
У житті багатьох людей трапляється необхідність в оренді житла. Знімати можна як найпростіші кімнатки в комунальних квартирах, так і величезні апартаменти в кілька поверхів у комфортабельних новобудовах-багатоповерхівках. Дані поради більше знадобляться тим, хто вирішив в недалекому майбутньому довгостроково орендувати житлоплощу в багатоквартирному будинку.
Як прийняти вірне рішення
Перш ніж шукати житло в оренду, слід подумати про раціональність даного рішення. Чи є сенс шукати орендодавця? Може бути, все-таки знайти можливість придбати власну квартиру. Взяти, наприклад, іпотеку або розстрочку. Якщо даний вид покупок поки неможливий, приступаємо до пошуку орендного приміщення.
Також не рідко буває, що молода сім’я, маючи однокімнатну квартиру у власності, хоче поліпшити свої житлові умови. Збільшивши загальну площу і кількість кімнат. В цьому випадку має сенс розглянути варіант здачі в оренду своєї однокімнатної квартири. Ви можете здавати свою квартиру в оренду, і при цьому знімати квартиру з більш підходящими для Вас параметрами. Не тільки з точки зору площі та кількості кімнат. Нова квартира може розташовуватися і в зовсім іншому районі Києва. Наприклад, не далеко від Вашого теперішнього місця роботи.
Як краще шукати?
Чи потрібно в пошуку житла вдаватися до допомоги спеціальних агентств або краще шукати самому? Більшість людей сходяться на думці, що зняти квартиру в Києві найзручніше за допомогою ріелторів агентства нерухомості, які добре себе зарекомендували та мають багаторічний досвід роботи. При пошуку квартири в оренду, важливе і навіть визначальне значення має розмір власної бази клієнтів агентства нерухомості. Тому в даному питанні має сенс звертатися тільки до лідерів цього сегмента ринку нерухомості.
При аналізі варіантів, слід з’ясувати, який район найбільш підходить саме для Вас. Тут слід звернути увагу на віддаленість житла від робочого місця, наявність громадського транспорту та інші важливі моменти. Взагалі, логічним видається орендувати квартиру якомога ближче до місця роботи. Або ж з таким розрахунком, щоб туди було максимально швидко і зручно добиватися. Як мінімум без пересадок на громадському транспорті.
Якщо часові рамки дозволяють, можна пошукати по знайомих і родичах. Може бути, що у когось з них є друзі або сусіди, які здають квартиру в Києві в оренду.
Поки чекаємо від них відповіді, шукаємо оголошення на Інтернеті та в місцевих газетах, аналізуємо пропозиції сайтів агентств нерухомості. Тут, найчастіше, можна зіткнутися з тим фактом, що, практично, всі оголошення дають посередники-агентства. Хоча існує і ймовірність того, що можна і під час прогулянки по обраному району знайти оголошення, яке дав безпосередньо господар житла. Такий спосіб оренди обійдеться дешевше, ніж через посередника.
Однак і у агенцій є свої позитивні сторони:
- отримавши оплату, вони зобов’язані надати клієнту квартиру в обумовлені терміни;
- у них великі бази квартир та їх господарів, які здають приміщення.
У цій сфері, так само як і скрізь, є недобросовісні виконавці. Які наповнюють свої бази з різних сайтів без дозволу господарів житла. Через це відбуваються неприємні випадки. Щоб їх уникнути, необхідно зупинити свій вибір на самих сумлінних і не дуже дорогих агентствах. Для цього можна розпитати поради у знайомих.
Договір оренди
Уважно слід вивчити договір оренди. Зупинитися більш ретельно на пунктах зобов’язань як своїх, так і орендодавця. Таке пильне вивчення буває не дуже приємним, але саме точне вивчення контракту допоможе в майбутньому уникнути проблем. Потім треба обговорити суму за місяць проживання, а також час і спосіб внесення оплати.
Спробуйте доповнити договір пунктом, який виключає підвищення щомісячної оплати в період всього часу оренди. Обговорити слід і те, хто буде оплачувати комунальні платежі. Є варіант, коли господар повністю або частково бере ці витрати на себе.
Огляд квартири
Насамперед огляньте ванну, щоб визначити, в якому стані сантехніка. Це може знизити орендну плату. Огляньте змішувач, перевірте крани з гарячим і холодним водопостачанням. Зверніть увагу, чи не тече звідки. Загляньте під ванну – підлога повинна бути сухою. Поцікавтеся, чи є крани, що перекривають воду у ванній і кухні. Огляньте їх. Спустіть воду в унітазі кілька разів і подивіться, наскільки швидко набралася вода в бачок.
Огляньте кухню. Її стан також може знизити вартість оренди. Проведіть експеримент на електроплиті. Поки будете спілкуватися з орендарем, поставте на плиту каструлю з водою і перевірте, наскільки добре вона гріє. Вивчіть також раковину і труби. Якщо всі процедури були виконані в присутності господаря, і виявилися неполадки, це дає право орендарю вимагати зниження оплати.