Кожен автомобіліст періодично стикається з питанням заміни акумулятора в своєму авто. Муки вибору акумулятора, як і епопея з покупкою нової гуми, зазвичай тривають значний період часу. Опитуються місцеві знавці, обходяться спеціалізовані магазини, читаються численні огляди в Інтернеті.
Як часто буває в різних аспектах життя, будь-яку просту справу легко зробити досить складною. Давайте систематизуємо інформацію про те, як вибрати акумулятор для легкового автомобіля. Які характеристики у такого обладнання є ключовими і на що потрібно звернути увагу в першу чергу.
Вибираємо автомобільний акумулятор за шістьма основними критеріями
Із точки зору споживача, тобто практичного використання, найважливішими параметрами акумуляторів є:
1. Ємність.
Мабуть, найважливіший, основний і зрозумілий параметр. Ємність вимірюється в ампер-годинах і вказується на корпусі батареї у вигляді цифри і букв Ah. Величина цієї характеристики залежить від моделі авто, зокрема від об’єму двигуна. Для легкових транспортних засобів найпоширенішою ємністю є 60Ah. Важливо підбирати цей параметр відповідно до рекомендацій заводу-виробника авто. Адже, якщо ємність буде недостатня, Ви можете в самий незручний момент просто не завестися. Якщо ж, навпаки, значення занадто велике, то штатний генератор не буде повністю заряджати батарею. Що призведе до її передчасного зносу.
2. Пусковий струм.
Вказується максимальна величина сили струму, яку батарея може видати за короткий проміжок часу. Чим вище це значення, тим легше буде заводитися двигун. Особливо це важливо взимку при низьких температурах повітря. Середнє значення для легкових бензинових авто знаходиться в межах 255 ампер, для дизелів – до 300 ампер.
3. Габарити і кріплення.
Існує два види габаритів акумуляторів: європейський (низький і широкий) і азіатський (більш вузький і високий). Найбільш правильним варіантом для більшості автолюбителів буде перед покупкою нової виміряти розміри старої батареї та орієнтуватися саме на них. Зверніть увагу і на конструкцію кріплення! Для одних машин (переважно європейців) для цієї мети зазвичай використовуються притискні пластини, які чіпляються за спеціальні виступи в нижній частині акумулятора. А ось на азіатських авто таких виступів в нижній частині немає, тому акумулятори кріпляться за допомогою притискних планок або рамок.
4. Полярність.
Тут все зрозуміло. Необхідно звертати увагу, щоб розташування позитивної та негативної клем збігалося з розташуванням відповідних проводів під капотом.
5. Обслуговуваність.
На сьогоднішній день акумулятори, які потребують регулярного обслуговування, практично не зустрічаються. Оскільки є морально застарілою технологією. В спеціалізованих автомагазинах представлена велика кількість різноманітних моделей мало-обслуговуваних або зовсім необслуговуваних батарей. Перший тип характеризується більш доступною вартістю. При цьому час від часу бажано стежити за рівнем електроліту і при необхідності додавати дистильовану воду.
6. Дата виготовлення.
Враховуючи, що термін корисного функціонування акумулятора починається від моменту заправки його електролітом, чим пізнішою є дата виготовлення батареї, тим довше вона прослужить. Тому важливо звертати увагу і на цю характеристику, щоб не придбати, що називається, залежаний товар. Інша справа, що визначити дату виготовлення не завжди буває просто, оскільки різні виробники використовують різну систему кодів. Втім, при бажанні розібратися в цьому питанні можна дуже швидко. Адже відповідна інформація наведена на сайтах виробників. Головне, розуміти, що на що саме необхідно звертати увагу.