Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка ноутбука

Залитий кавою ноутбук

Визначення вартості комп’ютерного обладнання тільки на перший погляд здається простим завданням. Навіть якщо мова не йде про складні системи, серверах або мережевих пристроях. З самими, здавалося б простими, пристроями часто виникають такі неоднозначні ситуації, що тільки достатньо великий досвід проведення подібних робіт дозволяє правильно визначити вартість майна. Що ж в цьому такого складного та незрозумілого, якщо кожен підліток є експертом в комп’ютерній техніці? 🙂 Давайте розберемося!

Оцінка ноутбука – кому та навіщо це потрібно.

Послуга з визначення ринкової вартості комп’ютерної техніки – досить затребувана, оскільки часто потрібна в першу чергу бухгалтерам підприємств. У цій статті йдеться про те, як оцінити ноутбук. Головними особливостями портативних комп’ютерів з точки зору бухгалтерського обліку є:

 1. Відносно короткий термін життя таких активів.
 2. Як і у випадку з мобільними телефонами – яскраво виражена приналежність одному власнику.
 3. Високий ризик крадіжки. Найчастіше ми стикаємося з необхідністю проведення оцінки збитку, пов’язаного з крадіжкою ноутбука з салону автомобіля.

Виходячи з вище зазначеного (перший пункт), підприємство відносно часто стикається з необхідністю списання активів у силу того, що ноутбук перестає виконувати покладені на нього функції, а виконувати ремонт при цьому часто не доцільно. Крім того, як відомо, ремонт комп’ютерної техніки – процес досить специфічний і в більшості випадків після таких процедур надійність обладнання викликає сумнів.

враховуючи яскраво виражену приналежність одному власнику (другий пункт), багато підприємств просто продають комп’ютер саме тому співробітнику, який на ньому робіт. При цьому такий продаж може відбуватися не тільки після того, як обладнання відслужило значну частину свого ресурсу, але й при звільненні працівника, який їм користувався у виробничій діяльності.

І, звичайно, окрема історія – це оцінка ноутбуків, які були вкрадені. Вірніше сказати, визначення розміру збитку, нанесеного підприємству внаслідок крадіжки основних засобів.

Як оцінити ноутбук

Для проведення оцінки комп’ютерного обладнання будь-якого виду можна скористатися одним з двох прийомів:

 • Визначаємо, за скільки пропонуються до продажу аналогічні ноутбуки, і робимо висновок, що наш коштує приблизно стільки ж, з урахуванням невеликого торгу. Зазвичай на торг береться близько 10%. Пропозиції з продажу вживаної комп’ютерної техніки можна знайти на будь-якій дошці оголошень в Інтернеті.
 • Оцінюємо вартість нових ноутбуків зі схожими параметрами, спираючись на пропозиції великих магазинів побутової техніки. Далі розраховуємо в грошовому виразі знос нашого комп’ютера по відношенню до нового та віднімаємо його з середньої вартості нового обладнання.

Потрібно зауважити, що обидва вище зазначених підходи мають суттєві недоліки та обмеження у використанні. Так, логічним виглядає питання, як визначити стан пропонованого до продажу вживаного ноутбука? Як визначити, чи є у нього приховані дефекти? І як бути з істотним розкидом цін пропозицій, який часто спостерігається в різних оголошеннях. Також не ясно, як врахувати недоліки саме нашого комп’ютера, наприклад, потертості або тріщини на корпусі або подряпини на моніторі.

Що стосується підходу до визначення вартості ноутбуків, спираючись на ціни нових, то проблеми починаються при спробі застосувати даний підхід до обладнання, якому кілька років. Адже виробник часто змінює модельні ряди, і у оцінювачів просто немає можливості знайти об’єкт для порівняння з відповідними характеристиками. При проведенні оцінки ноутбука такими характеристиками є зокрема:

 1. Фірма-виробник, бренд.
 2. Форм-фактор.
 3. Діагональ екрану.
 4. Тип і частота процесора.
 5. Об’єм оперативної пам’яті.
 6. Тип і розмір жорсткого диска або ssd.

Оскільки у штаті нашої оціночної компанії працюють в тому числі оцінювачі з вищою технічною «комп’ютерним» освітою (а саме НТУУ «КПІ» ФІОТ), ми спеціалізуємося на проведенні оцінки основних засобів таких типів та роботі з різними видами комп’ютерної та офісної техніки, складним мережним обладнанням, серверами. Ну і, звичайно, маємо можливість швидко, грамотно і якісно оцінювати ноутбуки в тому числі для цілей бухгалтерського обліку.

Телефонуйте!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: