Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Як самостійно зробити відеоспостереження

Відеоспостереження на планшеті

Про що тут йдеться:

1. Основні завдання відеоспостереження

2. Встановлюємо і налаштовуємо компоненти системи

2.1. Відеокамери

2.2. Відеореєстратор

2.3. Дроти, Wi-fi подовжувачі та комутатори

2.4. Роутер

1. Основні завдання відеоспостереження

Із кожним роком на вулицях і в самих різних приміщеннях з’являється все більше і більше відеокамер. Системи відеоспостереження знаходять своє застосування у самих різних місцях:

  • Великі та дрібні магазини та інші торгові точки.
  • Відділення банків і пункти обміну валют.
  • Під’їзди та ліфти багатоквартирних будинків.
  • Автостоянки, гаражні кооперативи та парковки.
  • Жваві перехрестя автомобільних доріг.
  • Вулиці у дачних кооперативах.
  • Периметр і територія ділянки заміського будинку.
  • Квартири.

У міру здешевлення обладнання системи відеоспостереження стають все більш доступнішими. І набувають все більшого поширення. Якщо ви зацікавлені в установці складної системи у відповідальному місці, такому як відділення банку, краще звернутися за послугами в професійну спеціалізовану фірму. Для цього достатньо ввести пошуковий запит «відеоспостереження Київ» (якщо ви знаходитесь у столиці) та отримати посилання на сайти лідерів цього ринку. Ну а якщо завдання стоїть поставити камери у дачному кооперативі або приватному будинку, цілком можна впоратися із цим завданням своїми силами!

Нижче опишемо основні компоненти системи відеоспостереження. Прокоментуємо, на що звернути увагу при їх виборі. І як просто та правильно їх налаштувати.

2. Встановлюємо і налаштовуємо компоненти системи

Будь-яка система відеоспостереження складається із таких основних компонентів:

  1. Відеокамери. Основний компонент, «очі» системи. Залежно від місця розташування камери підбираються її характеристики. Так в одному місці певна камера може працювати відмінно, а в іншому – незадовільно.
  2. Відеореєстратор. «Серце» системи. До цього пристрою сходяться сигнали з усіх камер. І до нього звертаються користувачі в тому числі через Інтернет, щоб отримати доступ до відео з камер у реальному часі, а також до архіву. Архів відеоданих також веде і зберігає реєстратор.
  3. Дроти та обладнання для передачі даних. Якщо стоїть завдання повістити камери вздовж вулиці котеджного містечка або дачного кооперативу, між камерами будуть значні відстані. Важливо знати, які можна використовувати дроти і яке додаткове обладнання знадобиться для передачі даних від камер до відеореєстратора.
  4. Роутер. Він не відноситься безпосередньо до системи відеоспостереження. Його завдання – забезпечити доступ користувачів із інтернету до відеореєстратора.

Ми тут хочемо коротко окреслити основні моменти, на які важливо звернути увагу при проектуванні та налаштуванні систем відеоспостереження. Тому не будемо відволікатися на непотрібну інформацію про те, які бувають камери або відеореєстратори. Просто підкажемо, які типи обладнання зараз найбільш актуальні та на що звернути увагу при виборі.

2.1. Відеокамери

Відеокамери різних видів

Щоб не заглиблюватися у подробиці, із точки зору підключення камери бувають двох видів:

  1. IP відеокамери. Головна перевага цього виду камер у тому, що вони можуть передавати дані на відеореєстратор по локальній мережі або через інтернет. Таким чином, немає ніяких обмежень щодо розташування камер відносно реєстратора: вони можуть знаходитися хоч на різних континентах. Головне, щоб всі пристрої були підключені до Інтернету. Крім того, IP-камери можуть працювати і автономно без відеореєстратора. Клієнт може отримати доступ до онлайн-спостереження. А також і до архіву, який багато моделей камер ведуть на sd-карті.
  2. Усі інші. Ці технології вже фактично або застаріли, або використовуються в якихось специфічних місцях. Основний недолік – кожна камера повинна розташовуватися недалеко від відеореєстратора і з’єднуватися із ним окремим проводом.

Із типом камери все однозначно. В абсолютній більшості випадків правильним вибором буде IP. Тут ще потрібно уточнити, що підключення камер може бути провідним і через wifi. Зрозуміло, що дротове з’єднання буде надійніше. Якщо є можливість провести кабель до камери, так і потрібно зробити. Тим більше, що із цього ж Ethernet-кабелю хороші камери можуть отримувати також і живлення (характеристика PoE). У разі ж використання вайфаю камеру потрібно буде підключати через блок живлення від 220в. Тобто без проводів все одно не обійтися, тільки у випадку із wifi система буде менш надійною.

Що стосується характеристик камер, важливо звернути увагу на наступні:

  • Вулиця або приміщення. Тут все зрозуміло, проте не забудьте звернути увагу на цей параметр. Камера для приміщення не зможе надійно працювати на вулиці через недостатній захист від води і, можливо, від високих і низьких температур.
  • PoE. Камеру краще вибирати таку, яка підтримує живлення по комп’ютерному кабелю. Ця характеристика називається PoE – power over Ethernet (живлення по локальному мережевому кабелю). Підключення за такою схемою робить сигнал надійним, а також дає можливість організувати роботу камери навіть при відсутності електрики. Достатньо заживити комутатор із підтримкою PoE, до якого підключаються камери, за допомогою звичайного комп’ютерного джерела безперебійного живлення.
  • Розмір матриці та кількість мегапікселів. Зверніть увагу! Кількість мегапікселів – це більшою мірою маркетинговий хід виробників. У загальному випадку кількість мегапікселів лише побічно впливає на чіткість і якість картинки. Дешева камера на 8 МП може давати зображення значно гірше, ніж якісна на 3 МП. Найважливішим параметром, що визначає якість і ціну камери, є фізичний розмір її матриці. Саме на нього потрібно в першу чергу звертати увагу при виборі. Чим більше розмір матриці, тим більше світла вона вловлює і тим вище якість картинки, особливо при слабкому освітленні. Найбільш поширені недорогі моделі мають розмір матриці 1/3″. Камери із розміром матриці 1/2,7″ будуть працювати трохи краще. А камери 1/1,8″ – давати значно більш якісну картинку. Тут хитре маркування, яке може заплутати. Хоча зрозуміло, що 1/3 менше, ніж 1/1,8. І все логічно.
  • Фокусна відстань і кут огляду. Найважливіший параметр, на який не всі звертають увагу. Один показник безпосередньо пов’язаний з іншим: чим більше фокусна відстань, тим меншим є кут огляду. У чому тут сенс? Вибір цієї характеристики залежить від того, де встановлена камера. Якщо завдання охопити якомога більшу площу, але при цьому пожертвувати якістю (чіткістю) картинки, потрібно вибирати камери з невеликою фокусною відстанню. Наприклад, 2,8 мм дасть кут огляду по горизонталі в близько 100 градусів. Інше завдання – камера встановлена на стовпі, а її завданням є записувати обличчя тих, хто проходить по вулиці. Та ще й при цьому «не залазити» на сусідські ділянки. Тут потрібна велика фокусна відстань (може бути до 11мм), малий кут огляду і висока якість картинки. Ще раз повторимо: зі збільшенням кута огляду картинка стає більш розмитою, обличчя буде важко розпізнати. Відмінним вибором буде камера, у якої фокусну відстань і кут огляду можна регулювати в налаштуваннях у режимі онлайн.
  • Інфрачервоне підсвічування. Підсвічування потрібно для роботи у темний час доби. Якщо камера встановлена на освітленій вулиці, можна брати базові моделі з дальністю до 30м. Якщо ж планується використовувати камери в повній або практично повній темряві, гарним вибором буде підсвічування від 50м і вище. Чим вище цей показник, тим краще буде працювати камера у темряві і на менших відстанях.
  • Наявність слота під SD-карту. Якщо ви використовуєте камеру без відеореєстратора із доступом безпосередньо до неї через інтернет, наявність слота під карту дасть можливість вести архів відео. Якщо ж у системі є реєстратор з об’ємними жорсткими дисками, наявність або відсутність слота під карту пам’яті особливого значення не має. Хіба що, в теорії, ви можете подивитися архів із камери, якщо у вас згорів або вкрали відеореєстратор.
  • Роботизація. Можливість керувати орієнтацією камери. Такі камери коштують істотно дорожче за звичайні. Чи варто вам переплачувати за можливість «крутити» камерою здалеку, – потрібно вирішувати індивідуально. Зазвичай таке обладнання використовується там, де за пультом сидить охоронець підприємства і оглядає територію. Якщо камера встановлена стаціонарно і веде архів, великої користі від роботизації швидше за все не буде. Є ще камери, які при появі у полі зору об’єкта повертаються, щоб постійно тримати його у фокусі. Але це рідкісні й дорогі моделі, які поки не набули широкого поширення. Хіба що моделі для приміщень.
  • Звук. Якщо мова йде про камери для приміщень, звичайно, запис звуку для багатьох буде не зайвою функцією. Тим більше, за неї не доведеться серйозно переплачувати. А ось для вуличних моделей не все так просто. Зазвичай вуличні камери не мають вбудованого мікрофона і його потрібно підключати окремо, подбавши про гідроізоляції. У підсумку, коли мікрофон захований у скриньку, якість звуку залишає бажати кращого. Тому, якщо ви хочете мати запис звуку на вуличній камері, вам доведеться окремо заглибитися саме в цю проблематику.
  • Виробник. Вибір виробника – це справа смаку, з одного боку. З іншого ж боку, завжди краще вибирати лідерів ринку. Для таких моделей більше інформації та програмного забезпечення, як правило, і якість брендового обладнання вище, ніж у noname виробів. Лідерами ринку відеокамер і реєстраторів вважаються китайські виробники Dahua та HikVision. Наш особистий вибір – це Дахуа, проте можна будувати прекрасні системи і на Хіквіжіні. Порада – намагайтеся купувати камери та відеореєстратор одного виробника! Не дивлячись на те, що всі вони сумісні між собою, обладнання одного бренду буде між собою працювати швидше, надійніше і забезпечувати повний функціонал. Зокрема за рахунок наявності власних фірмових протоколів і налаштувань.

2.2. Відеореєстратор

Давайте коротко пройдемо по основним характеристикам реєстраторів. На які з них потрібно у першу чергу звернути особливу увагу, а на яких можна, як то кажуть, «не зосереджуватися».

  • Тип. Тут, як і з камерами, все очевидно. Є NVR (network video recorder) і всі інші. Якщо у вас IP камери, то потрібно купувати мережевий відеореєстратор.
  • Кількість портів. Це дуже важливий параметр за двома міркуваннями: по-перше, сама кількість портів, по-друге – продуктивність пристрою. Під кількістю портів тут мається на увазі не наявність фізичних роз’ємів для підключення камер. Ні, роз’єм у мережевому відеореєстраторі один – для підключення до локальної мережі (або безпосередньо до Інтернету). Але кількість портів так само, як і у випадку зі старими реєстраторами, показує, із якою кількістю камер може працювати пристрій. За практикою, найкраще вибирати реєстратор за цим параметром із запасом. Крім того, що ваша мережа може розширитися і ви вирішите з часом докупити камер, кількість портів безпосередньо впливає на продуктивність пристрою. Чим більше портів, тим швидше буде працювати реєстратор. Це важливо зокрема для роботи із архівом відеозаписів.
  • Швидкість порту Ethernet. Якщо у вас якісні камери, що передають картинку у високій роздільній здатності, та до того ж цих камер багато, краще вибрати модель реєстратора із гігабітним портом Ethernet. Тим більше, що 100мб за ціною практично не відрізняються від гігабітних, а на загальну вартість системи охорони це взагалі ніяким чином не вплине.
  • Кількість та ємність жорстких дисків. Порахуйте, який об’єм архіву вам необхідний. Цей параметр залежить від кількості камер, їх роздільної здатності та кількості днів, за які потрібно зберігати відеозаписи. Також потрібно брати до уваги режим запису: якщо до архіву потрапляє відео тільки при спрацьовуванні датчиків руху, це дозволить зменшити об’єм у рази. Залежно від цього вибирається ємність жорсткого диска. Другий диск як правило потрібен для систем, до яких пред’являються підвищені вимоги щодо надійності. Архів пишеться одночасно на два вінчестера. І при виході одного з них із ладу, ви все одно зможете отримати доступ до інформації.
  • Виробник. Як ми вже писали вище, оптимальним рішенням буде придбання відеореєстратора того ж бренду, що і IP-камери. Щоб вибрати відеореєстратор, почитайте відгуки про те, наскільки зручне і надійне програмне забезпечення у того чи іншого виробника. Причому не тільки web-інтерфейс самого реєстратора, але і додатки для комп’ютера та мобільних телефонів.

2.3. Дроти, wi-fi подовжувачі та комутатори

Відеоспостереження у квартирі через телефон

Якщо ви проектуєте невелику систему охорони будинку, оптимальним вибором буде використання звичайних комп’ютерних мережевих проводів типу кручена пара п’ятої або більш високої категорії. Зверніть увагу, що для живлення IP-камер по витій парі через технологію PoE вита пара повинна бути на 8 проводів.

Якщо ж завдання стоїть протягнути кабель вулицею на значні відстані, можна використовувати оптоволоконний кабель. Однак, із цим видом кабелю, працювати непрофесіоналам значно важче. І часто ці додаткові труднощі нічим себе не виправдовують. Прекрасним варіантом буде використання все тієї ж кручений пари, тільки зверніть увагу, щоб кабель був призначений для прокладки на вулиці. Відмінною характеристикою такого проводу є чорна оплетка. Вита пара, як і оптоволокно, прекрасно висить на стовпах на відстані близько 30м без додаткових тросів.

Якщо по вулиці планується установка камер, їх необхідно живити. На кожному стовпі із камерами вішається коробка, де розташовується звичайний Ethernet-комутатор, до якого підключаються камери. Він же є підсилювачем сигналу для магістральної лінії витої пари, яка тягнеться вздовж вулиці. Найпростіші комутатори, якщо їх захистити від дощу, прекрасно себе почувають і в найсильнішу літню спеку, і у люті зимові морози. Перевірено на практиці!

Ще одним варіантом з’єднання сегментів мережі на вулиці, де утруднена прокладка дротів, є wi-fi подовжувачі. Ми рекомендуємо використовувати для цих цілей обладнання фірми Ubiquiti. Це лідер на ринку всіляких wifi-подовжувачів, у його лінійці продуктів є багато моделей для вирішення найрізноманітніших завдань.

2.4. Роутер

Маршрутизатор, він же роутер, не є безпосереднім компонентом системи відеоспостереження. Його завдання – забезпечити доступ користувачам із інтернету до перегляду онлайн відео та архіву.

Для доступу з Інтернету безпосередньо до камер або відеореєстратора можна використовувати вбудовані функції цих пристроїв. Однак більш надійно система буде працювати, якщо налаштувати «перекидання портів» на роутері. Для цього потрібно мати статичну ip-адресу. Деякі провайдери дають клієнтам унікальну адресу відразу, а у інших це є додатковою послугою. У налаштуваннях реєстратора можна подивитися, які саме порти потрібно перекинути. Наприклад, на нашому відеореєстраторі Dahua його спілкування із зовнішнім світом йде по порту TCP 37777. Вам потрібно налаштувати статичну IP-адресу на реєстраторі та всі запити з Інтернету по порту 37777 передавати на цю локальну ip-адресу.

Після всіх описаних вище налаштувань, залишається тільки встановити на смартфон додаток для відеоспостереження. Ми користуємося qDMSS. І в налаштуваннях цього додатка вказати ip-адресу вашого роутера.

Якщо не поспішаючи вникнути в усі описані в цій статті тонкощі, проектування і подальша експлуатація системи відеоспостереження пройде без проблем. Насправді, не все тут так складно, як це може здатися на перший погляд. 🙂

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ