Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Вартість і терміни виконання робіт з оцінки обладнання визначаються виходячи з кількості та типу устаткування в конкретному переліку на оцінку. На жаль цін “за позицію” за даним типом послуг не існує.

Наприклад, набагато простіше оцінити 40 сучасних комп’ютерів, ніж один рідкісний спеціалізований агрегат. Тому, для формування вартості робіт, просимо надіслати повний перелік обладнання електронною поштою.

Ми оперативно проаналізуємо цей перелік та зробимо для Вас максимально вигідну цінову пропозицію!

Оцінка обладнання може виконуватися як в рамках окремого завдання (перелік обладнання), так і бути складовою частиною великої роботи з оцінки майна підприємства в цілому, коли, окрім обладнання оцінюється нерухомість, автомобілі та інші типи активів.

Найпоширенішими випадками, коли необхідна незалежна оцінка обладнання є:

  • бухгалтерський та податковий облік – наприклад, для постановки майна на баланс підприємства або для передачі його в оренду;
  • оцінка основних засобів підприємства для продажу;
  • передача основних засобів підприємства в залог для отримання кредиту;
  • для пред’явлення в суді, наприклад, у разі розділу засновниками майна підприємства.

Для проведення експертної оцінки обладнання потрібні наступні документи:

  1. Перелік обладнання із зазначенням марки та моделі, дати введення в експлуатацію, первісною вартістю. Якщо основні засоби знаходяться в несправному стані, в деяких випадках потрібний висновок спеціалізованого сервісного центру про стан майна, проведення його ремонту та про вартість такого ремонту. Як правило, такі питання виникають тільки із дорогим та специфічним майном.
  2. На деякі види обладнання необхідно надати технічну документацію. Наприклад, для оцінки виробничої лінії потрібні дані про кількість та характеристики вузлів, з яких вона складається. Інша справа, що така документація не завжди є у замовника оцінки, тому питання із документами для визначення вартості складного устаткування в кожному конкретному випадку вирішуються індивідуально.

Яка вартість визначається при проведенні оцінки обладнання?

Звертаємо Вашу увагу, що у більшості випадків під експертною оцінкою обладнання розуміється визначення його ринкової вартості (в бухгалтерському обліку вона також називається “справедливою”, а в деяких положеннях Податкового кодексу – “оціночною”).

Більш детальне визначення поняття “ринкова вартість” наведено в постанові Кабміну “Національний стандарт оцінки №1”. Якщо не вдаватися у юридичні тонкощі, то можна сказати, що ринковою вартістю називається та ціна, за яку можна продати майно максимально вигідно водночас і для продавця, і для покупця. Іноді під час оцінки обладнання також виникає необхідність визначення вартості ліквідації, тобто ціни, яку можна отримати за основні засоби при здачі їх в утилізацію (наприклад, на металобрухт). Тут, до речі, потрібно звернути увагу, що в бухгалтерському обліку такий вид вартості називається “ліквідаційна вартість”, а в методиках оцінки – “вартість ліквідації”. При цьому в тих же методиках “ліквідаційною вартістю” називається ціна, яку можна отримати на майно при його продажу у стислі терміни. Важливо враховувати цей нюанс при оформленні договору і при проведенні оцінки, особливо якщо обладнання належить до державної власності.

Який зв’язок між балансовою та ринковою вартістю?

Це питання – одне з найбільш поширених при проведенні оцінки основних засобів. Ми навіть окремо виписали відповідь на нього в нашій рубриці “Питання-відповідь” у відповідному підрозділі “Оцінка обладнання”. Потрібно розуміти, що залишкова (балансова) вартість є результатом проведення бухгалтерської процедури під назвою “амортизація”, яка потрібна виключно для визначення величини податків. До ринкової вартості вона не має ніякого відношення і може бути як вище, так і нижче її. Наприклад, верстат може бути повністю амортизований, однак при цьому перебувати у справному стані і мати високу ринкову вартість. Також можлива ситуація, коли обладнання прийшло у непридатність та підлягає утилізації (металобрухт), а балансова вартість при цьому у нього зберігається високою.

Виробниче устаткування та офісна техніка

Промислове обладнання

Найчастіше замовники звертаються до оцінювачів обладнання або в рамках процесу визначення вартості основних засобів підприємства для цілей МСФЗ або страхування, або при продажу активів для відображення цієї операції у бухгалтерському та податковому обліках. Також нерідкі випадки, коли бухгалтери звертаються до оцінювачів з проханням визначити розмір збитків внаслідок втрати обладнання. Найпоширенішим подібним випадком є крадіжка ноутбука з автомобіля.

Оскільки існує величезна кількість різних видів устаткування, ціни на наші послуги залежать від кожної конкретної ситуації. Для визначення вартості послуг оцінювача нам необхідно проаналізувати перелік майна, що підлягає оцінці. При цьому визначальним фактором є навіть не кількість позицій у цьому списку, а як раз тип обладнання, з яким доведеться працювати. Навіть якщо взяти для прикладу комп’ютери: ясно, що визначити вартість сучасного ноутбука значно простіше, аніж сервера з нетиповими характеристиками, який до того ж вже кілька років як знятий з виробництва.

Окреме місце займає експертна оцінка ноутбуків та іншої комп’ютерної техніки. У штаті нашої фірми працюють оцінювачі обладнання, які мають вищу освіту і практичний досвід роботи в сфері інформаційних технологій. Тому оцінка комп’ютерної техніки є однією з наших спеціалізацій. Ми маємо досвід виконання даного виду робіт в тому числі для інтернет-провайдерів, у яких на балансі знаходиться складне спеціалізоване комп’ютерне та мережеве устаткування.

Часто до нас звертаються власники кафе та ресторанів з метою провести оцінку свого обладнання. Такі роботи також мають власну специфіку та вимагають від оцінювачів індивідуального підходу.

Устаткування ресторану

Оцінювач меблів

Часто в роботі наші фахівці стикаються з питанням, як правильно оцінити офісні меблі в кабінетах керівників і в кімнатах для переговорів. Адже, як правило, саме ці приміщення комплектуються дорогими ексклюзивними столами та стільцями, ринкову вартість яких визначити «на око» буває практично неможливо.

Завдання може спроститися, якщо у замовника є документи на придбання майна. Однак у більшості випадків така інформація або відсутня, або не заслуговує довіри, оскільки з різних причин не відображає справедливу вартість такого офісного обладнання.

При проведенні оцінки меблів у оцінювачів виникає дві основні проблеми. По-перше, як було написано вище, необхідно визначити якість меблів, як мінімум країну походження. А по-друге, виникають проблеми з визначенням зносу цього майна. Справді, як визначити різницю у вартості нового дивана і дивана, на якому уже хтось сидів. Адже це не оцінка автомобілів, де ринок наскільки розвинений, що по кожній моделі, року випуску та пробігу транспортного засобу можна без зайвих зусиль знайти достатню кількість об’єктів порівняння.

Наша оціночна компанія і наші оцінювачі за роки роботи накопичили чималий досвід роботи з визначення вартості обладнання будь-якої складності: від комп’ютерів, оргтехніки та офісних меблів до спеціальних медичних приладів та сучасних виробничих ліній кондитерських фабрик. Ми маємо значний досвід проведення подібних робіт для пред’явлення в суді. А, як відомо, підходити до питання підготовки документів для суду необхідно особливо ретельно, зі знанням справи, адже представники опонентів будуть «під мікроскопом» розглядати звіт, щоб знайти у ньому слабкі місця.

Ми будемо раді бачити Вас в числі наших постійних Клієнтів!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: