Людський організм влаштований так, що дозоване перебування на сонці необхідно. Це і здоров’я, і краса. Тільки під сонцем на шкірі може продукуватися вітамін D. від його кількості залежить кісткова, імунна, гормональна, нервова системи організму. Брак вітаміну може привести до непоправних змін. Красиво буде виглядати і бронзовий загар. Він завжди привабливий. Засмагати необхідно, тільки треба враховувати деякі моменти. Щоб не отримати опік від сонячних променів, не забувайте про захисні засоби. Як правильно вибрати сонцезахисний крем для тіла, щоб отримати якісний гарний загар, а не зіпсувати собі відпочинок і не «згоріти» на сонці?
Смаглява або світла
Для кожного типу шкіри, а їх всього 6, доктора визначили мінімальний час, протягом якого людина може перебувати на сонці, якщо він не використовував ніякого захисту.
- Нордичний тип – прозора біла шкіра, очі і волосся – світлі. Для людей з таким типом шкіри можна перебувати на сонці 5 хвилин. Вони ніколи не загоряють, шкіра відразу починає червоніти.
- Європейський тип – шкіра і очі світлі, волосся світло-русяве, руде. Для власників європейського типу шкіри рекомендовано перебувати на сонці не більше 10 хв. Але найчастіше вона обгорає за дуже короткий період часу.
- Середньоєвропейський тип – шкіра світла, але не біла. Очі карі, волосся русяве, каштанові. Допустимий час на сонці 20 хв.
- Середземноморський тип – смаглява шкіра, очі і волосся – темні. Перебувати під сонцем можна до 30 хв. Загар добре лягати на шкіру. Опіки проявляються рідко.
- Азіатський або індонезійський тип – шкіра, очі,волосся – темні . Людина з такою шкірою може перебувати на сонці тривалий час 40 хв. Засмага насичений і красивий.
- Африканський тип – шкіра, очі і волосся – чорні. Шкіра ніколи не обгорає. На сонці можна перебувати довго.
Який SPF вибрати?
На сонцезахисних кремах завжди вказано значення SPF. Це фактор захисту від сонця. Він виражається в цифрах. Діапазон захисту може бути від 2 і вище, але є сенс розглядати крайню точку захисту SPF 50.
Інтернет магазини завжди наводять докладний опис всіх видів продукції, якими торгують. Особливо важливо вивчити на сайті цей опис при покупці засобів захисту від сонячних променів.
Як правильно вибрати SPF? Після того як тип шкіри був визначений і норма перебування під сонцем з’ясована, треба зробити наступний крок. Вирішити, яка кількість часу буде проведено під впливом сонячних променів.
Припустимо, тип шкіри Європейський. Час – 10 хв. Солцезащитный крем з SPF 10. Помноживши два показники, отримуємо час перебування під сонцем в хвилинах. Виходить 10*10 = 100 хв.При цьому треба пам’ятати, що певний SPF може захистити не від усього сонячного потоку.
- 2-4 – запобігти до 70% променів.
- до 10 – 85%
- до 20 – 95%
- до 30 – 97%
- до 50 – 99%
Тому людям з європейським і нордичним типам шкіри краще не ризикувати і використовувати більший SPF.
Основні правила використання сонцезахисних кремів
- Для сухої шкіри краще використовувати крем. Якщо шкіра суха або комбінована, то їй підійдуть спреї або лосьйони.
- Наносять засіб за 20 хв до виходу з дому.
- На пляжі захисний шар на шкірі слід постійно оновлювати, особливо після купання.
- Через 2 години, весь захист необхідно змити і нанести нову порцію, інакше можна отримати не тільки сонячний, але і хімічний опік.
- Приймати сонячні ванни слід до 10.00 ранку або після 16.00 ввечері. Найспекотніше сонце з 10.00 до 16.00
- Промені можуть проявити фотостаріння, пігментацію або спровокувати шкірні захворювання, тому захист від сонця повинен бути завжди під рукою.