На перший погляд між квартирою та гаражем досить мало спільного, але із точки зору визначення їхньої вартості ці два типи нерухомого майна є досить схожими один до одного. Адже гаражний бокс зазвичай виконує не тільки і навіть не стільки функцію зберігання авто, але й використовується у якості окремо розташованої комори.
Скільки вартує оцінка гаража
Як і у випадках із проведенням оцінки майна всіх інших типів, на вартість наших послуг у першу чергу має вплив мета, із якою визначається ринкова вартість. (Рекомендуємо прочитати нашу статтю «Яка різниця, для чого потрібна експертна оцінка»).
- Оцінка вартості гаража для продажу або дарування – 1000 грн, строк виконання – 1 день (з реєстрацією звіту про незалежну оцінку в реєстрі Фонду державного майна України). Дізнатися про те, чи потрібна ця реєстрація у Вашому конкретному випадку, можна у нотаріуса, який буде посвідчувати договір дарування. Це пов’язано з тим, що одні нотаріуси вимагають таку реєстрацію, а інші вважають, що вона не потрібна саме у випадку дарування нерухомості найближчим родичам. Додаткову інформацію щодо реєстрації звітів про оцінку майна у базі даних ФДМУ можна отримати, прочитавши статтю: «Яка різниця між оцінкою для продажу та оцінкою для дарування»).
- Визначення вартості гаражів для пред’явлення в суді – від 2500 грн. Вартість нашої роботи залежить від місця розташування нерухомості та від того, чи потрібно нашим оцінювачам проводити особистий огляд майна. Справа в тому, що не у всіх випадках проведення процедури визначення ринкової вартості для суду виїзд фахівця на об’єкт є обов’язковим. Якщо у Вас виникла необхідність провести експертну оцінку гаража або паркінга саме для пред’явлення у суді, – будь ласка, телефонуйте!
Скільки вартує сам гараж?
У абсолютній більшості випадків оцінка вартості нерухомості проводиться за допомогою так званого порівняльного підходу. Цей метод базується на тому, що наш гараж вартує приблизно стільки ж, за скільки пропонуються до продажу аналогічні об’єкти нерухомості. У процесі обирання об’єктів порівняння для розрахунку ринкової вартості оцінювач обов’язково враховує вплив наступних факторів:
- Місце розташування. Головний фактор, який має найбільший вплив на ринкову вартість нерухомого майна усіх типів. (Рекомендуємо прочитати статтю «Що таке ринкова вартість»).
- Архітектурно-планувальні характеристики. Для проведення коректних розрахунків необхідно проводити порівняння лише об’єктів із однаковими або схожими характеристиками, наприклад, порівняння підземного паркінга у новобудові з металевим гаражним боксом у гаражно-будівельному кооперативі не є коректним. До цього ж фактору відносяться загальна площа, поверховість, наявність допоміжних приміщень (погреб, яма, тощо).
- Коригування на торг. Відомо, що при проведенні оцінки нерухомості оцінювачі використовують так звану поправку на торг. Це коригування цін об’єктів порівняння враховує те, що при реальному продажу від заявленої ціни потрібно відняти розмір знижки (торгу), який продавець погодиться надати в процесі проведення переговорів із покупцем. Загальноприйнятий розмір цієї поправки на торг складає 10%.
Нажаль іноді трапляються випадки, коли оціночна вартість виявляється вищою за реальну ціну, по який укладена угода. Що робити у такій ситуації можна дізнатись, прочитавши наш матеріал: «Що робити, якщо вартість, яку визначив оцінювач, вища або нижча за реальну ціну угоди»).
Ми проводимо оцінку нерухомості (зокрема й оцінку квартир) на підставі дозвільних документів, фото яких надані у розділі «Оціночна компанія».
Будь ласка, звертайтесь!