У кожного бізнесмена під час роботи завжди виникають різні юридичні питання. Зараз люди не бояться боротися за свої права та свободи і цілком можуть звернутися до суду для вирішення навіть незначного питання. Тому послуги кваліфікованого юриста стали особливо актуальні.
На даний час існує два способи взаємодії з юристами: найм на роботу штатного співробітника або звернення у профільну юридичну компанію. У кожного із цих варіантів є свої переваги та недоліки. Наприклад, до нас за проведенням оцінки для пред’явлення в суді звертаються як штатні юристи підприємств, так працівники юридичних фірм.
Переваги штатного юриста
Штатний юрист на підприємстві – це вкрай зручно для багатьох бізнесменів. По-перше, до свого співробітника більше довіри, з ним можна оперативно обговорити та прийняти рішення з найбільш важливих питань, які не терплять зволікань. Крім цього є й інші очевидні плюси найму штатного юриста, наприклад:
- штатний юрист несе безпосередню відповідальність за свою роботу, у разі вдалих угод його можна преміювати, а за погану роботу покарати;
- заробітна плата такого фахівця є фіксованою, тому непередбачених витрат на сторонні компанії не буде;
- контактуючи зі співробітником щодня можна зрозуміти рівень його кваліфікації;
- юрист в штаті знає всі особливості роботи компанії, розбирається у всіх нюансах ведення бізнесу і може оперативно реагувати на різні проблемні ситуації.
Переваги юриста на аутсорсингу
Однак і звернення в сторонню юридичну компанію має свої очевидні плюси:
- професійна допомога в будь-яких ситуаціях. У великих юридичних компаніях є профільні фахівці, які розбираються у всіх правових сферах (кожен в рамках своєї спеціалізації). Тому юристи на аутсорсингу завжди справляються із будь-якими проблемами;
- значна економія фінансових коштів компанії. Якщо не наймати в штат юриста, а отримувати послуги юридичної компанії тільки у разі потреби, то можна заощадити на зарплаті. Що в свою чергу дозволить знизити загальновиробничі витрати організації;
- якщо щось в роботі юриста на аутсорсингу не подобається, то його можна легко і швидко змінити. Зі штатним юристом так не вийде.
На початку ведення бізнесу, коли обсяг роботи юриста ще не зовсім ясний, найпростіше найняти юриста на аутсорсингу. Також звернення у сторонню компанію актуально і для тих бізнесменів, у яких в процесі роботи не виникає багато правових питань.
Однак, якщо консультації із юристом потрібні постійно, то вигідніше буде найняти штатного юриста за фіксовану плату. Подібне рішення заощадить витрати і дозволить максимально оперативно отримувати кваліфіковану допомогу.
Необхідно розуміти, що зараз юридична допомога потрібна всім компаніями. Поганий юрист може стати причиною розриву відносин із партнерами, фінансових втрат. А у разі самого несприятливого результату – залучення керівництва компанії до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.