Комп’ютерна техніка є таким видом майна, який не завжди і не всім потрібен новим, в упаковці з магазину. Наприклад, комп’ютерні комплектуючі після установки в системний блок користувач взагалі ніколи не бачить. Відповідно, йому абсолютно все одно, чи була планка пам’яті або, скажімо, відеокарта куплена новою або вже такою, що була у використанні.
Однак, слід зауважити, що не всі типи комп’ютерної техніки варто купувати «з рук». Більшість грамотних покупців, які діють зі знанням справи, навряд чи куплять комплектуючі б/в, які мають в своїй конструкції рухомі деталі. Ясно, що, наприклад, жорсткий диск (який не SSD) має сенс брати тільки новий. А от монітор можна і часто корисно для бюджету фірми взяти саме б/в.
У комп’ютерних моніторів немає рухомих деталей або частин, тому він або працює, або ні. Для того, щоб вивести з ладу сучасний монітор, необхідно його пошкодити механічно. Звичайно, бувають різні випадки перегорання окремих мікросхем в моніторі, але це швидше виняток, ніж правило.
Крім того, перевагою покупки б/у монітора є простота перевірки його працездатності. На відміну від того ж жорсткого диска, про який ми згадували вище по тексту.
Переваги вживаних дисплеїв.
Деякі інтернет-магазини пропонують б/в монітори з Європи. Часто такі пропозиції становлять значний інтерес для потенційних покупців. Перевагами такої покупки є:
- Хороший фізичний стан техніки. Багато європейських компаній проводять планову модернізацію парку комп’ютерної техніки. Тому монітори, як і інші комплектуючі, характеризуються повністю справним станом і «товарним» зовнішнім виглядом.
- Якісні монітори відомих брендів. У магазинах можна знайти дуже цікаві пропозиції з продажу моніторів таких “дорогих” світових брендів як, наприклад, HP або Dell.
- Широкий асортимент. Часто можна знайти модель, зняту з виробництва, але таку, яка за характеристиками максимально підходить саме для ваших завдань. Наприклад, наявність сенсорного екрану або вбудованої мультимедіа.
Класифікація б/в моніторів за станом
У згаданих вище інтернет-магазинах монітори з Європи поділяються на два класи:
- Клас А. Девайси в дуже хорошому, можна сказати ідеальному стані, який мало відрізняється від нового.
- Клас Б. Такі дисплеї можуть мати деякі дефекти, які, однак, не є критичними для роботи користувача.
Основні параметри та характеристики обладнання
Ми вже писали про основні характеристики при оцінці ноутбуків. При виборі ж дисплеїв важливо звернути увагу на:
- Розмір екрану і його роздільну здатність. Вочевидь, дана характеристика є для більшості користувачів визначальною. Розмір дисплея визначається, виходячи з тих завдань, які планує вирішувати користувач саме на даному конкретному робочому місці.
- Тип матриці (кут огляду, контрастність, передача кольору, частота).
- Форм-фактор. Тут мається на увазі як співвідношення сторін, так і наявність вигнутого екрану.
- Комплектація (роз’єми, мультимедіа, сенсорний екран тощо).