Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як очистити воду в міській квартирі

Грязная вода из-под крана

В даний час муніципальна і центральна влада намагається проводити всебічну модернізацію комунальних підприємств, які відповідають за доставку води по центральній водопровідній системі. Однак при цьому якість води все ще не відповідає санітарним нормам, прийнятим в Україні. Саме тому людям доводиться самостійно думати про те, як забезпечити себе і свою сім’ю якісною питною водою.

У числі найпоширеніших проблем сьогодні є наявність у водопровідній воді окису заліза і окалини, висока жорсткість, надмірна кількість хлорки, а також різні шкідливі мікроорганізми. Позбутися від цих проблем можна за допомогою спеціальних систем фільтрування води, які встановлюють в квартирі або врізають в труби водопроводу.

Чим забруднена вода

В процесі вивчення води з-під крана в лабораторних умовах, були виявлені такі види небезпечних забруднень:

 • жорсткість. Дана характеристика визначається згідно наявності у воді надмірної кількості магнію і кальцію. Якщо людина п’є жорстку воду, то це може привести до утворення каменів в нирках. При цьому жорстка вода шкідлива не тільки для людей, але і для побутової техніки. Наприклад, через жорстку воду в пральних машинах і бойлерах утворюється накип на ТЕНах;
 • наявність у воді небезпечних мікроорганізмів. Підвищений вміст хвороботворних мікроорганізмів у воді призводить до інфекційних хвороб, включаючи захворювання дихальних шляхів, неправильну роботу шлунково-кишкового тракту, кон’юнктивіт і багато іншого;
 • хлор . Дана хімічна речовина додається в воду з метою фільтрації і видалення небажаних для людини мікроорганізмів. Однак якщо система додавання хлору працює неправильно, то його концентрація у воді може значно підвищувати норму. Це призводить до неправильної роботи шлунка, появи алергії, проблем зі шкірою;
 • підвищений вміст заліза. При наявності в складі води надмірної кількості заліза, воно має властивість накопичуватися в організмі, внаслідок чого порушується робота багатьох органів, може з’явитися алергія. Крім цього, значно підвищується ризик захворювань серцево-судинної системи, а також можуть виникнути проблеми з кров’ю;
 • підвищений вміст сірководню. Цей газ має неприємний запах, який він передає воді. Якщо його вміст підвищений, то воду не тільки противно пити, але і небезпечно, адже це може стати причиною неправильної роботи легенів;
 • надлишок магнію. Якщо кількість магнію перевищує норму, то пити таку воду вкрай не рекомендується, адже вона може викликати неправильну роботу центральної нервової системи і навіть впливати на психіку людини;
 • висока кількість вуглеводню. Дані речовини є канцерогенами і вкрай негативно впливають на здоров’я. Таку воду обов’язково слід фільтрувати, інакше в організмі можуть почати розвиватися різні пухлини;
 • марганець. Якщо у воді міститься багато заліза, то напевно і концентрація марганцю підвищена. Ця речовина впливає на роботу опорно-рухового апарату і руйнує кістки.

Варто відзначити, що зараз багато людей свідомо відмовляються від додаткової фільтрації води, вважаючи за краще просто кип’ятити водопровідну воду. Природно, тривале кип’ятіння води допоможе вбити певну кількість хвороботворних бактерій, а також знизити концентрацію солей, які є причиною жорсткості води. Однак такий спосіб допомагає впоратися далеко не з усіма видами небезпечних речовин.

Як вибрати фільтр для води в квартиру

Найбільш ефективне очищення може бути досягнуто тільки шляхом фільтрації води. На сучасному ринку є досить багато фільтрів, які відрізняються за своїми параметрами: ступінь очищення, продуктивність і загальний ресурс. Розглянемо найбільш поширені фільтри для води, їхні переваги та недоліки.

Глечики

Вельми поширені та популярні речі, які можна зустріти в багатьох будинках. Спеціалізовані магазини пропонують фільтри-глечики у величезному асортименті. Але їх можна використовувати лише періодично. При цьому такі фільтри здатні очистити тільки невелику масу води і для постійного використання не дуже підходять, адже показник продуктивності у них вкрай низький. Картриджі, які встановлені в таких фільтрах, потрібно досить часто міняти, адже вони розраховані приблизно на 300 очисних циклів. Тому з розрахунку на один літр води їх вартість виходить високою. Максимальна швидкість фільтрації становить два літри за десять хвилин.

Такі пристрої мають форму глечика, який зроблений з пластика. Усередині виробу встановлена платформа, до якої кріпиться картридж. Усередині картриджа знаходиться активоване вугілля, яке і фільтрує воду, затримуючи шкідливі домішки і усуваючи запахи.

Фільтри для кранів

Фільтр-насадка на кран

Такі пристрої використовуються для того, щоб відфільтрувати водопровідну воду, яка надходить безпосередньо з-під крана. Подібні пристрої фільтрують досить повільно і не призначені для активного використання. При цьому такий фільтр не здатний очистити воду від всіх видів забруднень і шкідливих домішок.

Фільтр виконаний у формі пластикового циліндра, до якого йде різьбовий патрубок. Він кріпиться прямо до крана, і встановлювати його в систему водопроводу окремо не потрібно. Усередині даного фільтра встановлений сорбційний картридж, який необхідно періодично міняти.

Основним недоліком такої системи є її слабка продуктивність-всього 200 мл в хвилину. Крім цього відфільтровану воду можна використовувати тільки для приготування їжі та пиття.

Проточні фільтри

Досить популярний фільтр, який допомагає очистити водопровідну воду в міських умовах від багатьох забруднень. Конструкція складається з декількох елементів. Картриджі в такий фільтр підбираються індивідуально, виходячи зі складу води, який визначається в лабораторних умовах.

Фільтри проточного типу досить компактні. Пристрій встановлюється прямо у водопровідну систему. Наприклад, в санвузлі або під кухонною раковиною.

Основною перевагою даної системи є її відносно висока продуктивність, яка становить три літри в хвилину. Система розрахована на якісне очищення 10 тисяч літрів води, після чого картриджі необхідно оновлювати.

Підвищити тривалість життя фільтра можна за допомогою установки окремого крана, який буде використовуватися саме для отримання очищеної води.

Зворотноосмотичний фільтр

Даний спосіб фільтрації використовується в ситуаціях, коли водопровідна вода сильно забруднена. У системах такого типу встановлена особлива молекулярна мембрана. Фільтрація відбувається завдяки особливій будові мембрани, яка пропускає тільки молекули води, а всі бактерії та домішки зливаються в каналізацію.

Такі фільтри досить компактні та можуть поміститися навіть під мийкою. Фільтр може поставлятися в комплекті з насосом, який дозволяє нагнітати тиск при слабкому напорі, а також з ємністю, куди надходить і акумулюється чиста вода. Після такого очищення воду можна пити безпосередньо з-під крану.

Однак даний тип фільтрів не позбавлений і недоліків. В процесі очищення з рідини вимиваються не тільки шкідливі компоненти, але і корисні мікроелементи і мінерали. Якщо людина довгий час буде споживати таку воду, то в організмі може виникнути дефіцит необхідних для життєдіяльності речовин. Проблема вирішується установкою спеціального модуля, який автоматично мінералізує воду. Правда, варто сказати, що з цього приводу є й інша думка. Що людина отримує достатню кількість мікроелементів із їжею, тому їхня недостача у воді ніяк не впливає на її здоров’я.

На наш погляд фільтри на основі систем зворотного осмосу є найбільш ефективними і при цьому недорогими для отримання в міських квартирах якісної питної води.

Як вибрати фільтр

Вибираючи фільтр для очищення води найкраще звернутися в спеціалізовану компанію, співробітники якої зможуть провести лабораторний аналіз води, або передати зразок рідини на аналіз в сторонню лабораторію. На підставі отриманих результатів профільний фахівець зможе визначити рівень забруднення води і порадити модель фільтра, яка ідеально підійде під конкретні умови.

Отже, в процесі вибору фільтра слід враховувати кілька важливих моментів:

 1. фільтри-глечики слід брати тільки в якості запасного варіанту, адже у них низька продуктивність, а картриджі необхідно часто міняти;
 2. фільтри у формі насадки на кран можна використовувати для очищення невеликої кількості води. Їх рекомендується використовувати тільки там, де немає можливості встановити стаціонарний і більш «просунутий» фільтр;
 3. проточні фільтри є досить непоганим варіантом. Вони якісно очищають воду, але коштують недешево, та й монтаж не завжди буває простим;
 4. фільтри зі зворотним осмосом видаляють з води всі шкідливі домішки, тому воду після такого фільтра можна пити без кип’ятіння, а в чайнику не буде накипу.

Як пом’якшити воду

Фільтр-колона для пом'якшення води

Однією з найбільш поширених проблем є вода, яка насичена великою кількістю солей магнію і кальцію. Таку воду прийнято називати жорсткою. Пити таку воду не рекомендується, оскільки:

 • мінерали мають властивість накопичуватися в організмі людини, внаслідок чого можуть утворитися камені в нирках;
 • стає причиною виникнення накипу, через яку побутова техніка виходить з ладу;
 • така вода псує смак їжі;
 • мінеральні солі, які містяться в такій воді, осідають в суглобах, негативно впливаючи на весь опорно-руховий апарат.

Для пом’якшення води потрібно використовувати спеціальний фільтр, в якому основним діючим елементом виступає смола іонообмінного типу. Фільтр представляє з себе колону, поруч з якою встановлюється ємність з сіллю. У міру забруднення фільтра відбувається автоматична періодична регенерація смоли сольовим розчином. Фільтри подібного типу відмінно себе зарекомендували для водопідготовки в приватних будинках.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: