Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як орендувати державне та комунальне майно 2021

Prozorro Продажі

Як відомо багатьом учасникам ринку, починаючи з червня 2020 у нашій країні запрацювали нові алгоритми дій щодо укладення договорів оренди на комунальну та державну нерухомість.

Найповнішу інформації з цього питання можна отримати безпосередньо у ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» та у Постанові КМУ «Деякі питання оренди державного та комунального майна». У цій статті ми лише коротко опишемо ці нововведення.

Адже з одного боку система мала стати прозорою, а нові правила гри більш зрозумілими. Проте вже зараз відомо про деякі нові факти корупційних дій в цієї сфері роботи ринку нерухомого майна.

Проблема також полягає в тому, що наразі важко знайти вичерпну інформацію щодо оренди державного або комунального майна «по-новому». При цьому наведену тезисно та простою мовою без юридичної казуїстики.

Як і де можна знайти нерухомість в оренду

Вище згаданий Закон України «Про оренду державного та комунального майна» вводить розподіл приміщень для оренди на два переліки:

  1. Нерухоме майно, яке може бути передано орендодавцю виключно через проведення аукціону.
  2. Відповідно, другий тип, – договір оренди на нерухомість може бути укладений без аукціону.

Обидва переліки можна знайти на сайті Фонду державного майна України, якщо йдеться про державну нерухомість. Якщо ж в оренду передається майно комунальне, що належить місцевій громаді, інформація про такі об’єкти зазвичай публікується на місцевих громадських сайтах. Проте такі публікації майже завжди представлені у незручному форматі, без фільтрів та з неповним описом. Тому, якщо Вас цікавить оренда державного майна або комунальна нерухомість, варто скористатись сервісами сайту Прозорро.Продажі.

Хто може бути орендарем державної та комунальної нерухомості

Без проведення торгів укласти договір на оренду може лише визначений Законом перелік суб’єктів: органи влади, дипломатичні заклади, релігійні громади.

Існує ще коло осіб, яким майно в оренду може передаватись без електронних торгів. Проте у Порядку описані додаткові вимоги для таких орендарів.

Хто проводить електронні торги

Для того, щоб укласти договір оренди, неможна звернутись напряму до адміністратора торгів. Вам потрібно скористатись послугами одного з електронних майданчиків, перелік яких можна знайти на сайті Прозорро.Продажі.

Варто відзначити, що процедура реєстрації учасника аукціону та робота через ці авторизовані майданчики доволі проста. Та буде зрозумілою навіть для людини, яка не часто користується подібними електронними сервісами.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: