Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Плюси і мінуси роботи оцінювача нерухомості

Іграшковий будиночок поруч зі справжніми ключами

Оцінювач в основному займається визначенням вартості нерухомості, іншого майна, а також різноманітних майнових прав, фінансових інструментів, цінних паперів тощо. Результат проведеної оцінки, наприклад, нерухомості, міститься в спеціальному документі – звіті про оцінку. Відео про те, як виглядає такий звіт про оцінку нерухомості можна подивитись за цим посиланням. Залежно від місця роботи та наявних навичок оцінювач може виконувати роботи на вимогу суду або органів виконавчої влади. Також оцінювач при бажанні може отримати кваліфікацію судового експерта.

Відповідно до Закону «Про оцінку майна…», що регламентує обов’язки оцінювачів, вони також мають право готувати консультаційні висновки (їх нерідко ще називають експертними). Такі документи можуть знадобитися банкам або інвесторам. Експертний висновок, підготовлений оцінювачем, може вплинути на рішення про покупку об’єкта нерухомості або інвестиційного проекту, який цікавить замовника.

Що потрібно, щоб стати оцінювачем?

Для роботи оцінювачем нерухомості необхідно мати вищу освіту. Особи, які бажають професійно займатися незалежною оцінкою повинні додатково пройти навчання і скласти кваліфікаційний іспит. Також необхідно пройти стажування або мати професійний досвід, пов’язаний з оцінкою нерухомості. Ну і крім того, кожні два роки оцінювачі зобов’язані проходити курси підвищення кваліфікації під егідою Фонду державного майна України. Дозвільні документи оцінювачі зазвичай викладають на своїх сайту в розділі з інформацією про оціночну компанію.

Оскільки оцінювач – це професія, яка має на увазі суспільну довіру, кандидат не може бути судимий за правопорушення, в тому числі:

  • майнові,
  • економічні
  • та інші…

Незалежний оцінювач повинен не тільки бути в курсі нормативних вимог, але і постійно стежити за ринком. З цієї причини професія підходить для допитливих людей, які без проблем знаходять і аналізують новини ринків і цікавляться економічними питаннями.

Щоб підготувати навіть найпростіший звіт про оцінку квартири, необхідно уважно прочитати і вивчити безліч документів. Тому важливі грамотність і акуратність.

Скільки заробляє оцінювач?

Зарплата оцінювача нерухомості залежить від того, де і скільки він працює. Вивчивши ціни на послуги, можна зробити наступний висновок. Оцінювач, який має досвід і постійні замовлення, здатний заробити близько 30 000 грн. на місяць, готуючи близько 30 звітів про оцінку простої типової нерухомості (квартири, земля, будинки, гаражі) в місяць або 1-2 простих звіти протягом робочого дня. Зарплата початківця оцінювача нерухомості набагато нижче, хоча доходи такого фахівця зазвичай перевищує середні показники по ринку праці.

Незалежний оцінювач нерухомості може працювати як в компанії, так і на себе, звісно, відкривши ФОП. До переваг роботи в компанії варто віднести кар’єрне зростання і додаткові пільги, наприклад, приватне медичне обслуговування.

Оцінювач нерухомості: плюси і мінуси

Переваги:

  • цікава робота,
  • можливості розвитку,
  • хороший заробіток.

Недоліки:

  • велика відповідальність.

Ситуація на ринку праці

Професія є престижною і перспективною. В останні роки в Україні будується все більше комерційної та житлової нерухомості, і законодавець намагається зробити правила регулювання дружніми для приватних інвесторів. Звідси випливає, що оцінювачі нерухомості не повинні скаржитися на відсутність роботи. Крім приватних компаній і банків, вони можуть працювати за наймом або стати судовими експертами.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ