Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Оцінка майна 2024

Оцінка майна

Оскільки під терміном “оцінка майна” можуть розуміти послугу з визначення вартості як нерухомості, так і, наприклад, обладнання або автомобілів, на цій сторінці зібрана загальна інформація, щодо проведення оцінки всіх типів об’єктів.

Інформацію щодо експертної оцінки конкретного виду майна: квартири, гаражі, земельні ділянки, будинки, нежила нерухомість, автомобілі тощо, наведено у відповідних окремих розділах нашого сайту.

Оцінка вартості нерухомості
Оцінка квартир Київвід 1000 грн – оцінка для нотаріуса (дарування, продаж, спадщина);
від 2000 грн – для пред’явлення у суді.
Строк виконання – доба.
Оцінка гаража1000 грн – оцінка для дарування;
від 2000 грн – для пред’явлення у суді.
Строк виконання – доба.
Оцінка землі1000 грн – при продажу, спадкуванні тощо;
для пред’явлення у суді вартість наших послуг визначається індивідуально.
Строк виконання – 1-2 доби.
Оцінка будинків1000 грн – оцінка для нотаріуса;
для пред’явлення у суді вартість наших послуг визначається індивідуально.
Строк виконання – 1-2 доби.
Оцінка нерухомого майна
(нежила нерухомість,
приватна власність)
від 2000 грн, строк виконання – від однієї доби.
Оцінка нерухомості
(нежила нерухомість,
державна власність)
від 3000 грн, строк виконання – 2 доби.
Оцінка нерухомості
(нежила нерухомість,
комунальна власність)
від 3000 грн, строк виконання – 2-3 доби.
Оцінка Київ
Оцінка автомобіліввід 1500 грн, строк виконання – від однієї доби.
Підготовка документів для пред’явлення у суді – 2000 грн.
Будь ласка, зверніть увагу на те, що ми не проводимо оціку авто після ДТП!
Оцінка обладнанняВартість послуги визначається індивідуально.
Будь ласка, перейдіть у відповідний розділ нашого сайту.
Оцінка основних засобів
Переоцінка основних засобів
Оцінка акцій
Оцінка корпоративних прав

Звертаємо Вашу увагу на те, що ми:

  1. НЕ проводимо оцінку автомобілів, які постраждали внаслідок ДТП;
  2. НЕ оцінюємо об’єкти, що представляють культурну цінність (у т.ч. антикваріат).

Яка різниця, для чого потрібна оцінка майна?

Не всі знають, що на процедуру проведення оцінки, її ціну та час виконання впливає не тільки тип майна, а й мета проведення даної роботи. Згідно законодавства, оцінка обов’язково має мету і може використовуватися виключно з цією метою. Мета вказується на сторінці з висновками про вартість. Але найголовніше, що в залежності від призначення роботи сама процедура проведення оцінки майна та оформлення результатів сильно відрізняються. Так, нотаріус не прийме документи, підготовлені для суду. Ну а в судових спорах ви не зможете використовувати оцінку для цілей оподаткування. Найбільш поширеними цілями визначення вартості майна є:

Оцінка для нотаріуса

Нотаріус підписує документи

Безумовно, найчастіше оцінка майна у 2024-му році замовляється при переоформленні нерухомості у нотаріуса. Це може бути купівля-продаж, дарування або вступ у спадок. Така робота є не тільки найпоширенішою, але і найпростішою з технічної точки зору.

Основною особливістю проведення оцінки нерухомого майна для цілей оподаткування є необхідність реєстрації звіту оцінювача в спеціальному державному реєстрі. Цей реєстр вже містить орієнтовні вартості за всіма видами нерухомості (квартири, будинки із землею, приміщення тощо). Якщо в результаті проведення розрахунків вартість вийде нижчою або вищою за орієнтир більш, ніж на чверть, реєстрація не відбудеться.

З роботою цього державного реєстру іноді спостерігаються казуси. Особливо це стосується визначення ринкової вартості майна, що знаходиться в невеликих населених пунктах. Або для специфічної нежитлової нерухомості, яка характеризується значним зносом. Також неприємності бувають також із земельними ділянками. За такими об’єктами Реєстр часто видає значно завищену вартість майна, яку ніяк не можна вважати ринковою. У свою чергу оцінювач має можливість в таких випадках зареєструвати оцінку всього на 25% нижче, що теж не завжди виправляє ситуацію.

Більш детально всі ці питання і ситуації ми розглянули в статті «Оцінка нерухомості в Україні 2024 по-новому». Для всіх, хто збирається продавати, купувати або дарувати нерухоме майно дуже радимо ознайомитися із цією інформацією.

Оцінка майна для пред’явлення в суді

Суддя вивчає оцінку майна

На відміну від підготовки документів для нотаріуса, оцінка для суду вимагає значно більш відповідального підходу. Звичайно, будь-які документи повинні бути складені бездоганно. Однак, у разі судових процесів це стає критично важливим.

Наприклад, Ви приносите звіт про оцінку нерухомого майна нотаріусу. Його помічник вписує в договір купівлі-продажу оціночну вартість, після чого сам звіт благополучно йде до архіву. Власне, крім суми оцінки нотаріуса нічого більше і не цікавить.

Оцінка майна для пред’явлення в суді – справа зовсім інша. Якщо тільки мова не йде про рішення через суд будь-якого «технічного» або формального питання, то в процесі бере активну участь інша сторона – ваші опоненти. І вже вони разом зі своїми юристами-адвокатами будуть вивчати досконально всі документи, які ви вирішили використовувати в процесі. Метою такого вивчення, зрозуміло, є знайти можливість розкритикувати роботу оцінювача. Часто просто за формальними ознаками, щоб переконати суд не використовувати оцінку в якості допустимого доказу.

Відповідно, ми розуміємо, чим загрожує неправильний вибір оцінювача. Втрата часу, фінансів і програш справи. Саме тому юристи, яким періодично потрібна незалежна оцінка майна, намагаються звертатися до одних і тих самих «своїх» перевірених оцінювачів. З роботами яких немає проблем в суді.

Якщо ви хочете замовити проведення оцінки майна з метою подачі позову до суду, або вже в ході судового процесу, зверніть увагу на наступне. Головне при виборі оціночної компанії для такої роботи є її досвід роботи саме з підготовкою документів для суду. Звичайно, перевірити по телефону наявність такого досвіду важко. Але, поговоривши з оцінювачем кілька хвилин, з великою ймовірністю можна зрозуміти, чи дійсно він орієнтується в питанні. Не нехтуйте цим!

Оцінка для бухгалтерського обліку

Робоче місце бухгалтера

Оцінка майна підприємств – третій основний напрямок нашої діяльності поряд із підготовкою документів для нотаріуса та для суду. У більшості випадків, якщо бухгалтер звертається до оцінювача, значить стоїть питання визначення ринкової (справедливої) вартості основних засобів.

Такі технічні питання виникають у підприємств досить часто. Наприклад, потрібно продати особисті гаджети співробітникам при їх звільненні. У цьому випадку оцінюється ноутбук, смартфон або планшет. Або підприємство вирішило модернізуватися: оцінити офісну та комп’ютерну техніку, яка вже застаріла, і продати її.

Не слід забувати і про те, що підприємства, які ведуть бухгалтерський облік за міжнародними стандартами, повинні регулярно проводити переоцінку основних засобів. Найчастіше оцінюються активи таких груп як нерухомість, обладнання, транспортні засоби.

Ми маємо великий досвід співпраці з українськими та міжнародними компаніями щодо проведення оцінки майна для бухгалтерського обліку. Будемо раді бачити і Вас у відмінній компанії наших улюблених клієнтів! 🙂

Оцінка для оренди комунального майна

Навчальний клас у школі

Визначення ринкової вартості комунального майна необхідно при його передачі в оренду. У 2024-му році така оцінка потрібна не завжди. І, як правило, проводиться при продовженні вже існуючих договорів оренди комунальної нерухомості.

Проведення роботи з комунальним і державним майном вимагає від оцінювача наявності значного досвіду. Такі документи проходять обов’язкову перевірку та узгодження в Департаменті комунальної власності Києва або в адміністрації іншого міста. Якщо робота буде зроблена із порушеннями, звіт оцінювача просто не пройде перевірку. Ну а для потенційного орендаря справа обернеться значною кількістю втраченого часу і нервів.

Як і у випадку з документами для судового процесу, вибирати оцінювача бажано за рекомендаціями знайомих. Які раніше зверталися в цю фірму саме за оцінкою комунального майна. І які в підсумку успішно пройшли всю процедуру узгодження документів у міській адміністрації.

До слова, із комунальною власністю є й інші нюанси. У разі порушень або помилок недосвідчених або безвідповідальних оцінювачів у результаті може бути занижена ринкова вартість орендованого майна. А збитки, завдані державі, можуть призвести не тільки до позбавлення оцінювача і фірми ліцензій, а й до кримінальної справи. Участь в подібних історіях Вам, як замовнику, точно не потрібна. 🙂

У цій статті у нас часто фігурує слово «вартість». А Ви знаєте, чим відрізняється вартість від ціни? І що таке ринкова вартість? І що всього існує більше десяти різних видів вартості? Почитайте статті за двома наведеними посиланнями. Ця інформація може виявитися корисною для Вас.

 

Відповіді на багато питань і просто корисну інформацію щодо проведення оцінки майна Ви можете отримати, заглянувши в рубрику «Питання-відповідь». Або просто звернутися до нас за консультацією.

Ми будемо раді, якщо Ви виберете нас!

 

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: