Починаючи робити інтер’єр невеликих за прощею квартир, важливо, щоб всі Ваші зусилля були спрямовані на візуальне збільшення площі приміщення. Відомо, що в таких ситуаціях неможна використовувати темні кольори, глянцеві блискучі поверхні, бо таке оточення візуально зменшує простір та “тисне” на мешканців. Варто зазначити, що існує й доволі багато прикладів, коли дизайн невеликої квартири виконаний з порушенням вказаних нюансів, проте виглядає помешкання відмінно. Головне – використовувати все із розумом. Якщо Ви задумали зробити перепланування житла, обов’язково отримайте консультації фахівців. Знесення несучих стін може привести до руйнування всієї будівлі. Нажаль, такі випадки іноді трапляються по всієї Україні та зокрема у Києві.
Одним з відомих прийомів збільшити простір невеликого приміщення – є використанням у дизайні дзеркал. При цьому дзеркала застосовують як на стінах, дверях і шафах, так і на стелях. Як варіант, це може також бути глянцева дзеркальна поверхня натяжної стелі. Неможна у маленьких кімнатах використовували масивні світильники або люстри. Вонисуттєво «знижують» рівень стелі, що сприймається некомфортно для мешканців. Хорошими варіантами є вбудовані світильники, світлодіодні ленти, спрямовані джерела світла для організації різних зон освітлення. Достатня кількість освітлення додасть затишку та одночасно яскравості в інтер’єр, та допоможе візуально розширити об’єм приміщення.
Не зловживайте використанням декору, зосередтесь на максимальній функціональності. Це не означає, що треба оформлювати квартиру зовсім в стилі мінімалізму, проте від важких килимів, штор, масивних кафів краще позбутися.
Два кольори мої…
Роблячи ремонт у невеликих квартирах, для підкреслення акцентів використовують яскраві або темні кольори, при цьому фон залишають світлий тонів. Насичені відтінки внесуть родзинку до Вашого інтер’єру. Для фону також підійдуть світлі чи нейтральні кольори або пастельні м’які відтінки.
Зазвичай стеля в невеликих помешканнях низька, адже вони зазвичай розташовані у хрущівках або так званих будинках чеського проекту. Це в свою чергу ще сильніше зменшує і так доволі малу площу нерухомості. При виборі кольору варто врахувати, щоб стеля була світліше за стіни. Втім, якщо Вам пощастило жити в однушке сталінських часів, проблема з висотою стель не буде Вас турбувати. В таких квартирах можна сміливо робити багаторівневі конструкції.
Краще використовувати монолітне підлогове покриття по всій площі квартирі. Відсутність перепадів висоти полу та поріжків не тільки красивіше, але і зручніше: ніхто не буде запинатися, а прибирати оселю легче.
Вибір меблів
Меблі варто вибирати світлі, дерево темних тонів здається більш масивним. Гарно виглядатимуть металеві та скляні поверхні.
Найцікавіше в оздобленні житлових приміщень — вибір та оцінка меблів. Щоб підібрати потрібні розміри, швидше за все варто замовляти їх виробництво за індивідуальним замовленням. В деяких квартирах меблі розташовують уздовж стін, а в центральній частині кімнати залишається маленький «острівець» вільного місця. На нашу думку, це не є гарним варіантом планування. Існує безліч прикладів креативної функціональної меблів, яка займає мало місця, ось лише деякі з них:
- двоярусні ліжка, ліжка-горища, вбудовані в шафу, підвісні ліжка під стелею;
- ящики для зберігання під ліжком;
- перегородки з полицями замість стін з гіпсокартону;
- подіум з місцем для зберігання, спальною і робочою зоною;
- шафа і полички під стелею, над дверним отвором, в ніші.
Теплі пастельні відтінки роблять приміщення світлим і візуально розширюють простір. Відмінно підійдуть також будь-які світлі однотонні або шпалери з дрібним, але не дуже яскравим малюнком. Нам потрібно уникати темних, дуже яскравих і великих орнаментів, які, навпаки, поглинають в себе і без того невеликий простір. Вертикальні лінії і малюнки на шпалерах візуально піднімають стелі, що нам також стати в нагоді в нашому інтер’єрі.
Ілюзію великого простору створюють стелі на тон світліше стін, і плоскі стельові світильники. А використання глянцевих і дзеркальних фактур на стелі робить кімнату вище і об’ємніше.
Що ж стосується меблів, то краще все-таки, якщо це будуть гарнітури зроблені на замовлення. Стандартна меблі буде занадто об’ємною і не дозволить нам зберегти потрібний нам простір.
Намагайтеся підбирати меблі, що трансформуються, наприклад, диван-ліжко і розкладний стіл.
Можна виграти трохи зайвого простору за допомогою полиць на стіні, вбудованих комодів і висувні шухлядки. Візуально “підняти” стелю і кілька “розсунути” стіни можна використовуючи радіусні шафи купе , вибираючи високу вузьку і світлу меблі. Техніка, безумовно, повинна бути вбудованою, особливо на кухні.
Пошук ідей для оформлення маленької квартири можна перетворити в творчий, ненудний процес, адже навіть невеликий будинок потребує Вашої уваги і фантазії.
У цьому немає великого секрету, що з допомогою таких нескладних прийомів ми зможемо створити ілюзію величезного простору, раціонально використовуючи кожен сантиметр приміщення і звільнити простір настільки, щоб квартира стала максимально зручною і привабливою для Вас і вашої родини.