При пошуку квартири більшість орендарів цікавить питання, наскільки буде теплим житло, в якому вони будуть проживати. Як оцінити квартиру з точки зору її температурного комфорту? Зустрічаються випадки, коли в квартирах взимку настільки холодно, що люди змушені ходити в теплому верхньому одязі. Причини низької температури працівники ЖЕКу можуть називати різні:
- зношені батареї,
- старий житловий фонд,
- відсутність продувки системи
- або ж необхідність проведення капітального ремонту всієї системи теплопостачання.
Більш холодно (на 2-3 градуси) завжди в торцевій квартирі, тому під час телефонних переговорів з господарями нерухомості, дуже важливо уточнити, з якого боку будинку знаходяться житлові кімнати. Жити в холодній квартирі, за оренду якої платиш пристойні гроші, очевидно, ніхто не хоче. Особливо якщо змушений знімати житло з дітьми. Тому орендарі з кожним роком все більш вимогливо ставляться до вибору нерухомості.
Бойлер та сучасні вікна
При пошуку квартир мешканці вимагають від господарів, щоб вони встановлювали бойлер. Також одними з частих вимог квартирантів є установка нових вікон, які змогли б забезпечити теплоізоляцію в приміщенні. Для того, щоб взимку було тепло, багато господарів квартир також утеплюють стіни. Але для квартирантів це не так важливо, головне, щоб в квартиру не заходило холодне повітря.
Звичайною справою є випадки, при яких орендар, побачивши, що в квартирі стоять старі вікна, вимагає, щоб господар їх замінив на нові склопакети. Часто квартиранти погоджуються зробити заміну самостійно. Але при цьому орендна плата зменшується на вартість нових вікон і послуг з їх встановлення. Заміна вікон – дороге задоволення, і не всі орендарі можуть відразу ж оплатити їх повну вартість. Тому зустрічаються випадки, коли вікна беруться в розстрочку і господар потроху виплачує їх вартість.
Якщо справа стосується оренди дорогого елітного житла, вартість якого становить від 1 тис.дол., вимог у орендарів набагато більше. Стосуються вони не тільки нових вікон, але і в цілому проведеного ремонту в квартирі. Багатьох орендарів цікавить, чи утеплена підлога, як давно проводився капітальний ремонт системи теплопостачання, чи поставлена система автономного опалення. Наявність бойлера – обов’язкова умова для квартирантів.
Чи буде взимку тепло в квартирі?
Це залежить і від місця розташування квартири. Якщо будинок з усіх боків захищена від вітрів зеленими насадженнями, в квартирі буде досить тепло. Але якщо будинок знаходиться на околиці, навколо нього знаходиться пустир, температура в приміщенні взимку буде дуже низькою. В такому випадку питання з приводу утеплення стін може піднятися орендарями. Але вирішити його з орендодавцями часто неможливо.
Утеплення стін вимагає вкладення чималих коштів. Це стосується як покупки будматеріалів, так і проведення будівельних робіт. Тому господарі квартир не погоджуються утеплювати стіни навіть тоді, коли квартиранти пропонують платити за квартиру трохи більше. І не дивлячись на те, що такі роботи значно збільшують ринкову вартість квартири при її продажу в майбутньому.
Те, що орендарі не прагнуть покращувати умови проживання квартирантів, ріелтори пояснюють досить просто. Сьогодні попит на квартири досить високий, особливо якщо це стосується однокімнатних квартир економ-класу. У великі міста, особливо у Київ, постійно приїжджають люди по роботі або на навчання. Тому знімні квартири будуть популярні в них завжди. Буває так, що житло знімають по закінченню одного дня з моменту опублікування оголошення про його здачі в оренду. З цієї причини орендодавці, знаючи, що запропонованими ними житло рано чи пізно знімуть, не погоджуються на такі вимоги квартирантів як утеплення стін або заміну батарей.