Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка майнових прав

Будівництво житлового мікрорайону Комфорт Таун у Києві (фото з висоти)

Оцінка майнових прав – послуга досить специфічна. І потреба в ній у замовників виникає відносно рідко, у порівнянні, наприклад, з проведенням оцінки нерухомості. Взагалі саме поняття майнових прав досить цікаве навіть з побутової точки зору. Якщо ми купуємо земельну ділянку, що саме є предметом її оцінки? Сама земля (грунт) або права користування певним простором? Часто межа між вартістю майна і майнових прав на окремі об’єкти досить розмита. Звідси часто виникає плутанина, як в головах замовників, так і деякихоцінювачів . Пропонуємо розібратися в цьому питанні разом.

Давайте розглянемо найчастіші або краще сказати поширені випадки проведення оцінки майнових прав. І особливості, характерні для кожної з цих ситуацій.

Оцінка майнових прав на приміщення в новобудовах

Самим зрозумілим і простим випадком робіт, про які йде мова в даній статті, є оцінка приміщень або квартир у новобудовах. Причому на тому етапі будівництва, коли будинок ще не введений в експлуатацію. Тобто об’єктом вивчення є не саме приміщення, як таке, а саме права на те, щоб вступити у володіння нерухомістю після завершення будівельних робіт та введення будинку в експлуатацію. Такі майнові права підтверджуються різними видами інвестиційних договорів. На відміну від звичайної оцінки квартир, де право власності на об’єкт – це правовстановлюючий документ: договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про право власності, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину тощо.

У більшості випадків оцінити майнові права на приміщення або квартири в незавершених будівництвом будинках нескладно. На більшості спеціалізованих сайтів є розділ «Новобудови», де можна проаналізувати оголошення з продажу нерухомості, вірніше прав на неї, в тому ж будинку, який нас цікавить. Хоча, якщо з новим будинком є які-небудь проблеми, а оцінка потрібна для пред’явлення в суді, на практиці, ситуація не така вже й проста і однозначна.

Звертаємо увагу замовників, на особливість підготовки документів щодо визначення вартості приміщень (як житлових, так і нежитлових) в нових, не введених в експлуатацію будинках. У оцінювача і оціночної компанії повинні бути дозвільні документи не просто на роботу з нерухомістю, але і на оцінку майнових прав (напрямок 2.1. в сертифікаті СОД). Будьте уважні, оскільки випадки неякісної та непрофесійної підготовки подібних документів нерідкі! Такі дозвільні документи отримати набагато складніше, ніж на звичайну роботу з нерухомим майном, тому вони є далеко не у всіх фірм.

Визначення вартості корпоративних прав

Ще одним поширеним видом оцінки майнових прав є визначення вартості часток засновників у підприємствах. Це досить широка та багатогранна тема, якій ми приділяємо велику увагу і присвячуємо значну кількість статей.

Ясно, що при роботі з подібними об’єктами їх не можна, як то кажуть, «помацати руками». Тому мова і йде про визначення вартості саме майнових прав, а не самих об’єктів. В якості окремого випадку проведення корпоративних прав можна розглядати і оцінку акцій. У цій роботі є свої суттєві особливості, але вцілому вона є ще одним класичним прикладом оцінки майнових прав.

Цінні папери та договори купівлі-продажу майнових прав

Документальним підтвердженням володіння майновими правами можуть виступати деякі види цінних паперів: облігації, векселі і так далі. При оформленні нерухомості в споруджуваних будинках широко поширена практика використання так званих деривативів. Тобто форвардних контрактів на придбання, які самі по собі можуть виступати об’єктом оцінки. Також у нас є досвід визначення вартості та кредитних договорів, зокрема, для переоформлення права вимоги за ним на факторингові компанії.

Оцінка прав користування земельними ділянками

Варто згадати також досить-таки поширений вид робіт з майновими правами щодо визначення цінності володіння земельними ділянками на правах оренди. Це цікавий вид робіт, який часто буває затребуваний при продажу окремо розташованих будівель. В рамках даної статті ми не будемо вникати в деталі оцінки права оренди. Потрібно тільки звернути Вашу увагу на те, що вартість земельної ділянки та прав на нього – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Як із точки зору оформлення документів, так і за величиною самої вартості.

Оцінка права оренди

Ще одним випадком, коли необхідний розрахунок прав оренди земельної ділянки є робота по < a href="/otsinka-zhitlovih-budinkiv/">оцінці дорогих котеджів. Такі будинки часто мають прилеглу територію, яка оформлена на правах оренди. Часто це може бути територія лісу або прибережна смуга водойми. Також пляж може бути в оренді у підприємств або об’єднань власників прилеглих земельних ділянок.

Майнові права як об’єкт оцінки

Всі роботи з визначення вартості прав значно відрізняються від звичайної оцінки майна. Більшість розрахунків проводять з використанням так званого дохідного підходу, в рамках якого аналізуються грошові потоки, отримані від володіння правами.

Кожен випадок такої роботи по-своєму унікальний. І загальних підходів до вирішення подібних завдань немає. Ми спеціалізуємося на виконанні нетипових робіт з експертної оцінки, тому будемо раді співпраці з Вами в тому числі і з визначення ринкової вартості майнових прав. Звертайтесь!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ