Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Як відкрити обмін валют в Україні

Готівкова валюта: долари, євро та інші

Всі знають, що обмін валю протягом багатьох років або навіть десятиліть залишається одним із найвигідніших видів малого та середнього бізнесу. Українська економіка працює таким чином, що попит на валюту є традиційно високим. Це пов’язано із багаторічною звичкою українців тримати заощадження у валюті та купувати автомобілі й нерухомість, розраховуючись у доларах США.

Враховуючи постійний високий попит на послуги з обміну валют, у будь-якого підприємця відразу виникає резонне питання: «Що потрібно для того, щоб відкрити обмін валют в Україні у 2022му році?” Адже на курсовій різниці, особливо у період економічних коливань, можна досить непогано і стабільно заробляти.

Зрозуміло, що на такому прибутковому ринку присутня і висока конкуренція. Тому дуже важливо до входу в цей бізнес продумати, прорахувати та врахувати всі нюанси. А тонкощів цих при відкритті бізнесу з обміну валюти досить багато.

Так, «обмінок» зараз досить багато. Однак при правильному маркетингу можна досить просто обійти конкурентів і домогтися того, щоб саме до вашого «ларька» люди приїжджали міняти великі суми грошей. Сучасний обмін валют обов’язково повинен мати сайт, на якому є:

  1. Поточний курс. Можливість підписатися на канал в телеграм або вайбер для регулярного отримання актуальної інформації.
  2. Можливість бронювання суми. Клієнти із великими сумами є найбільш цікавими для валютообмінного бізнесу. Тому для них необхідно створити максимально вигідні умови та зручну взаємодію. Для великих сум можна або навіть потрібно пропонувати більш вигідний «оптовий» курс обміну. І пропонувати бронь необхідної суми під конкретного клієнта, наприклад, на кілька годин.
  3. Акції та знижки для підвищення лояльності постійних клієнтів.
  4. Контакти і час роботи кожного пункту обміну валют.
  5. Додаткові фінансові послуги. Можна розширити перелік послуг за рахунок, наприклад, грошових переказів, прийому платежів, роботи зі старими купюрами тощо.

Валютообмінних кіосків або, як їх часто називають, ларьків зараз досить багато. Однак тільки незначна частина з них є може запропонувати дійсно якісний сервіс, який дозволить залучати і працювати із постійними середніми та великими клієнтами. Тобто із тими, хто приносить максимальну вигоду для бізнесу.

Місце розташування обмінки, безумовно, є дуже важливим. Однак, воно все-таки здебільшого впливає на кількість «випадкових» клієнтів, яким раз на рік потрібно поміняти сто доларів по дорозі до станції метро.

Недоліки локального місця розташування можна, принаймні частково, компенсувати правильним маркетингом, про який йшла мова вище. Щоб постійні клієнти, які часто обмінюють значні суми, йшли саме до вас. Проте, вибору місця для ведення бізнесу на початковому етапі необхідно приділяти найбільшу увагу.

Переваги бізнесу, пов’язаного із обміном валюти

Основними плюсами цього виду бізнесу є наступні особливості:

  • Відсутність витрат на пошук клієнтів. Клієнт приходить до вас самостійно і цілеспрямовано. Він чітко розуміє мету свого візиту та всі особливості процедури обміну валюти. Також, прийшовши до вас, він вже заздалегідь дізнався і погодився із курсом, тому багато часу робота з ним не займе.
  • Вузька спеціалізація. Абсолютна більшість людей періодично проводить обмінні операції тільки з доларом або євро. Тому більшість обмінників спеціалізується тільки на роботі з цими валютами. Це оптимізує витрати, при цьому не особливо жертвуючи розміром прибутку.
  • Постійний попит. Як відомо, ларьки обміну валют з’явилися ще на початку 1990х років. Багато хто навіть пам’ятає перші кіоски в Києві, які називалися Денді. Постійний попит забезпечується тим, що в таких кіосках курс, як правило, вигідніший, ніж у відділеннях банків.

Найбільш поширеною і популярною валютою серед українців традиційно є Долар США. На нього припадає до 80% всіх операцій із обміну валюти. Євро цікаве тим, що на нього зазвичай істотно вище маржа (різниця між курсом купівлі та продажу), але при цьому Євро займає частку в загальних продажах більше 20%. На інші валюти припадає лише близько 1% обмінних операцій.

Підводні камені обміну валют

Безумовно, як і будь-який інший бізнес, валютний обмін пов’язаний із рядом труднощів та недоліків. Зокрема, на перше місце тут виходять забезпечення безпеки та мінімізація ризиків.

  • Недобросовісна конкуренція. Історично склалося так, що бізнес із обміну валют є досить криміналізованим. Зрозуміло, що там де «крутиться» багато готівки, часто присутній і криміналітет. Тому досі трапляються випадки використання методів конкуренції ще з 90х років – аж до підпалів кіосків конкурентів. Забезпечення безпеки у цьому бізнесі знаходиться однозначно на першому місці та грає найважливішу роль. А це – суттєва стаття витрат.
  • Ліцензування бізнесу. До пунктів обміну валют пред’являється значна кількість жорстких вимог і законодавчих обмежень, які часто буває не так просто дотримати. Для роботи обмінка повинна мати ліцензію Нацбанку, отримати яку не дуже просто і вельми затратно.
  • Крадіжки, шахрайство, пограбування. Неприємностей кримінального характеру власникам пунктів обміну валют варто побоюватися не тільки від недобросовісних конкурентів, але і від клієнтів або звичайних маргіналів. Випадки шахрайства всіх видів дуже поширені в сфері обміну валюти. Ну і, звичайно, власникам просто не обходимо прийняти повний комплекс заходів проти грабіжників і злодіїв.
  • Контроль касирів. Як і в будь-якому іншому виді бізнесу, неприємності можуть принести і власні співробітники. Недобросовісні касири можуть показувати клієнтам завищений курс або продавати за повною вартістю купюри, прийняті за уцінкою. Це буде негативно позначатися на лояльності постійних клієнтів, а такий бізнес із часом їх буде неминуче втрачати. Крім цього, нечесний співробітник-касир може продавати «повз касу» власну валюту, таким чином, крадучи частину прибутку у власника бізнесу.

Цікавим напрямком, який тільки-тільки набирає обертів, є розвиток мережі автоматів з обміну валюти. Це дуже перспективна ніша. І швидше за все такі автомати у близькому майбутньому отримають широке поширення. Можливо навіть, що вони поступово будуть витісняти звичні пункти обміну валют, принаймні, в роздрібному сегменті.

Бізнес із обміну валют цікавий ще й тим, що гроші інвестора фактично залишаються при ньому. Більше половини вкладень складають саме готівкові обігові кошти у різних валютах.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: