Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Як правильно вибрати відмінну люстру

Как выбрать люстру

Сьогодні деякі вважають, що люстри вже давно непопулярні, а в сучасних квартирах все частіше віддають перевагу вбудованим світильникам. Однак, це неправда. Навіть зараз люстри активно використовуються в багатьох будинках, адже вони не тільки прикрашають приміщення, але і надають йому елегантний вигляд.

Щоб не допустити помилку, вибираючи люстру, варто враховувати безліч факторів: площа кімнати, висоту стель, правильний розмір освітлювального приладу, а також багато іншого.

Як вибрати люстру за кількістю світла

Природно, декоративна роль люстри має велике значення. Проте не слід забувати і про її головне завдання – давати світло. Навіть якщо в кімнаті вже є різні інші джерела світла, загальний тон все ж задає саме люстра.

На кількість світла впливає число ріжків на люстрі, а також потужність використовуваних ламп і їх вид. Вибираючи люстру, слід враховувати і те, в якому саме приміщенні вона буде розміщена. Наприклад, у вітальні повинно домінувати яскраве світло, а ось в спальні буде краще використовувати приглушене освітлення.

У звичайних квартирах, в залежності від кімнати, буде достатньо такої потужності освітлення:

 • на кухні від 7 до 10 м2 – 120-150 Вт;
 • у вітальні до 15 м2 – 200-300 Вт;
 • для санвузла від 4 до 6 м2 – 80-100 Вт;
 • у спальні від 6 до 9 м2 – 100 Вт.

Якщо площа кімнати більше стандартної, то щоб правильно розрахувати показник освітлення в приміщенні можна скористатися даною таблицею:

Показник освітленостіПриміщенняПотужність
приглушене світлоКоридор, спальна кімнатавід 10 до 12 Вт на 1 м2
середня яскравістьСанвузол, дитяча кімната, кухнявід 15 до 18 Вт на 1 м2
яскраве освітленняВітальня, робочий кабінетвід 20 Вт на 1 м2

Щоб розрахувати правильний рівень світла для кожного з приміщень, слід площа кімнати помножити на показник потужності з таблиці. При висоті стель більше трьох метрів підсумковий результат необхідно додатково помножити на 1,5-2.

Як вибрати лампи в люстру

Після того як необхідна люстра була обрана і встановлена, необхідно зрозуміти, який саме вид ламп краще буде використовувати.

Стандартні лампи розжарювання коштують недорого, але дають невеликий ККД і не так яскраво світять.

Люмінесцентні лампочки вкрай яскраві та потужні, служать дуже довго, проте через них можуть втомлюватися очі.

Галогенні лампи. До плюсів можна віднести довгу службу і досить яскраве світло. До мінусів – надмірно яскраве освітлення, яке не підійде для всіх приміщень.

Лампочки на світлодіодах. Серед плюсів варто відзначити низьке споживання електроенергії та вкрай тривалий термін експлуатації. Серед мінусів – вартість і складність вибору правильної потужності та типу світіння.

На кількість світла в приміщенні впливає також форма і матеріал плафонів. Якщо вони націлені вгору, то освітлення буде гірше.

Також слід пам’ятати про те, що темні, нерівні поверхні та шпалери з шорсткою структурою погано відбивають світло. Тому може знадобитися більше потужності для рівномірного освітлення. Щоб домогтися максимальної кількості світла краще вибирати більш світлий дизайн кімнати, який буде добре відбивати світло.

Вибір люстри, виходячи з висоти стель і площі приміщення

Якщо кімната велика, то не слід встановлювати маленьку люстру, яка буде виділятися на загальному фоні. Одночасно з цим варто пам’ятати, що занадто громіздкий світильник буде виглядати не дуже доречно.

Щоб точно і правильно вибрати люстри потрібного розміру, слід скористатися наступною формулою: (ширина + довжина приміщення в метрах) помножити на 10. У підсумку отримуємо рекомендований діаметр світильника для конкретної кімнати в см. Приклад: ширина приміщення 3 м, довжина – 4 м, значить оптимальний діаметр буде (3+4)*10= 70 см.

Найчастіше в стандартних квартирах, зокрема в чешках, хрущовках та гостинках, висота стель не перевищує 2,5 м, тому найпопулярнішими є плоскі люстри. Виходячи з інтер’єру приміщення, можна вибрати люстру з плафонами або взагалі без них. Слід також враховувати і матеріал стелі. Дерев’яна або натяжна стеля від тривалого світла електричних ламп може потьмяніти.

Люстри для натяжних стель

Натяжні стелі виготовлені з ПВХ плівки, яка починає деформуватися при температурі від 80С, а також може змінити свій колір. Щоб при установці люстри цього уникнути, необхідно дотримуватися простих правил:

 • відстань від люстри до стелі має бути мінімум 20 сантиметрів;
 • на глянцевому покритті краще буде виглядати розсіяне світло;
 • плафони повинні бути спрямовані вниз;
 • з натяжними стелями не слід використовувати люстри зі складними системами монтажу, адже вони можуть пошкодити полотно;
 • якщо необхідно встановити люстру, лампи якої спрямовані вгору, то слід використовувати енергозберігаючі лампи. При цьому відстань до стелі має бути не менше, ніж 40 сантиметрів;
 • при використанні галогенних ламп, їх максимальна потужність не повинна перевищувати 35 Вт, адже вони швидко розжарюються і можуть деформувати натяжне покриття;
 • якщо є перетворювачі живлення, то їх потрібно заховати в особливих нішах з вільним доступом до них.

Дивна люстра

Вибір люстри для різних кімнат

В інтернет-магазинах освітлення представлений широкий асортимент люстр, від якого в буквальному сенсі розбігаються очі. Характеристики світильника – це, безумовно, важливо. Однак, для кожного приміщення необхідно вибирати освітлювальний прилад, виходячи не тільки з його площі і висоти стель, але і спираючись на те, для чого саме буде використовуватися кімната.

В спальню

Необхідно розуміти, що спальня призначена для відпочинку і сну. Приходячи в спальню, хочеться розслабитися. Саме тому світло має бути м’яким, не сильно яскравим, налаштовуючи до сну. Потрібне освітлення дають люстри з абажуром, а також плафони з кришталю або скла з матовим покриттям.

Якщо є бажання модернізувати спальню і зробити її більш сучасною, то встановіть люстру з пультом управління, за допомогою якого яскравість і теплоту світла можна буде регулювати.

У вітальню

Відмінним вибором буде освітлювальний прилад з яскравим і теплим світлом, який буде наповнювати все приміщення. При бажанні можна купити люстру з інтегрованим диммером, який дозволяє змінювати рівень яскравості в приміщенні.

В кімнату дитині

У це приміщення краще буде вибрати яскраву люстру з красивим дизайном. Світло має бути яскравим, але м’яким. Не варто забувати і про те, що в кімнату для дитини краще повісити досить міцну люстру, яка буде надійно закріплена.

На кухню

Люстру на кухню можна встановлювати практично будь-яку. Але слід враховувати, що вона буде швидше забруднюватися через пил і жир, які будуть на неї осідати. Тому матеріал повинен легко відмиватися, бути міцним і надійним. Наприклад, дуже просто доглядати за люстрою з металу або скла.

Найчастіше на кухні застосовується зоноване освітлення. Люстра дає основне світло на обідній стіл, а плита та кухонні шафи підсвічуються окремо.

В коридор

У просторому коридорі буде чудово виглядати витягнута люстра, яка буде висвітлювати приміщення м’яко і рівномірно. Наприклад, хорошим вибором стане люстра з поворотними плафонами, які дозволять направляти світло в потрібне місце.

Підсумки

Люстра повинна не тільки давати достатньо світла, але і підходити під дизайн приміщення. Звичайно, в магазині можуть порадити помпезні моделі з завитками, проте такі зразки в простій квартирі краще не використовувати.

В даний час більш поширені прості люстри нескладних геометричних форм. Наприклад, зараз досить популярними є люстри з жовтого або червоного металу. Яку б люстру ви не вибрали, головне, щоб вона подобалася саме вам, а також виконувала свої безпосередні функції.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: