Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Незалежна оцінка

Независимая оценка

У даному розділі нашого сайту зібрана загальна інформація щодо проведення незалежної оцінки нерухомості та майна різних видів. Для отримання детальної інформації про оцінку саме того виду майна, який вас цікавить, пропонуємо перейти у відповідний розділ нашого сайту або на сторінку «Тарифи».

Незалежна чи Експертна оцінка?

Як відомо, основним нормативним документом, що регулює оціночну діяльність, є Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність». При вивченні цього документи можна помітити, що словосполучення «Експертна оцінка» в ньому взагалі не вживається, а слова «експерт» та «експертиза» згадуються лише з посиланням на зовсім інший Закон України «Про судову експертизу». У Законі ж про оцінку по всьому його тексту фігурує словосполучення «оцінка майна» і лише кілька разів термін «незалежна оцінка». Виходячи з цього, можна зробити висновок, що правильно послугу із визначення вартості з точки зору законодавства правильно називати «незалежна оцінка майна», а не “експертна оцінка”.

Така плутанина пов’язана із тим, що до прийняття вище згаданого закону про оцінку, діяльністю по визначенню вартості майна займалися виключно судові експерти. Звідси і пішов вислів «Експертна оцінка» або «оцінка експерта», яке широко вживається досі. Хоча під ним мається на увазі проведення оцінювачем незалежної оцінки, а не експертом судової експертизи.

Ще більше ускладнює ситуацію з термінологією ще один Закон України «Про оцінку земель», де процес визначення ринкової вартості землі по всьому тексту іменується не інакше як «експертна грошова оцінка земельних ділянок».

Незалежна оцінка нерухомості

Незалежна оцінка нерухомості зазвичай умовно поділяється на такі напрямки:

  • Незалежна оцінка квартир, кімнат, а також гаражів і паркінгів;
  • оцінка будинків, котеджів, дач та експертна оцінка земельних ділянок;
  • оцінка нежитлової (комерційної) нерухомості, а також всіляких будівель, споруд, комунікацій тощо.

Кожному з цих напрямків присвячений окремий розділ нашого сайту, де наведена детальна інформація щодо тарифів, термінів виконання та процедури проведення незалежної або експертної оцінки саме цього виду майна. Тут же ми згадаємо, що більшість процедур і вимог до визначення вартості нерухомого майна описані у Національному стандарті № 2 – «Оцінка нерухомого майна».

Оцінка майна та майнових прав

Для отримання інформації щодо оцінки інших видів майна рекомендуємо вам також звернутись до відповідного розділу нашого сайту. Якщо ж вас цікавить юридичний базис для проведення незалежної оцінки, рекомендуємо ознайомитися також із Національним стандартом №1 – «Загальні положення оцінки майна та майнових прав». Крім зазначених двох стандартів існують ще два (№3 та № 4), які описують проведення оцінки майнових прав: оцінка акцій та інших видів цінних паперів, торгових марок, програмного забезпечення, авторських прав тощо. Однак, в силу специфіки даного виду робіт вони можуть представляти інтерес для тільки вивчення профільними фахівцями, тому ми не будемо розглядати їх в рамках даної статті.

Незалежна оцінка – нащо вона потрібна?

Рахівниця

Зазвичай ми стикаємося з таким поняттям, як експертна оцінка у той момент, коли угоду з будь-яким видом майна, будь то будинок, земля, квартира, автомобіль тощо потрібно оформити юридично. На те може бути багато причин. Наприклад, ми купуємо щось в кредит, віддаємо під заставу, вступаємо в права успадкування і багато чого іншого. Тобто, коли необхідно юридичне підтвердження вартості якогось майна.

Так, звичайно, кожен з нас може сказати: «Я і сам відмінно знаю, скільки коштує мій автомобіль (будинок, тощо). І для цього мені не потрібна людина «зі сторони». Але, на жаль, для офіційних юридичних і фінансових структур, таких як банки або навіть звичайний нотаріус, цього не достатньо. Таким установам потрібне офіційне та обґрунтоване підтвердження вартості. Ось тут і з’являється такий термін, як незалежна оцінка. Також такі документи відіграють важливу роль у розгляді різноманітних судових майнових спорів, наприклад, при розлученні подружжя.

«Ну, а хто ж ця людина, що проводить таку незалежну оцінку?» – цілком закономірно запитаєте ви. Професійною діяльністю з визначення вартості не займається людина «з вулиці». Оцінювач – це сертифікований фахівець. Людина, яка має спеціальний дозвіл на проведення оцінки різних типів майна. Такі дозволи видає Фонд державного майна України (сертифікат) та Державний комітет із земельних ресурсів (Держкомзем – ліцензія). Оцінювач – це такий же висококваліфікований фахівець, як аудитор, фінансовий аналітик або біржовий брокер.

Отже, давайте підсумуємо. У яких випадках потрібна незалежна оцінка? Це:

  • передача у заставу;
  • вступ у спадок;
  • поділ прав власності;
  • кредит;
  • дарування;
  • внесення до статутного капіталу;
  • купівля/продаж;
  • страхування;
  • вирішення майнових спорів;
  • залучення інвестицій;
  • цілі бухгалтерського обліку.

Загалом, всі дії пов’язані з юридичним оформленням будь-яких операцій із будь-яким видом майна. Окремим напрямком експертної оцінки є оцінка різноманітних видів збитків, проте такі послуги саме ми, на жаль, не надаємо. Ми проводимо незалежну оцінку в Києві, Київській області та по всій території України.

Ми із задоволенням відповімо на всі ваші запитання, що стосуються нашої професійної діяльності. Будь ласка, телефонуйте!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: