Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИЯк оцінити смартфон

Как оценить смартфон

Останнім часом при оцінці основних засобів підприємств велику кількість активів складають комп’ютерна техніка та мобільні телефони. Адже саме майно цих типів швидше за все фізично і морально зношується. І, відповідно, парк такого обладнання підлягає регулярному оновленню. Про оцінку офісної та комп’ютерної техніки ми вже писали. Дана ж стаття присвячена особливостям визначення вартості сучасних мобільних телефонів.

Основні характеристики смартфонів при їх оцінці.

Основними параметрами, що впливають на функціонал і вартість мобільних телефонів, є наступні:

  • Розмір і тип дисплея.
  • Частота роботи і кількість ядер процесора.
  • Об’єм оперативної пам’яті смартфона.
  • Вид і версія операційної системи.
  • Наявність додаткових опцій.

Давайте розглянемо докладніше, на що звернути увагу при виборі смартфона.

Розмір і тип дисплея.

З розміром екрану все ясно. З одного боку, чим він більший, тим зручніше користуватися гаджетом. З іншого боку – постійно носити в кишені невеликий планшет прийнятно не для всіх. Але тут кожен знаходить для себе баланс, виходячи з власних уподобань. Розмір екрану у сучастних телефонів біля 6 дюймів, тип матриці – PLS TFT або Super AMOLED. Обидва види дисплеїв мають свої переваги і недоліки, тому при виборі телефону необхідно звертати на це увагу.

Кількість ядер і частота роботи процесора

У більшості телефонів, починаючь з середнього сегменту ринку, присутні від шости до восьми ядер центрального процесора. Частина з них може працювали на одній частоті, інша частина – на іншій. Очевидно, що чим більше ядер, тим краще. Так само справа йде і з частотою. Взагалі, для комфортної роботи на сьогоднішній день купувати смартфони або планшети з кількістю ядер менше восьми навряд чи має сенс.

Об’єм оперативної пам’яті

В характеристиках сучасних мобільних телефонів вказується два значення обсягу пам’яті:

  1. Оперативна.
  2. Вбудована.

Більшість моделей комплектуються об’ємом пам’яті від двох до чотирьох гігабайт. На наш погляд, оптимальним варіантом може бути 3 Гб, чого буде достатньо для комфортної роботи з великою кількістю додатків.

В той же час звертати занадто багато уваги на такий параметр як обсяг вбудованої пам’яті навряд чи варто. Адже цей вид пам’яті завжди можна збільшити до потрібного обсягу установкою micro-sd карти. Благо коштують вони сьогодні зовсім не дорого.

Операційна система

Якщо Ви не є користувачем айфона, рекомендуємо вибирати смартфон з встановленою операційною системою android. Чим вище його версія, тим краще, оскільки гугл постійно розвиває і допрацьовує свою систему. Багато сучасних моделей періодично оновлюють операційну систему із появою нових версій. Однак такі оновлення все-таки випускаються не для всіх телефонів, тому бажано відразу купувати гаджет з максимально свіжою системою.

Додаткові опції

Для багатьох користувачів важливим є наявність в смартфоні двох опцій: сканер відбитка пальця і NFC. Можливість розблокування девайса за допомогою відбитка пальця – дійсно зручна функція. Тим більше, що в сучасних моделях тих же самсунгів вона стала працювати значно краще, ніж у їхніх телефонах серії J. Ну і треба дивитися, який тип датчика краще саме для Вас: на задній кришці або просто на екрані.

При цьому не всі звертають увагу на наявність функції NFC, оскільки просто не знають, що це таке. Саме наявність цієї функції в телефоні дозволяє встановити на нього додаток google pay або аналогічні, що надає можливість розраховуватися телефоном в магазинах по терміналу. Процес аналогічний використанню кредитної картки з pay-pass, тільки не потрібно носити з собою кредитку.

В більшості сучасних смартфонах присутні обидві зазначені функції. Однак, на це все ж варто звертати увагу.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ