Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Як вибрати пральну машину

Выбираем стиралку

На перший погляд може здатися, що вибрати домашню пральну машину відносно просто. Принаймні в порівнянні з іншими видами побутової техніки. Але все ж для грамотного вибору, про який потім не доведеться шкодувати, необхідно врахувати безліч нюансів. Саме з цієї причини слід заздалегідь ознайомитися з усіма можливими характеристиками і особливостями пральних машин, після чого можна буде вибрати саме ту модель, яка ідеально підійде і впорається з усіма своїми функціями.

Розмір і тип пральної машини

Найпростішим параметром, на який слід спиратися в процесі вибору пралки, є її розмір, а також спосіб завантаження білизни (вертикальний або фронтальний).

Слід звернути увагу, що бувають вбудовані пральні машини і окремо розташовані. Тут все зрозуміло з назви. Вбудовану пралку можна встановити на кухні, що дозволить заощадити місце і грамотно інтегрувати її в інтер’єр квартири. Однак слід зауважити, що в Україні даний варіант особливим попитом не користується. А найбільш популярними є окремо розташовані пральні машини, розміщувати які прийнято у ванних.

Необхідно відзначити, що пралки з вертикальним способом завантаження білизни характеризуються двома явними плюсами:

  1. Ці машинки більш практичні, адже вони дозволяють завантажити (додати) білизну вже після початку прання. Хоч це і може здатися несуттєвим, проте згадайте, як після запуску прання згадували, що забули щось покласти?
  2. Ще однією незаперечною перевагою виступає сам тип завантаження. Літнім людям не доведеться нагинатися, щоб завантажити прання або навпаки, витягнути чисту білизну з барабана.

Якщо ви купуєте пралку для пенсіонера, то слід вибрати саме вертикальний тип завантаження. Однак є у таких пральних машин і недолік. Їх практично неможливо вбудувати в меблі, адже знадобиться стільниця, яка буде підніматися.

Пралка з вертикальним завантаженням

Також слід звернути увагу на глибину техніки. Від цього залежить не тільки те, скільки місце пралка буде займати, але і максимальна кількість білизни, яку можна випрати за один раз. Якщо техніку доводиться розміщувати в маленькій ванній, то можна взяти варіант з невеликою глибиною, до 40 см. У такій машинці за раз можна випрати приблизно 5 кілограмів білизни, що цілком достатньо для однієї людини або маленької сім’ї. Пралки з середньою глибиною (до 50 см) можуть вмістити 6-7 кг, а машинки великого розміру – до 10 кг.

Інверторний двигун

Відносно недавно на сучасному ринку з’явилася новинка – пралка з інверторним двигуном. Це сучасний і практичний мотор, розроблений за особливою технологією. У нього немає щіток, тому такий двигун більш довговічний і економний.

Серед переваг інверторного двигуна варто відзначити встановлений перетворювач частот, завдяки якому автоматично змінюється швидкість обертання барабана.

Такий мотор практично не виробляє шуму, а показник ККД значно вище, ніж у звичайного двигуна. Ще одним плюсом пральної машинки з інверторним двигуном виступає більш якісне віджимання білизни, яке досягається завдяки більш високій швидкості обертання барабана.

Проте не можна з упевненістю заявляти про те, що необхідно вибирати саме даний тип пральних машин. Інверторний двигун хоч і має безліч переваг, але вартість такої пралки буде досить високою. А ремонт такої техніки може бути досить дорогим.

Якість віджиму і прання білизни

Дані критерії нерідко є ключовими при виборі пральної машинки. Природно, пралка повинна добре справлятися зі своїм безпосереднім завданням – якісно відпирати брудну білизну. Але не варто нехтувати і якістю віджиму, адже від цього показника залежить швидкість сушіння білизни.

Показник якості прання, який вказується на обладнанні, досить умовний, а даний стандарт був прийнятий близько двадцяти років тому. Так якість прання була розрахована, виходячи зі стандартизованого і узагальненого рівня забруднення білизни. В даний час цей показник можна не брати до уваги, адже майже всі машинки мають клас А або навіть вище (А+, А++, A+++). При цьому якість прання машинками різних класів практично не відрізняється. Ну або принаймні таку різницю неможливо помітити, як то кажуть, неозброєним оком.

А ось на показник якості віджиму варто звернути особливу увагу. Хороше і якісне віджимання безсумнівно є важливим параметром, який слід враховувати. Пральні машинки розділені за якістю віджиму, який розрахований, виходячи з рівня вологості білизни після завершення прання. Існують такі класи:

  1. (менше 45 відсотків вологості після віджиму);
  2. (від 45 до 55 відсотків);
  3. (від 55 до 63 відсотків);
  4. (від 63 до 72 відсотків);
  5. (від 72 до 80 відсотків);
  6. (від 80 до 90 відсотків);
  7. (вище 90 відсотків).

Клас віджиму також визначається, виходячи з максимальної швидкості обертання барабана в процесі віджиму білизни. Стандартним показником є 800-1200 оборотів барабана протягом однієї хвилини. Цього показника цілком достатньо для комфортного користування пралкою в умовах повсякденних завдань.

Клас енергоспоживання пральної машини

Розглядаючи різні класи пральних машин, слід також звернути увагу і на показник енергоспоживання. Для обчислення цієї характеристики використовується шкала параметрів від А+++ до G. обчислення були проведені виходячи з витрати електроенергії на прання 1 кг білизни при температурі води в 60 °C. Вибираючи пральну машину за цим показником варто враховувати, що чим він вищий, тим дорожче буде коштувати техніка, проте в довгостроковій перспективі можна буде заощадити на оплаті комунальних послуг.

Витрата води на одне прання

Сучасні пральні машини витрачають на одне прання приблизно 35-60 літрів води. Однак при покупці варто бути уважним, адже існують моделі, які за одне прання можуть витратити більше сотні літрів. Якщо в будинку встановлений лічильник на воду, то неекономна пралка може обійтися досить дорого.

Сушка білизни

Ще однією важливою і вкрай зручною функцією є сушка білизни. Це корисна опція, яка дозволяє висушити всю білизну відразу після завершення прання, не дістаючи її з машинки. Безсумнівною перевагою є те, що білизну не доведеться розвішувати, а відповідно витрачати на це час і займати в квартирі додаткове місце.

Вибираючи таку пралку, слід зазначити кілька важливих моментів:

  1. Кількість програм для сушіння білизни. У зв’язку з тим, що для різних видів тканини потрібен різний режим сушіння, краще вибрати пралку з максимальною кількістю функцій, які підійдуть для бавовни, синтетики, вовни тощо.
  2. Слід пам’ятати про те, що кількість білизни, яку можна висушити, вдвічі менше, ніж максимальний обсяг барабана пральної машини.
  3. Необхідно вибрати модель, яка буде відповідати вашим запитам. У простих пральних машинах білизна сушиться протягом того часу, який задано програмою. А ось більш сучасні машинки можуть виміряти показник вологості білизни і висушити його ідеально і економно.

Панель управління пралкою

Режим управління

В даний час майже на всіх пральних машинках встановлена електронна система управління, тому не варто вибирати застарілі моделі з механічним перемикачем. При цьому на різних моделях може відрізнятися зовнішній вигляд і дизайн панелі. Зокрема, варто звернути увагу на наявність і функціонал інформаційного дисплея, який допомагає виставити всі параметри для ідеального прання, показує хід процесу, а також повідомляє про можливі неполадки або необхідність сервісного обслуговування.

Це безпосередньо впливає на зручність використання. Наприклад, пральні машинки, які продаються в сучасних інтернет-магазинах, мають дисплеї або індикатори, які відображають поточний етап прання, що дозволяє дізнатися через який час вона закінчиться. Крім цього дисплей можна налаштувати так, щоб він демонстрував підказки, а в разі необхідності показав код помилки програми.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: