначається на ринку праці. Але кваліфікованим будівельникам зараз скаржитися не доводиться: будівництво та відновлення країни стає дедалі масштабнішим. У будь-якому місті є вакансії по запиту «шукаєш роботу будівельника в Києві» на кшталт машиніст екскаватора, муляр, штукатур тощо.
Та й охочих зробити ремонт у квартирі не зменшується. На ринку існує безліч будівельних фірм та приватних підрядників, тобто бригад, які працюють за наймом.
Наприклад, якщо робітнику потрібна не повна зайнятість на будівництві, а лише підробіток, йому достатньо знайти на майданчику виконроба. Навряд чи він відповість відмовою, тому що при будівництві великих будівель помічники потрібні. Такий спосіб найму багатьох влаштовує вільним робочим графіком, відсутністю багатьох формальностей прийому зокрема спілкування з «великим керівництвом». Однак у такому неофіційному працевлаштуванні є ризик бути ошуканим.
Здобувачам, які володіють професією, зовсім не важко знайти роботу в будівельній компанії на повний робочий день. Профільні фірми із задоволенням приймають досвідчених сантехніків, малярів, плиточників, електриків. Можуть спершу запропонувати місце запасного працівника для бригади, що вже діє. А згодом, якщо робітник добре себе покаже, він отримає постійне місце роботи.
Трапляється, що людину цікавить робота будівельником для виконання лише приватних замовлень. У такому разі можна розмістити своє оголошення в газеті, розклеїти його на дошках оголошень, на стовпах та зупинках. Хоча цей спосіб не можна вважати дуже ефективним. Імовірність того, що відгукнуться саме потрібні люди, мала. Найкраще скористатися іншим способом: знайти в Інтернет оголошення про пошук робочих будівельних спеціальностей і самому обдзвонювати роботодавців.
Реально знайти роботу і без Інтернету. Найчастіше люди користуються пропозиціями від біржі праці, розглядають вакансії в газетах, бюлетенях. Влаштовуються на роботу, як то кажуть, за «блатом», через знайомих та друзів. Проте все ж таки у найвигіднішому положенні претенденти, які мають вихід в Інтернет. Вони можуть стати учасниками міських форумів та в процесі спілкування з іншими користувачами знайти потрібну роботу. Також для офіційного працевлаштування можна переглянути в мережі приклади, як написати резюме зразок заяви чи анкети.
Ще один спосіб – зареєструватися на місцевій будівельній біржі. Тут розміщуються докладне портфоліо, відомості про досвід та стаж роботи, про освіту. Здобувач має можливість спілкуватися з роботодавцями, відповідати на пропозиції. Рейтинг складається із позитивних та негативних відгуків, на які у першу чергу орієнтуються потенційні замовники.
Портали для пошуку роботи
В Інтернеті є сайти, які допомагають людям у пошуках різної роботи. Це і спеціалізовані портали, і дошки оголошень, і соціальні мережі. Навіть на деяких блогах із заробітку в Інтернеті можна зустріти цікаві вакансії.
Ресурси пошуку роботи мають багато можливостей. З їх допомогою людина зможе вибрати вакансію, що його цікавить, і, розглянувши її, влаштуватися на роботу.
Наприклад, можна скористатися зручним сервісом «Робота Джубл», який зокрема вміє структурувати за категоріями всі вакансії, якщо вони є у вашому місті. Водночас, вміє показувати вакансії інших міст України та у інших країнах. Там також можна знайти віддалену роботу. Розглянемо нижче можливості цього порталу та спробуємо знайти роботу, яка потрібна.
«Джубл робота» – що це таке
Перед використанням сервісу Jooble з’ясуємо, що це таке. Отже, сервіс «Джубл робота» – це сайт, на якому розміщено тисячі вакансій із різними пропозиціями про роботу. Даний сайт доступний за адресою – ua.jooble.org. На цьому сайті Ви зможете знайти понад 30 тисяч найсвіжіших вакансій, які є в Україні та за кордоном.
Ресурс Джубл зробили зручним для використання. Наприклад, можна ввести назву професії у пошуку і він одразу видає необхідні результати користувачеві. Сервіс має можливості розширеного пошуку роботи. Через нього ви знайдете роботу із бажаним розміром зарплати, пристойними умовами праці.
Найпопулярніші вакансії для будівельників у Києві:
- Зварювальник.
- Гіпсокартонник.
- Фасадчик.
- Виконроб.
- Слюсар.
- Муляр (каменяр).
- Штукатур.
- Плиточник.
- Сантехнік.
- Електрик.
Також сервіс знаходить вакансії для студентів та школярів, є віддалена робота. Тепер спробуємо знайти на цьому сайті одну з цих вакансій.
Як шукати вакансії на Джубл робота
Щоб знайти вакансію, заходимо на сайт та пишемо у першому полі бажаний фах – «Будівельник». Потім прописуємо місто, наприклад, Київ, і натискаємо «Знайти вакансії». Після натискання кнопки пошуку будуть відображені списки вакансій. Ви можете скористатись розширеним пошуком на сайті. Для цього скористайтесь фільтрами:
- Дата публікації.
- Тип зайнятості.
- Досвід роботи.
- Місцезнаходження.
- Зарплата.
Особливістю сервісу Jooble є те, що він розміщує на своєму сайті також вакансії від сторонніх ресурсів. Після того, як ви знайшли вакансію на сайті Джубл, натискаєте на неї лівою кнопкою миші. Далі вас «перекине» на інший сайт, де є опис вакансії. Зв’язатися з роботодавцем можна за номером телефону, електронною поштою, можете надіслати йому своє резюме.
Звісно, що на сайті можна розміщувати своє резюме. Доступна безкоштовна реєстрація. Якщо ви шукаєте роботу будівельником, – сайт Джубл буде відмінним помічником у цій справі.
І наостанок пропонуємо подивитись відео про те, як будівельники забивають палі у Тайланді. 🙂