Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як правильно вибрати гальмівну рідину

Тормозная жидкость разных производителей

Правильно підібрана гальмівна рідина забезпечить нормальну роботу системи гальмування автомобіля. Вона ділиться за стандартами DOT. Ця обставина обов’язково потрібно враховуватися при виборі. Крім цього, гальмівна рідина володіє особливими характеристиками, за якими зобов’язаний стежити автовласник. І при виході відповідних значень за межі норми обов’язково замінити її на нову.

Характеристики гальмівної рідини

До відповідних характеристик відносять:

 1. В’язкість. Цей показник важливий з точки зору температурної експлуатації автомобіля. Так, густу гальмівну рідину має сенс використовувати в південних регіонах країни, а більш рідкий склад — в північних.
 2. Температура кипіння. Чим вона вища — тим краще.
 3. Температура замерзання. Тут навпаки, чим вона нижче — тим краще.
 4. Інертність, хімічна нейтральність. Гальмівна рідина не повинна роз’їдати гумові деталі, що входять до складу системи гальмування. Крім цього, вона повинна володіти антикорозійними властивостями.
 5. Змащуючий ефект. Склад повинен захищати гумові деталі від пересихання і розтріскування.
 6. Гігроскопічність. Під цим визначенням розуміється властивість рідини вбирати в себе вологу з повітря. Чим менше гігроскопічність, тим краще.

Всі перераховані характеристики необхідно враховувати при виборі тієї чи іншої гальмівної рідини.

Класифікація за стандартом DOT

Всього існує п’ять класів гальмівної рідини за стандартом DOT. У технічній документації автомобіля чітко вказується, яку рідину необхідно використовувати в гальмівній системі.

 • DOT 3. Це один зі старих класів. Рідина зроблена на основі гліколю. Мінімальна температура кипіння «сухої» рідини +205°С, а «вологої» (тобто має в своєму складі до 3,5% вологи) +140°С.
 • DOT 4. В основі той же гліколь і додаткові присадки. Аналогічне значення температур +230°С і +155°с відповідно.
 • DOT 4.5, DOT 4+, DOT 4 SUPER, DOT 6. Рідини, що відносяться до цих класів, є вдосконаленими DOT 4. У них додані додаткові присадки.
 • DOT 5.1. Це пряме технологічне продовження DOT 4. Рідина зроблена на основі гліколю. Недолік цих складів – висока гігроскопічність.
 • DOT 5. Найбільш технологічні на сьогоднішній день склади, що мають близькі до ідеальних показники. В їх основі лежать силікони.

При покупці тієї чи іншої гальмівної рідини обов’язково потрібно враховувати зазначену класифікацію.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: