Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Яка різниця, для чого потрібна експертна оцінка?

Людина не розуміє, у чому різниця

Як відомо, результатом проведення оцінки майна будь-якого виду є звіт про оцінку. У законодавстві чітко прописані вимоги до оформлення цього документа загалом, а зокрема й вимоги до оформлення сторінки, де містяться відомості про вартість майна. Однією з таких вимог є обов’язковість вказування у звіті мети оцінки, оскільки за Законом, оцінка може використовуватись лише з тією метою, з якою вона була проведена. Зокрема, мета оцінки (або її ціль) впливає на те, який вид вартості повинен визначити оцінювач, які підходи та методи розрахунку при цьому використовувати та як документально оформлювати результати проведення роботи.

Види вартості

У заголовку вище наведено посилання на статтю про те, які взагалі існують види вартості, окрім найбільш поширеної ринкової вартості. А в рамках цієї статті наведено приклади використання того чи іншого виду вартості залежно від мети, з якою проводиться експертна оцінка. Наприклад:

  • при проведенні оцінки нерухомості фізичних осіб при продажу майна визначається «оціночна вартість»;
  • якщо оцінюється квартира для пред’явлення в суді – “ринкова вартість”;
  • якщо потрібно визначити вартість майна з метою його страхування, як правило, визначається «вартість заміщення» або «вартість відтворення»;
  • при складання бізнес-плану та розгляді конкретного варіанта використання майна у більшості випадків перед оцінювачем постає завдання з визначення так званої «інвестиційної вартості»;
  • для цілей бухгалтерського та податкового обліку іноді виникає необхідність у визначені вартості основних засобів за умови їхньої утилізації (“вартість ліквідації”);
  • для укладання нових кредитних договорів та іноді для подовження старих банки можуть звернутися до оцінювача із проханням визначити окрім ринкової також і «ліквідаційну вартість»;
  • а при визначенні цінності державного майна із особливим місцем розташування, наприклад, торгівельні або офісні приміщення на території міжнародного аеропорту «Бориспіль», з боку державних контролюючих органів (ФДМУ) надходить вимога до розрахунку “спеціальної вартості”.

Вихідні дані для проведення оцінки та особливості оформлення звітів

Окрім виду вартості, що визначається, від мети оцінки залежить також і перелік необхідних для її проведення документів. Крім того, деякі особливості у оформлені результатів оцінки також залежать від цілі, з якою визначається вартість майна. Розглянемо приклади такої залежності:

  • При проведенні оцінки квартири для продажу, оцінювач обов’язково буде від Вас вимагати документи, які підтверджують право власності на нерухомість. Ці документи містять основну вихідну інформацію для визначення вартості та обов’язково підшиваються до звіту. А сам такий звіт проходе процедуру реєстрації у базі даних Фонду державного майна України, результатом якої є відповідний реєстраційний номер, що вказується на титульному аркуші документа. Крім цього до звіту додається спеціальний витяг, який формує та ж сама база даних.
  • При проведенні оцінки землі для пред’явлення у суді з метою розрахунку та сплати судового збору у замовника оцінки будь-які документи на цю земельну ділянку можуть бути взагалі відсутні. Така ситуація є достатньо розповсюдженою та може виникати, зокрема, при розподілі майна при розлученні подружжя або оформлення права на спадщину через рішення суду. Результатом надання такої послуги з оцінки є документ, що має назву «Висновок про вартість», якій має специфічні особливості із оформлення, які ніяким чином не співпадають із вимогами до звітів про оцінку майна.
  • При проведенні процедури визначення вартості комунального майна оцінювач розробляє, використовує у звіті та підшиває до нього такі специфічні документи як акт обстеження технічного стану будівлі та паспорт-сертифікат. Окрім того, до звіту додаються деякі окремо роздруковані сторінки звіту для затвердження їх у перевіряючих органах.
  • При виконанні робіт з оцінки акцій для цілей додаткової емісії у більшості випадків до звіту необхідно додати рецензію від іншої оціночної компанії. Рецензія – це документ встановленої форми, мета якого надати критичні зауваження до звіту, складеного іншим оцінювачем, та зробити висновок щодо можливості використання цього звіту з метою, вказаному у ньому. Детальніше про те, що таке рецензія, та хто має право проводити рецензування звітів про оцінку майна, можна прочитати тут.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: