Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка акцій

Оцінка акцій

Неможливо вказати середню вартість робіт щодо експертної оцінки акцій. Кожне підприємство унікальне, та має цілий ряд показників впливаючих на його вартість. Тому вартість роботи визначається індивідуально з урахуванням особливостей кожного випадку. Наша компанія регулярно проводить оцінку пакетів акцій у повній відповідності до вимог Національної комісії з цінних паперів й фондового ринку.

Окремим випадком експертної оцінки корпоративних прав є оцінка акцій.

Вона проводиться для наступних цілей:

  • Для цілей додаткової емісії. В цьому випадку підприємство оцінюється із зазначенням вартості 100% капіталу та однієї акції.
  • З метою викупу міноритарних пакетів у акціонерів.
  • Оцінка акцій третіх компаній, яки знаходяться на балансі підприємства.
  • Для пред’явлення у суді.

Підходи за допомогою яких відбувається оцінка акцій обирають з огляду на:

  • наявність та вид діяльності підприємства;
  • його фінансові результаті (прибуток чи збиток);
  • інформацію щодо котирувань акцій на біржах;
  • кількість та типи активів, які обліковуються на балансі.

Ринкова вартість та номінал акцій

Будь ласка, враховуйте, що не існує прямого зв’язку між номінальної вартістю акцій з їхньою ринковою оцінкою!

Номінальна вартість акцій – це всього лише історичний факт. Колись при створенні підприємства засновники сформували статутний капітал і розділили його на певну кількість акцій, визначивши їх «номінал».

Залежно від успішності ведення господарської діяльності, вартість підприємства та його акцій постійно змінюється як в більшу, так і в меншу сторони. Проте «номінал» залишається незмінним. Якщо компанія показує прибуток, який до того ж щорічно зростає, то і вартість її акцій буде підвищуватися. Або зворотна ситуація – за фінансовими результатами компанія показує збитки, ще й набрала кредитів. Тоді вартість компанії може бути навіть негативною, а ринкова оцінка таких акцій буде наближатись до нуля.

Вихідні дані для визначення вартості

Щодо контрольних пакетів. Основним джерелом інформації яка використовуються для експертної оцінки акцій є баланс підприємства та фінансовий звіт за останній звітній період. Для розуміння об’єму та, відповідно, строків виконання роботи, окрім балансу ми попросимо Вас надати розшифровки деяких його строк. Зазвичай необхідно надати розшифровку (тобто на етапі переговорів просто перелік) основних засобів, але оскільки кожне підприємство та його фінансова звітність є унікальними, можливо, для визначення ринкової вартості саме Ваших акцій потрібна буде додаткова інформація. В будь-якому випадку, перемовини можуть бути предметними лише після надання оцінювачам балансу підприємства. Без надання цього документа ми будемо мати змогу проконсультувати Вас лише із загальних питань.

Вартість робіт з оцінки міноритарних пакетів акцій також розраховується індивідуально. Особливістю таких робіт є те, що у замовника досить часто немає доступу до бухгалтерської документації. В такому разі для формування вартості робіт нам потрібна інформація щодо назви, коду ЄДРПОУ емітента та розміру пакета.

Також на вартість та строки виконання нашої роботи може впливати і те, чи є в достатньому об’ємі інформація про актуальні угоди купівлі-продажу цінних паперів того ж емітента на фондових біржах.

Наша компанія проводить оцінку акцій на підставі сертифікату суб’єкта оціночної діяльності з відкритим напрямком «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів», виданого Фондом державного майна України, та має досвід роботи з різноманітними емітентами, зокрема з банками, страховими компаніями, агрохолдингами тощо.

Ми будемо раді зробити Вам найвигіднішу пропозицію. Дзвоніть!

 

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ