Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Як працюють ріелтори в Європі

Ріелтори

Регулювання професії агентів з нерухомості в Європі істотно різниться в залежності від конкретної країни. У Північній Європі сектор нерухомості регулюється всього декількома правилами, що компенсується загальною дисциплінованістю громадян цих країн. А ось в Південній Європі, навпаки, правила суворіші, щоб протистояти більш поблажливому «південному» менталітету людей. Які в значно меншій мірі звикли жити строго за правилами і всілякими регламентами.

В Італії для ріелтора обов’язковою є наявність диплома про середню освіту і Договору страхового покриття ризиків, пов’язаних з професійною діяльністю. Агенту з нерухомості обов’язково потрібно пройти курс навчання і здати відповідний іспит. Ця система забезпечує високопрофесійний підхід до роботи місцевих брокерів, одночасно забезпечуючи повний захист прав та інтересів клієнта. Агенти з нерухомості в Італії несуть солідарну відповідальність за ухилення від податків та обов’язкових платежів разом зі своїми клієнтами.

В Іспанії професія агента з нерухомості абсолютно ліберальна. Цим вона схожа на наші українські реалії та згадується як негативний приклад – як не повинно бути. Велика кількість неліцензованих ріелторів робить ринок неконтрольованим. Уряд Іспанії намагається реорганізувати місцевий ринок нерухомого майна, але поки з цим є проблеми.

У Румунії, Угорщині, Греції та Болгарії не існує реєстру агентів із нерухомості. Однак ріелтор зобов’язаний бути зареєстрованим в Торговій палаті, мати диплом про середню освіту і не мати судимості.

А у Німеччині, що характерно для цієї країни, контроль за діяльністю брокерів дуже суворий. Агенти повинні мати муніципальну ліцензію та відвідувати трирічні курси з різними варіантами спеціалізації.

Австрія розглядає можливість скасування реєстру агентів з нерухомості, до якого приєдналися 15000 ріелторів. Однак система саморегулювання залишатиметься суворою. І агенти можуть бути відсторонені від професії, якщо вони не дотримуються так званих кодексів етики саморегульованих громадських організацій.

У Франції налічується 50 тисяч агентів з нерухомості! Професія ріелторів регулюється відповідним законом. Існує декілька курсів професійної підготовки, але обов’язкова наявність ліцензії – грін-карти. Агенти, які працюють без грін-карти, можуть бути засуджені до тюремного ув’язнення на термін від 6 місяців до 2 років, якщо вони укладають попередній договір або завдаток, але працюють без письмового мандату, підписаного продавцем.

У Великобританії Національна асоціація агентів з нерухомості висуває ряд вимог, яким повинна відповідати людина, щоб працювати агентом з нерухомості. Як мінімум це хороша освіта та відмінні комунікативні навички.

Винагорода («комісійні») за послуги

Ріелтори в Північній Європі – наприклад, у Великобританії, Бельгії, Голландії, Фінляндії, Ірландії та Данії – працюють виключно на продавця. І, отже, стають спеціалізованими консультантами. А в Італії агент отримує комісійні як від покупця, так і від продавця.

В Україні вже багато років йдуть дискусії в колах ріелторів і професійних оцінювачів нерухомості щодо необхідності законодавчого регулювання ринку брокерських послуг. Однак, поки всі ці дискусії залишаються тільки розмовами. Сподіваємося, що найближчим часом законодавче регулювання діяльності агентів з нерухомості все ж таки буде прийнято. А ринок нерухомого майна прийде до більш цивілізованої форми, де не буде місця для чорних ріелторів і квартирних рейдерів.

Цей матеріал викладено українською за допомогою сервісу «правильний переклад сайтів»
компанії Профпереклад, використовуючи інформацію з європейських інтернет-ресурсів.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ