Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка для суду

Оценка для суда

Як відомо, для правильного оформлення документів з визначення вартості майна важливі дві речі: що саме потрібно оцінити (нерухомість, автомобілі, обладнання тощо) і для чого (пред’явлення в суді, у нотаріуса, банку, посольстві…). Від мети, для якої виконується робота, часто залежить сама процедура визначення вартості та особливості складання відповідних документів. В Законі написано, зокрема, що у кожної незалежної оцінки є мета, яка має бути обов’язково вказана у висновках про вартість, а сам звіт може бути використаний виключно з тією метою, для якої він був розроблений. Найбільш поширеним випадком проведення оцінки для суду є визначення вартості нерухомості: квартир, приміщень землі та будинків.

Особливості проведення оцінки для суду

При підготовці документів для пред’явлення в суді від замовника вимагається підвищена увага до вибору підрядників, зокрема юристів та оцінювачів. Адже навіть неправильно складена позовна заява тягне за собою втрату часу, а часто і фінансів. Що вже говорити про те, що безглуздий юрист може легко, як то кажуть, «запороти» на перший погляд абсолютно просту та виграшну справу.

Крім того, обов’язково потрібно звернути увагу на вибір оціночної компанії. На відміну від проведення оцінки для нотаріуса, звіти, що йдуть в суд, будуть прискіпливо розглядатися стороною-опонентом з метою знайти в роботі слабкі місця і спробувати показати, що надані документи складені неправильно і не можуть бути прийняті судом як докази по справі.

Часто замовники ще на етапі телефонних переговорів кажуть, що вони зацікавлені в «підтягуванні» ринкової вартості в ту чи іншу сторону. Ми в свою чергу пояснюємо, що в такому заниженні або завищенні немає сенсу. Більше того, ця затія може “вийти боком” для замовника. Адже друга сторона може наполягати на проведенні експертизи, яка покаже, що дана експертна оцінка занижена або завищена, після чого суд може угледіти в діях замовника ознаки шахрайства, що напевно вплине на результат справи.

Остерігайтеся звертатися до оцінювачів, які на своїх сайтах рекламують тільки послуги з визначення вартості для нотаріуса і ні словом не згадують про особливості роботи з судами! У більшості випадків це свідчить про те, що дана оціночна компанія не має досвіду проведення подібних робіт, тому, швидше за все, не зможе виконати їх якісно, а тому Ви ризикуєте втратити час і гроші.

Оцінка нерухомості для суду

Варто ще раз відзначити, що цілеспрямовано робити спотворену оцінку нерухомості для суду не тільки безглуздо, але і шкідливо для самого ж замовника. Але як же можна самостійно на першому етапі зорієнтуватися, яка вартість нерухомого майна буде відображати реальну картину? Якщо мова йде про звичайний типовий об’єкт, такий як, наприклад, квартира в Києві, Ви можете легко зорієнтуватися, яка буде її ринкова вартість. Для цього достатньо зайти на один із спеціалізованих сайтів з оголошеннями з продажу нерухомого майна і підібрати кілька об’єктів, максимально схожих на ваші. У випадку з квартирами необхідно враховувати наступні основні характеристики:

  • розташування (ідеальний варіант – той самий будинок);
  • тип будинку («хрущовка» / «чешка», «сталінка», «радмін», новобудова) – обираємо для порівняння тільки квартири в будинку нашого типу;
  • загальна площа;
  • кількість кімнат;
  • поверх – якщо наша квартира знаходиться на першому або останньому поверсі, об’єкти порівняння повинні бути з такими ж характеристиками;
  • стан внутрішньої обробки («під ремонт»/«без оздоблення», «задовільний»/«житловий», «добрий»/«свіжий високоякісний ремонт»).

Оскільки часто в оголошеннях з продажу нерухомості багато з перелічених вище параметрів не вказані, ми рекомендуємо орієнтуватися на оголошення сайту DOM.RIA.com з розділу «перевірені квартири». Оскільки інспектор сайту особисто був на кожному з таких об’єктів, інформація з ним по-перше відрізняється від звичайних оголошень повнотою, по-друге – до таких оголошень більше довіри.

Як замовити послугу?

Ще однією особливістю проведення оцінки для суду є те, що кожен випадок по-своєму унікальний. Саме тому не існує типового переліку документів, необхідних для роботи оцінювача. Часто ми стикаємося або з тим, що на об’єкт немає доступу (наприклад, друга сторона проживає в квартирі та не пускає туди позивача). Або доступ на об’єкт є, але на нього немає ніяких документів – таке часто буває при оформленні спадщини через суд.

Наша оціночна компанія спеціалізується на проведенні робіт для пред’явлення в суді. Маючи багаторічний досвід надання подібних послуг, ми виконуємо їх якісно, що підтверджують регулярні рецензії та експертизи, проведені в рамках розгляду судових справ. Якщо ви плануєте замовити експертну оцінку для суду або для початку просто отримати професійну консультацію з даного питання, будь ласка, звертайтеся!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: