Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка основних засобів

Оценка основных средств

Оцінка основних засобів – послуга незалежної оціночної компанії з визначення ринкової вартості активів різних видів. Відображення в бухгалтерському та податковому обліку саме ринкової (справедливої або дійсної) вартості обладнання необхідно підприємствам як приватної, так і державної форми власності досить часто. Тому проведенню такого виду робіт ми і присвятили окрему статтю на нашому сайті.

Оскільки проведення оцінки основних засобів пов’язане з великою кількістю особливостей, у разі виникнення будь-яких питань Ви можете зв’язатися з нами, щоб отримати консультацію саме по Вашому випадку. Ну а бажаючим розібратися в предметі самостійно та більш глибоко, ми рекомендуємо прочитати цю статтю.

Як формується вартість робіт з оцінки основних засобів.

Специфікою проведення переговорів з приводу такої оцінки (так само як і з оцінки майна в цілому) є те, що на початковому етапі абсолютно не зрозуміло про який обсяг роботи йдеться. Для розуміння цього обсягу нам потрібно обов’язково перевірити і проаналізувати список ОЗ, що підлягають оцінці.

Одним з найбільш поширених питань від нових клієнтів, є питання про середні ціни на оцінку або про вартість оцінки одиниці основних засобів. На жаль, принцип ціноутворення при оцінці обладнання досить складний і залежить не від кількості позицій у переліку, а від ряду інших факторів. Вартість оцінки більшою мірою залежить від того, наскільки кожна позиція у списку є типовою (розповсюдженою). Тобто, наприклад, оцінити 20 різних, але типових офісних стільців значно легше, ніж одну підставку під квіти, зроблену на замовлення.

Ще однією, на перший погляд, парадоксальною особливістю формування ціни на роботи з оцінки основних засобів є те, що чим старіше обладнання і чим гірше його стан, тим складніше його оцінювати. При цьому, навіть якщо потрібно оцінити якийсь (вибачте) мотлох, оцінювач повинен обґрунтувати, чому його вартість лише одна копійка, а не, приміром, чотири. І навпаки, оцінити який-небудь новий дорогий сервер значно простіше, ніж який-небудь старий комп’ютер, аналоги якого давно вже зняті з виробництва.

У переліку майна для оцінки повинні бути вказані наступні характеристики:

  • Найменування ОЗ (модель).
  • Первісна вартість.
  • Дата введення в експлуатацію.

Додаткові фактори, що впливають на вартість та термін виконання роботи.

Ще одним фактором (крім самого переліку ОЗ), що впливає на вартість роботи є те, для чого потрібна оцінка і який вид вартості потрібно визначити. Про вплив мети на процедуру проведення оцінки майна можна прочитати у статті “Яка різниця, для чого потрібна експерта оцінка?”. У більшості випадків оцінка ОЗ потрібна для:

  • постановки на баланс підприємства;
  • продажу;
  • списання. Особливістю оцінки при списанні ОЗ є те, що мова зазвичай йде про застаріле або несправне обладнання. Про це детальніше можна прочитати на сторінці «оцінка обладнання» сайту оцінка.укр;
  • передачі в залог;
  • страхування;
  • переоцінка основних засобів для міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) (детальну інформацію Ви можете отримати у відповідному розділі сайту).

Як і при всіх видах експертної оцінки особливу увагу варто приділити майну, що належить державному підприємству. Особливість таких робіт полягає в тому, що на процедуру їх проведення накладаються певні додаткові вимоги, які у кожному випадку індивідуальні.

Чому ми?

Ми як оціночна компанія, багато років працюючи на ринку, накопичили досить великий досвід проведення оцінки основних засобів різної складності: починаючи від малих підприємств (як правило, комп’ютерна техніка та меблі) і закінчуючи оцінкою великих виробничих комплексів (оцінка вартості нерухомості, автомобілів, земельних ділянок, оцінка акцій та корпоративних прав). Перелік наших клієнтів, багато з яких були замовниками саме оцінки основних засобів, наведено у розділі: «наші клієнти». Ми можемо гарантувати, що з нашими роботами у Вас не буде проблем, оскільки за час практичної діяльності, ми вже набили якщо не всі «шишки», то принаймні багато з можливих. І про різні підводні камені, пов’язані із погодженням або відстоюванням своїх позицій у контролюючих органах, а також при використанні оцінки в суді, знаємо не з чуток.

Якщо Ви раніше ніколи не мали справу з експертною оцінкою, можливо Вам буде цікаво, що власне є результатом проведення такої роботи (який документ і як він виглядає). На сторінці нашого сайту “оцінка нерухомості” викладений відео огляд того, як виглядає і з чого складається Звіт про оцінку. Там мова йде про звіт з оцінки нерухомості, але суть для будь-якого виду майна одна і та ж.

Будь ласка, формуйте перелік на експертну оцінку активів згідно із вищевикладеними вимогами та надсилайте нам. А ми будемо намагатися зробити для Вас найбільш конкурентну пропозицію. Ми проводимо оцінку основних засобів в Києві, Київській області, часто виїжджаємо і в інші регіони України. Чекаємо на Ваш дзвінок!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ