Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як правильно паркуватися на ухилі та чому це важливо

Паркування на схилі із повернутими колесами

Ми вже не раз говорили про паркування: про те, де можна і не можна паркуватися, що буде, якщо стати на місці для інвалідів, і як бути, якщо вам заважає припаркована на тротуарі машина. Сьогодні ж ми поговоримо про практичну особливість паркування, яку багато хто забуває після автошколи. Як правильно паркуватись на ухилі? Потрібно лише запам’ятати одне просте логічне правило.

Чому не всі пам’ятають правила паркування на уклоні?

Чому взагалі багато хто забуває про правила паркування на ухилі відразу після складання іспиту в автошколі? Та просто тому, що про ці правила запитують в екзаменаційних квитках, але не згадують їх у правил дорожнього руху. У розділі Правил, що регламентує зупинку та стоянку, немає жодного слова про особливості стоянки на ухилі. Та й у квитках ці питання стосуються не категорії «зупинка та стоянка», а категорії «основи безпеки», що, втім, логічно. А ще за недотримання особливостей паркування на ухилі не передбачено адміністративного штрафу. А якщо так, то навіщо це пам’ятати, вважають деякі. Давайте розберемося.

Як правильно паркуватися на уклоні?

Для того, щоб правильно паркуватися на ухилі, треба запам’ятати одне елементарне правило:

При паркуванні потрібно повернути колеса таким чином, щоб якщо автомобіль покотиться, він не викотився на проїжджу частину. Саме тому у квитках це віднесено до питань загальної безпеки – такі речі потрібно розуміти на логічному рівні.

Перейдемо до практики.

Перший варіант ситуації – якщо автомобіль стоїть на узбіччі дороги, що має ухил.

Завдання з екзамінаційних білетів на правильне паркування на схилі

Жодних додаткових перешкод для автомобіля немає, тому, якщо він покотиться, йому нічого не може перешкодити. Дорога малюнку йде на підйом, тобто має ухил вгору (у вертикальному напрямку щодо малюнка). Відповідно, у цьому випадку потрібно повернути колеса в бік від проїжджої частини – як це показано на варіантах А та Г. А ось автомобілі на варіантах Б та В при несправності гальма стоянки скотяться на проїжджу частину.

Другий варіант ситуації – це паркування біля бордюру.

Завдання з екзамінаційних білетів на правильне паркування на ухилі

Тут ситуація інша: є перешкода, яка може завадити автомобілю котитися. Дорога малюнку теж йде на підйом, тобто має ухил вгору (у вертикальному напрямку щодо малюнка). Відповідно, в цьому випадку потрібно повернути передні колеса так, щоб якщо автомобіль покотиться, він відразу ж уперся ними в бордюр – як це показано на малюнках А і В. Автомобіль на малюнку Б при відмові гальма стоянки відразу ж викотиться прямо на проїжджу частину, а автомобіль на малюнку Г покотиться назад, поки не впереться в бордюр не передніми, а задніми колесами, і виявиться поперек дороги, перегородивши проїжджу частину.

На закінчення повторимо головне правило: паркувати автомобіль на ухилі потрібно так, щоб він при мимовільному скочуванні не міг викотитися на проїжджу частину. А для цього потрібно правильно повернути колеса – або в бік від проїжджої частини, або уперши їх у бордюр за його наявності. Ані гальмо стоянки, ані тим більше включення передачі в ручній коробці або режиму Parking в автоматичній не можуть гарантувати стовідсоткову стійкість машини без руху. Наприклад, коли ще хтось з інших учасників дорожнього руху «вирішить» трохи підштовхнути сусідні автівки при невдалому паркуванні. Саме тому важливо пам’ятати та дотримуватись правил паркування на ухилі – їх недотримання загрожує не штрафом, а чимось набагато гіршим.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: