Абсолютна більшість матеріалів на професійних сайтах з визначення вартості майна присвячено саме об’єктам експертної оцінки. При цьому “за кадром” залишається питання про те, хто ж проводить такі роботи. Хто такі оцінювачі? Чим вони відрізняються від експертів? Що таке суб’єкти оціночної діяльності? Які існують дозвільні документи в цій сфері… Питань від клієнтів виникає дуже багато, при цьому знайти відповіді на них не завжди буває просто.
У цій рубриці ми будемо збирати статті, присвячені не опису об’єктів оцінки, а особливостям професійної роботи суб’єктів оціночної діяльності.
Також тут наводиться інформація про те, як вибрати оціночну компанію, щоб отримати в результаті співпраці якісно виконану роботу. Як перевірити дозвільні документи фірми та самого оцінювача на проведення оціночної діяльності? Чи існують в Україні державні оціночні компанії?
Ви зможете знайти у цьому розділі сайту майже всі відповіді на Ваші питання з проведення незалежної оцінки майна різних видів. Якщо відповіді не знайдете або захочете щось уточнити, будь ласка, звертайтесь до нас за консультацією!
Що таке підробка документів? Яку відповідальність передбачено за підробку документів? Чи можна самостійно виявити ознаки підробки? І чи знали ви, що неправильно зроблена незалежна оцінка будь-якого майна вважається підробленим документом?
У більшості наших публікацій йдеться про різноманітні напрямки діяльності з визначення ринкової вартості нерухомості або іншого майна. Проте поза увагою залишаються експерти-оцінювачі. Які власне й проводять всі ці роботи та несуть відповідальність і перед Законом, і перед замовником за їхню якість.
Для замовника, якому потрібні послуги оцінювача, дуже важливо знати як мінімум одну особливість українського законодавства. Справа в тому, що сам по собі фахівець не має права займатися професійною оціночною діяльністю. Незважаючи на наявність у нього всіх необхідних іменних дозвільних документів. Проводити діяльність оцінювач має право виключно у складі так званого суб’єкта оціночної діяльності або оціночної компанії. У якої в свою чергу повинні бути свої дозвільні документи. Саме про цю проблематику піде мова у статті, яка пропонується до Вашої уваги.
Ще одне питання, на яке багато хто не може знайти відповідь. Деякі замовники вважають, що оцінювачі по аналогії з нотаріусами є державними та приватними.
Теоретично, ці дві величина повинні бути якщо не однаковими, то хоча б близькими одна до одної. Проте в практиці часто трапляються випадки суттєвого неспівпадання. Що робити?
Результатом нашої роботи є виличина вартості майна. Проте існує значна кількість видів вартості, тому потрібно розуміти, яку з них потрібно визначити в даному конкретному випадку.
Для роботи оцінювачем нерухомості необхідно мати вищу освіту. Особи, які бажають займатися незалежною оцінкою повинні додатково пройти навчання і скласти кваліфікаційний іспит. Також необхідно пройти стажування або мати професійний досвід, пов’язаний з визначенням вартості того чи іншого виду майна.