Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Як вибрати електролічильник

Електричні лічильники

Електролічильники витрат електричної енергії є основним пристроєм, що враховує її споживання. За показаннями цього лічильника нараховується оплата за електроенергію. Тому, необхідно знати, який тип приладу краще для вашого будинку або квартири. Енергетичні компанії постійно намагаються всіма засобами нав’язати нам установку нових лічильників енергії. Проте, чи потрібно це споживачам?

Старі електролічильники класу 2,5 не здатні врахувати витрату електроенергії мінімальної потужності, наприклад, електронних пристроїв, включених в черговому режимі. У останніх моделей лічильників є клас точності від 0,5 до 2. Давайте розберемося, які види лічильників енергії існують, і який прилад підійде для вашого житла або іншого об’єкта, що споживає електрику.

Види електролічильників

Електролічильники поділяються за такими типами:

  1. Індукційний.
  2. Електронний.

Індукційні електричні лічильники

Електричний лічильник індукційного типу працює за принципом магнітного поля, що утворюється двома котушками: напруги і струму. Магнітне поле впливає на диск, і змушує його здійснювати обертальний рух. Диск в свою чергу приводить в дію рахунковий механізм. При підвищенні напруги і струму в мережі диск буде обертатися швидше, і накручувати показання витрати енергії.

Точність таких приладів залишає бажати кращого, і дорівнює 2,5. Але такі лічильники вважаються одними з найнадійніших, недарма у них термін гарантії 15 років.

Електронні електролічильники

Такий тип пристрою діє безпосередньо, вимірюючи силу струму і напругу в мережі. Ніяких проміжних ланок і механізмів у нього немає, тому і втрати точності також немає. Параметри видаються на дисплей і зберігаються в пам’яті лічильника в цифровому вигляді.

Перерахуємо переваги електронних лічильників:

  • Компактні розміри.
  • Функція проведення обліку за кількома тарифами.
  • Можливість додаткової установки мікросхеми для підвищення класу точності.
  • Точне і швидке визначення показань, оскільки прилад оснащений цифровим дисплеєм.
  • Обдурити такий лічильник дуже важко, через можливість самокоригування показань.
  • Стандартний звичайний інтерфейс дозволяє застосовувати лічильники в системах автоматичного обліку і контролю.

З недоліків слід зазначити недостатню надійність в порівнянні з лічильниками індукційного типу, а також вищу вартість.

Однотарифні та багато тарифні

Лічильник, що враховує витрату електрики по одному тарифу, не має будь-яких особливостей, оскільки працює тільки по одному типу обліку.

Детальніше можна розглянути двухтарифні електролічильники. Сьогодні багато людей хочуть заощадити електрику, щоб платити за неї якомога менше. Це пов’язано з виробництвом побутової техніки підвищеної потужності. За місяць користування такою технікою накручується значна сума грошей. Якщо встановити лічильник на два тарифи, то можна заощадити трохи грошей.

Принцип роботи

Дія лічильника полягає в тому, що вартість електроенергії в різний час доби різна.

У цьому мають інтерес електростанції, які виробляють електрику. Вранці та ввечері навантаження на електростанцію підвищується, адже споживачі в цей час більше користуються електрикою. У підсумку електростанція змушена працювати нерівномірно. Це впливає на знос та зниження оціночної вартості обладнання, витрату палива тощо. Тому і ввели в дію тарифні часові зони та відповідно двухтарифні лічильники.

Вдень вони працюють таким чином, що в різний час доби вартість електроенергії різниться. Це дає певний стимул споживачам застосовувати побутові прилади в той час, коли це їм вигідніше.

Перевага:

  • Економія грошових коштів. Прилад швидко окупається.
  • Допомога для електростанцій у зниженні ремонтних робіт та економії палива. Більш висока оцінка основних засобів підприємств-виробників та постачальників електроенергії.
  • Зменшення шкідливих викидів, забруднення атмосфери.

Зазвичай два останніх пункти не грають ролі для споживача. Тому залишається одна основна перевага – економія грошей.

Недоліки:

  • Не для всіх регіонів вартість електрики ввечері та вдень вигідна для пересічного споживача.
  • Після установки лічильника з двома тарифами обліку потрібно вміти правильно використовувати побутову техніку та оцінювати її технічні характеристики. В іншому випадку економія буде дорівнювати нулю.

Однофазні і трифазні

Встановлюється один з типів лічильника, в залежності від типу мережі живлення в будинку.

Клас точності

Це властивість приладу визначає похибку у відсотках під час обліку енергії. Сьогодні за правилами потрібно використовувати лічильники класу точності не менше 2.

Потужність

Це одна з важливих характеристик. Її необхідно враховувати при виборі приладу, грунтуючись на розрахунку споживання потужності за добу від споживачів. Тобто від можливого загального навантаження по струму, що утворюється у вас в квартирі або індивідуальному будинку. У продажу є лічильники для навантаження по струму 5-100 ампер.

Метод кріплення

Сучасні електричні лічильники фіксуються на DIN рейку, або на болти.

Умови використання

Є електролічильники, які можна використовувати тільки в теплих опалювальних приміщеннях. Але є і вуличні варіанти виконання моделей цих приладів. Ви повинні самі вибрати, для яких умов краще підійде прилад.

Який лічильник вибрати

По-перше, враховуйте характеристики потужності лічильника. Дуже важливо зробити правильний вибір по потужності, а правильніше буде сказати, по силі струму. Для цього потрібно розрахувати, з якими пристроями ви будете працювати вдома. Зазвичай в інструкції на побутову техніку вказують потужність в кіловатах.

Складіть всі потужності пристроїв, зробіть невеликий запас на випадок придбання додаткових побутових приладів. Якщо загальна потужність вийшла не вище 10 кіловат, то купуйте модель на 60 ампер. Якщо потужність за добу виходить більше 10 кіловат, то необхідно купити лічильник на 100 ампер.

По-друге, вирішите для себе, електронний прилад, або механічний, 1-тарифний, або 2-тарифний. Це ви повинні вирішити самостійно, так як у всіх різні фінансові можливості і переваги. При виникненні труднощів з вибором, краще звернутися до фахівців.

По-третє, необхідно вибрати прилад за типом кріплення. Рекомендується виконання з кріпленням на DIN рейку, оскільки це універсальне кріплення.

По-четверте, виробник приладу грає далеко не останню роль. Якісні вироби можна знайти тільки відомих вітчизняних і зарубіжних виробників, що користуються популярністю. Перед цим краще почитати відгуки людей про різні моделі, адже кращим оцінювачем є люди, які вже застосували в роботу різні моделі пристроїв.

Корисні поради щодо вибору

Для гаража краще вибрати прилад більш потужний, так як можливе підключення потужного електроінструменту, причому відразу кілька штук.

При покупці лічильника звертайте увагу на дату повірки, яка зазвичай вказана в паспорті, а також пломбування корпусу. Дата повірки повинна бути менше 2-х років для 1-фазного виконання, і менше 1 року для 3-фазного виконання.

Вам можуть пропонувати придбати лічильник з автоматичною системою обліку, заплативши за це більше грошей. Ця функція ніякої користі для вас не дасть, так як вона полегшує контроль показань тільки енергозбуту. Для вас це виявиться звичайною переплатою грошей.

Вітчизняні виробники виготовляють електролічильники з гарною якістю, не гірше імпортних моделей. Детально ознайомтеся з моделями електролічильників, відгуками про них на різних форумах, зробіть вибір найбільш дешевого зразка, але не поступається по надійності.

Не можна забувати і про можливий ремонт обладнання. Необхідно знайти інформацію про ремонтопридатність обраного вами пристрою, про вартість його технічного обслуговування.

Важливим моментом є вибір устаткування обліку по його гучності, оскільки після установки різні пристрої можуть створювати неприємні звуки і шуми.

Електролічильники індукційного типу мають малий період між повірками, тому краще придбати прилад з електронною начинкою. У якого міжповірочний період найбільш тривалий. Цим Ви заощадите фінансові витрати на оплату обов’язкової процедури повірки електролічильника.

Лічильники з механічним пристроєм рахунку багато умільці навчилися відмотувати, і цим порушувати законодавство. Однак в Україні все ще триває користуватися деякою популярністю така «економія» грошей на обмані компаній, що забезпечують електроенергією населення.

Якщо зробили все-таки вибір електролічильника з механічною конструкцією лічильного механізму, то перед придбанням обов’язково перевірте його. Ця процедура перевірки проводиться наступним чином: прокрутіть злегка диск від руки, якщо диск продовжує обертатися по інерції, це свідчить про справність механізму і придатності його до експлуатації. Якщо ж диск заїдає, або не обертається вільно за інерцією, то це вважається несправністю. Від такої покупки краще відмовитися.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: