Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Вартість і терміни виконання робіт з оцінки обладнання визначаються виходячи з кількості та типу устаткування в конкретному переліку на оцінку. На жаль цін “за позицію” за даним типом послуг не існує.

Наприклад, набагато простіше оцінити 40 сучасних комп’ютерів, ніж один рідкісний спеціалізований агрегат. Тому, для формування вартості робіт, просимо надіслати повний перелік обладнання електронною поштою.

Ми оперативно проаналізуємо цей перелік та зробимо для Вас максимально вигідну цінову пропозицію!

Оцінка обладнання може виконуватися як в рамках окремого завдання (перелік обладнання), так і бути складовою частиною великої роботи з оцінки майна підприємства в цілому, коли, окрім обладнання оцінюється нерухомість, автомобілі та інші типи активів.

Найпоширенішими випадками, коли необхідна незалежна оцінка обладнання є:

  • бухгалтерський та податковий облік – наприклад, для постановки майна на баланс підприємства або для передачі його в оренду;
  • оцінка основних засобів підприємства для продажу;
  • передача основних засобів підприємства в залог для отримання кредиту;
  • для пред’явлення в суді, наприклад, у разі розділу засновниками майна підприємства.

Для проведення експертної оцінки обладнання потрібні наступні документи:

  1. Перелік обладнання із зазначенням марки та моделі, дати введення в експлуатацію, первісною вартістю. Якщо основні засоби знаходяться в несправному стані, в деяких випадках потрібний висновок спеціалізованого сервісного центру про стан майна, проведення його ремонту та про вартість такого ремонту. Як правило, такі питання виникають тільки із дорогим та специфічним майном.
  2. На деякі види обладнання необхідно надати технічну документацію. Наприклад, для оцінки виробничої лінії потрібні дані про кількість та характеристики вузлів, з яких вона складається. Інша справа, що така документація не завжди є у замовника оцінки, тому питання із документами для визначення вартості складного устаткування в кожному конкретному випадку вирішуються індивідуально.

Яка вартість визначається при проведенні оцінки обладнання?

Звертаємо Вашу увагу, що у більшості випадків під експертною оцінкою обладнання розуміється визначення його ринкової вартості (в бухгалтерському обліку вона також називається “справедливою”, а в деяких положеннях Податкового кодексу – “оціночною”).

Більш детальне визначення поняття “ринкова вартість” наведено в постанові Кабміну “Національний стандарт оцінки №1”. Якщо не вдаватися у юридичні тонкощі, то можна сказати, що ринковою вартістю називається та ціна, за яку можна продати майно максимально вигідно водночас і для продавця, і для покупця. Іноді під час оцінки обладнання також виникає необхідність визначення вартості ліквідації, тобто ціни, яку можна отримати за основні засоби при здачі їх в утилізацію (наприклад, на металобрухт). Тут, до речі, потрібно звернути увагу, що в бухгалтерському обліку такий вид вартості називається “ліквідаційна вартість”, а в методиках оцінки – “вартість ліквідації”. При цьому в тих же методиках “ліквідаційною вартістю” називається ціна, яку можна отримати на майно при його продажу у стислі терміни. Важливо враховувати цей нюанс при оформленні договору і при проведенні оцінки, особливо якщо обладнання належить до державної власності.

Який зв’язок між балансовою та ринковою вартістю?

Це питання – одне з найбільш поширених при проведенні оцінки основних засобів. Ми навіть окремо виписали відповідь на нього в нашій рубриці “Питання-відповідь” у відповідному підрозділі “Оцінка обладнання”. Потрібно розуміти, що залишкова (балансова) вартість є результатом проведення бухгалтерської процедури під назвою “амортизація”, яка потрібна виключно для визначення величини податків. До ринкової вартості вона не має ніякого відношення і може бути як вище, так і нижче її. Наприклад, верстат може бути повністю амортизований, однак при цьому перебувати у справному стані і мати високу ринкову вартість. Також можлива ситуація, коли обладнання прийшло у непридатність та підлягає утилізації (металобрухт), а балансова вартість при цьому у нього зберігається високою.

Наша оціночна компанія і наші оцінювачі за роки роботи накопичили чималий досвід роботи з визначення вартості обладнання будь-якої складності: від комп’ютерів, оргтехніки та офісних меблів до спеціальних медичних приладів та сучасних виробничих ліній кондитерських фабрик.

Ми будемо раді бачити Вас в числі наших постійних Клієнтів!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: