Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Оцінка землі

Оценка земли

Орієнтовна вартість проведення оцінки землі для продажу або спадкування: від 1000 грн.

Вартість оцінки землі для пред’явлення у суді, а також ділянок великої площі та комерційного призначення визначається індивідуально.

Будь ласка, телефонуйте!

Оцінка землі для приватних осіб

Найчастішим випадком, коли потрібно звернутися до оцінювача землі, є укладання угоди купівлі-продажу нерухомості. Більшість людей звикли вважати, що під терміном «нерухоме майно» мається на увазі різноманітні будови та споруди на ділянці. Насправді, за визначенням, нерухомість – це в першу чергу земля, незалежно від того, чи є на ній поліпшення (забудови) чи ні. Важливо відзначити, що практично завжди при продажі житлових або дачних будинків, нотаріус для правочину вимагає надати два окремих документи: по землі та по дому. Це пов’язано із тим, що за нашим законодавством документи про право власності на домоволодіння живуть як би окремо один від одного (два різних документа). Не заважаючи на таке «непорозуміння», продати або подарувати одне без іншого неможливо. Однак із цього правила існують виключення. Про них можна прочитати в нашій статті про те, коли проведення оцінки землі може бути необов’язковим.

Отже, з якою метою фізичні особи замовляють таку послугу?

  • для угод купівлі-продажу, дарування, оформлення цивільно-правових договорів інших видів (наприклад, довічного утримання);
  • при оформленні спадщини як за стандартною нотаріальною процедурою, так і через рішення суду;
  • для пред’явлення в суді (у випадках майнових спорів для розділу майна і сплати судового збору);
  • передача земельної ділянки під заставу (іпотека);

Які документи необхідно отримати від замовника?

Основна інформація, яка потрібна оцінювачу, знаходиться у наступних документах:

  1. документи, що підтверджують право власності (державний акт, свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу або договір дарування, рішення суду, тощо);
  2. довідка про присвоєння кадастрового номеру (обов’язкова у разі наявності державного акта старого зразку);
  3. паспорт власника.

Всі інші дані, такі як накладені обмеження або договори оренди, надаються за умови наявності.

Які податки потрібно сплатити при продажу землі?

Податки при продажу землі

Існують деякі умови при продажу земельних ділянок. Якщо їх врахувати, то можна продати свою нерухомість, не сплативши ані копійки податку або обов’язкового платежу. Ці умови (норми) детально викладені у статті 121 Земельного кодексу України. До них відносяться такі основні параметри ділянки як площа та цільове призначення. Також важливо знати, що під ці правила потрапляють і терміни володіння землею (менше або більше трьох років), а також кількість угод купівлі-продажу за один рік (пункт 172.1 Податкового кодексу України). Згідно з цим пунктом податком не обкладається дохід, отриманий від продажу або обміну не частіше одного разу протягом звітного податкового року.

Що це за обов’язкові умови (норми) розглянемо в табличному вигляді:

Цільове призначенняПлоща ділянки
Ведення фермерського господарстваУ розмірі земельної частки, визначеної для членів сільгосппідприємств, розташованих на території об’єднаної територіальної громади, де знаходиться це господарство. Якщо на території розташовано декілька сільгосппідприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільгосппідприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району
Ведення особистого сільського господарства (ОСГ)не більше 2,0 га
Ведення садівництване більше 0,12 га
Будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд
  • в селах – не більше 0,25 га;
  • в селищах – не більше 0,15 га;
  • у містах – не більше 0,1 га.
Індивідуальне дачне будівництвоне більше 0,1 га
Будівництво індивідуальних гаражівне більше 0,1 га

Якщо хоч одна з вищеописаних умов не буде дотримана, тоді угода купівлі-продажу потрапить під 5% податку на дохід фізичної особи (ПДФО) та 1,5% військового збору, які повинен буде cплатити продавець.

Слід зауважити, що при переоформленні нерухомості зазвичай виникає ще й пенсійний збір, але із землею ситуація інша – нічого платити не потрібно! Тому що згідно з пп. 138.3.3 Податкового кодексу ділянки не потрапляють під визначення нерухомості (не відносяться до будівель і споруд). А в Законі України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», пенсійний збір стягується тільки з тієї нерухомості, яка перерахована в Податковому кодексі. Тобто про цей обов’язковий платіж можна забути: -)

З якої оцінки платити податки: з нормативної або експертної грошової?

Розберемося, для яких цілей потрібні ці види оцінок і в яких випадках проводяться.

Найбільш поширений випадок застосування експертної грошової оцінки землі – оформлення договору купівлі-продажу у нотаріуса. Податки і обов’язкові платежі доведеться платити, виходячи з ціни, прописаної в договорі купівлі-продажу. Але не нижче за ринкову вартість, яку визначить оцінювач.

Також експертна грошова оцінка потрібна для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності (частина 2 статті 13 ЗУ «Про оцінку земель»). Її використовують у випадках продажу, страхування, передачі в іпотеку, при внесенні ділянки до статутного фонду господарського товариства, при реорганізації, банкрутстві або ліквідації підприємства, визначення розміру збитку власникам, а також за рішенням суду.

Нормативна грошова оцінка зазвичай використовується для визначення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також для розрахунку земельного податку.

Визначення вартості земельних ділянок для юридичних осіб

Земельні ділянки юридичних осіб

Робота із юридичними особами у контексті проведення експертної грошової оцінки землі характеризується певними особливостями. Специфіка полягає в тому, що параметри та основні характеристики таких земельних ділянок дуже відрізняються від звичайних: нестандартні цільові призначення (комерційне або промислове використання), унікальні невеликі ділянки в Києві під багатоповерхову житлову забудову тощо. Також для юридичних осіб часто необхідно визначити право користування земельною ділянкою, яка використовується замовником на правах оренди.

“Юрикі” замовляють послугу з визначення вартості найчастіше у таких випадках:

  • укладання цивільно-правових договорів усіх видів (у тому числі договори оренди);
  • для пред’явлення в суді (у випадках майнових спорів для розділу майна і сплати судового збору);
  • передача землі під заставу (іпотека);
  • відображення вартості земельних ділянок та права користування в бухгалтерському обліку (дуже часто така необхідність виникає у державних установ);
  • банкрутство, ліквідація або реорганізація підприємства;
  • формування статутного фонду підприємства;
  • складання бізнес-плану для залучення інвесторів.

Які документи необхідно надати юридичній особі? Все просто: документи про право власності та будь-який реєстраційний документ по організації-замовнику. Під час проведення експертної оцінки прав на земельні ділянки, що перебувають у користуванні державних установ, пакет документів визначається індивідуально.

Що впливає на вартість ділянки?

Ринкова вартість землі формується на підставі таких основних факторів:

  • місцезнаходження (розташування в зоні транспортної доступності, віддаленість або наближеність до інфраструктури населеного пункту);
  • правовий режим земельної ділянки (цільове призначення);
  • наявність заведених інженерних комунікацій;
  • фізичні характеристики (розмір та конфігурація);
  • умови продажу (вільний або терміновий (вимушений) продаж).

Будь ласка, звертайтесь, ми завжди будемо раді бачити Вас у числі наших клієнтів!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: