Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИЯк стягнути фінансову заборгованість

Взыскать долг

З проблемою повернення боргу стикаються і організації самих різних форм власності, і звичайні фізичні особи. Особливо гострим стало вирішення питання з боржниками в період економічної кризи, пов’язаної з епідемією коронавірусу. Простим і в той же час законним виходом з цієї ситуації є отримання позитивного судового рішення, які зобов’язує позичальника розрахуватися з кредитором. Однак, при стягненні заборгованості з фізичних осіб має бути враховано безліч нюансів. І людині без досвіду особистої юридичної судової практики в ці нюанси часто вникнути зовсім не просто.

Для досягнення мети – рішення суду на користь кредитора – повинна бути виконана грамотна і копітка юридична підготовча робота. Яка починається з правильного складання всіх документів, які знадобляться в суді. Потрібно враховувати, що в реаліях нашої країни навіть виграш в суді не завжди гарантує, що реально вийде стягнути кошти з боржника. Оскільки неплатоспроможність громадян і навіть багатьох організацій останнім часом помітно зросла. Тільки грамотна і ефективна робота фахівців юридичної спільноти дозволить вирішити всі ці питання і довести розпочату справу до бажаного кінцевого результату.

Стягнення фінансової заборгованості в ході судового розгляду справи здійснюється, якщо інші способи повернення фінансів (повідомлення, переговори, попередження тощо) не призвели до згоди між сторонами спору. Процес по поверненню грошових коштів в судовому порядку включає в себе комплекс регламентованих законодавством процедур. Ці дії повинні привести до того, щоб суд виніс рішення про повернення боргу.

Як і у випадку із іншими судовими господарськими або цивільними спорами, процес починають з подачі в канцелярію суду позовної заяви про стягнення спірної заборгованості. У ньому викладаються обставини спору з аргументованою позицією позикодавця для проведення стягнення. В ході судового процесу прояснюється стан даної справи: слухаються показання свідків, вивчаються аргументи і докази кожної зі сторін. Підсумком всього цього процесу стає винесення судового рішення, в якому вимоги в позові кредитора задовольняються або відхиляються.

Судове стягнення заборгованості здійснюється особами, які позичили певну суму кому-небудь з умовами зворотності в тому випадку, якщо борг не віддається на добровільних умовах. Кредиторами можуть бути:

  • фінансові організації, що видали позику;
  • організації та підприємці, які передали певну суму або відвантажили товар боржнику, за що він не розрахувався;
  • фізичні особи, позичили гроші на умовах будь-якого письмового документа.
  • Укладення будь-якого договору – це домовленість сторін про встановлення будь-яких прав і обов’язків. Боржник, який прострочив взяті за себе зобов’язання з повернення грошових коштів, відповідає за збитки, завдані кредитору в результаті такого прострочення. Стягнення заборгованості за договором в різних випадках здійснюється в досудовому порядку або в судовому процесі.

    Перед зверненням з позовною заявою до суду, на адресу позичальника направляються листи-претензії, в яких коротко розкривається суть питання і пропозиція вирішити спір полюбовно.

    Для того, щоб повернути заборгованість, навіть коли вона вже здається безнадійною, необхідна допомога досвідченого фахівця. Професійні юристи, що спеціалізуються саме на цьому виді судових спорів, будуть затребувані на кожному етапі вирішення проблеми.

    ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ