Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Оцінка основних засобів

Промисловий верстат, гелікоптер та мотоцикл на одному фото

Оцінка основних засобів – послуга незалежної оціночної компанії з визначення ринкової вартості активів різних видів. Відображення в бухгалтерському та податковому обліку саме ринкової (справедливої або дійсної) вартості обладнання необхідно підприємствам як приватної, так і державної форми власності досить часто. Тому проведенню такого виду робіт ми і присвятили окрему статтю на нашому сайті.

Оскільки проведення оцінки основних засобів пов’язане з великою кількістю особливостей, у разі виникнення будь-яких питань Ви можете зв’язатися з нами, щоб отримати консультацію саме по Вашому випадку. Ну а бажаючим розібратися в предметі самостійно та більш глибоко, ми рекомендуємо прочитати цю статтю.

Як формується вартість робіт з оцінки основних засобів.

Специфікою проведення переговорів з приводу такої оцінки (так само як і з оцінки майна в цілому) є те, що на початковому етапі абсолютно не зрозуміло про який обсяг роботи йдеться. Для розуміння цього обсягу нам потрібно обов’язково перевірити і проаналізувати список ОЗ, що підлягають оцінці.

Одним з найбільш поширених питань від нових клієнтів, є питання про середні ціни на оцінку або про вартість оцінки одиниці основних засобів. На жаль, принцип ціноутворення при оцінці обладнання досить складний і залежить не від кількості позицій у переліку, а від ряду інших факторів. Вартість оцінки більшою мірою залежить від того, наскільки кожна позиція у списку є типовою (розповсюдженою). Тобто, наприклад, оцінити 20 різних, але типових офісних стільців значно легше, ніж одну підставку під квіти, зроблену на замовлення.

Ще однією, на перший погляд, парадоксальною особливістю формування ціни на роботи з оцінки основних засобів є те, що чим старіше обладнання і чим гірше його стан, тим складніше його оцінювати. При цьому, навіть якщо потрібно оцінити якийсь (вибачте) мотлох, оцінювач повинен обґрунтувати, чому його вартість лише одна копійка, а не, приміром, чотири. І навпаки, оцінити який-небудь новий дорогий сервер значно простіше, ніж який-небудь старий комп’ютер, аналоги якого давно вже зняті з виробництва.

У переліку майна для оцінки повинні бути вказані наступні характеристики:

  • Найменування ОЗ (модель).
  • Первісна вартість.
  • Дата введення в експлуатацію.

Додаткові фактори, що впливають на вартість та термін виконання роботи.

Ще одним фактором (крім самого переліку ОЗ), що впливає на вартість роботи є те, для чого потрібна оцінка і який вид вартості потрібно визначити. Про вплив мети на процедуру проведення оцінки майна можна прочитати у статті “Яка різниця, для чого потрібна експерта оцінка?”. У більшості випадків оцінка ОЗ потрібна для:

  • постановки на баланс підприємства;
  • продажу;
  • списання. Особливістю оцінки при списанні ОЗ є те, що мова зазвичай йде про застаріле або несправне обладнання. Про це детальніше можна прочитати на сторінці «оцінка обладнання» сайту оцінка.укр;
  • передачі в залог;
  • страхування;
  • переоцінка основних засобів для міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) (детальну інформацію Ви можете отримати у відповідному розділі сайту).

Як і при всіх видах експертної оцінки особливу увагу варто приділити майну, що належить державному підприємству. Особливість таких робіт полягає в тому, що на процедуру їх проведення накладаються певні додаткові вимоги, які у кожному випадку індивідуальні.

Оцінка основних засобів у Києві

Основні засоби – старі комп'ютери

До нас часто звертаються бухгалтера підприємств з проханням надати консультацію щодо проведення оцінки основних засобів в Києві. Така послуга часто потрібна для продажу активів, передачі їх в оренду, а також для списання. Особливістю даного виду роботи є те, що поняття «основні засоби» включає в себе велике коло різноманітного майна. У цьому полягає основна особливість проведення оцінки основних засобів, оскільки підходи до визначення різних типів активів також різні.

Оцінка нерухомості у складі основних засобів.

Багато підприємств Києва мають на балансі нерухомість, яку здають в оренду. Таку нерухомість часто включають саме до складу основних засобів підприємства, оскільки вона генерує дохід і є важливим і, як правило, основним та найдорожчим активом або активами.

Для визначення вартості нерухомого майна оцінювачам необхідно надати наступні документи (все в звичайних копіях або сканах):

  • Правовстановлюючий документ: договір купівлі-продажу, витяг, рішення суду тощо.
  • Технічний паспорт БТІ: якщо в складі технічного паспорта присутні великі аркуші (А3 або навіть А2) з планами приміщень, їх можна не надавати (принаймні на початковому етапі). Для оцінювачів найважливішими розділами технічних паспортів є «оціночний акт» (де наведені загальні характеристики будівель та споруд) та «експлікації» (внутрішнє планування приміщень).

Питанню проведення оцінки нерухомості присвячено велику кількість матеріалів на нашому сайті, тому докладно зупинятися на цьому в рамках даної статті ми не будемо. Вкажемо лише на те, що приблизну вартість нерухомого майна ми радимо визначати, спираючись на дані спеціалізованих сайтів (дошок оголошень). При виборі об’єктів для порівняння необхідно звернути увагу на тип нерухомості, розташування (по Києву обов’язково той же або сусідній мікрорайон), загальна площа, поверховість.

Оцінка меблів та комп’ютерної техніки у складі активів підприємства.

У більшості випадків у переліку основних засобів на оцінку найбільша кількість позицій відноситься до меблів та комп’ютерної техніки. Для визначення вартості такого майна достатньо простого переліку із зазначенням найменування, первісної вартості та дати постановки на баланс підприємства по кожному активу.

При формуванні переліку-завдання на оцінку звертайте, будь ласка, увагу на найменування активів. Часто в бухгалтерському обліку такі найменування містять лише вказівку на тип техніки, наприклад, «принтер». Але оцінювачам для проведення розрахунків потрібно знати також і модель. Тому, якщо в обліку моделі не вказані, необхідно сформувати додатковий стовпець в переліку, де вказати цю інформацію.

Визначення вартості складного устаткування та виробничих ліній.

Якщо у складі активів підприємства присутні складні верстати або виробничі лінії, оцінка основних засобів такого типу є значно більш складним завданням не тільки порівняно з визначенням вартості комп’ютерної техніки та меблів, але і в порівнянні з оцінкою нерухомості. По такому устаткуванню нам необхідно знати не тільки виробника і модель, але й у випадку з непоширеним специфічним обладнанням технічні параметри верстата або лінії.

Для всіх типів активів, що обліковуються на балансі, на початковому етапі ми чекаємо від Вас перелік основних засобів. Після отримання такого списку ми зможемо визначити обсяг роботи та запропонувати Вам найбільш вигідні умови співпраці – вартість наших послуг і строк їх надання. Найчастіше ми проводимо оцінку основних засобів в Києві, тому що тут розташований наш офіс. Проте ми маємо можливість надавати послуги з оцінки майна також віддалено, тому будемо раді співпраці з підприємствами інших областей. Звертайтесь!

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів і нематеріальних активів проводиться  в основному для підвищення інвестиційної привабливості організації. За Міжнародними стандартами фінансової звітності переоцінка повинна проводитися щорічно, щоб балансова вартість не відрізнялася від ринкової. Рішення про проведення переоцінки активів організація в обов’язковому порядку повинна відбити при формуванні облікової політики. Якщо рішення про переоцінку буде прийнято, слід враховувати, що надалі така переоцінка повинна робиться регулярно, щоб вартість активів, по якій вони відбиваються у бухгалтерському обліку і звітності, істотно не відрізнялася від поточної ринкової вартості.

Переоцінку основних засобів Вам провести просто необхідно у тому випадку, якщо:

  • ринкова вартість активів організації занижена, тоді у разі банкрутства підприємства великий ризик того, що воно “піде з молотка” за копійки;
  • вартість чистих активів за даними бухгалтерського балансу виявилася менше статутного капіталу;
  • потрібно прийняти рішення про збільшення статутного капіталу;
  • ви збираєтеся кредитуватися під заставу Ваших активів;
  • вам потрібно забезпечити гарантії Вашими активами в угодах.

Такий істотний і різнобічний вплив показника вартості активів на різні аспекти діяльності підприємства пояснює пильний інтерес до проблеми оцінки вартості активів як з боку внутрішніх (власників, топ-менеджерів), так і з боку зовнішніх її користувачів (інвесторів, кредиторів), і обумовлює необхідність об’єктивного і достовірного їх встановлення в процесі переоцінки активів. Як правило, переоцінка основних фондів проводиться на початку року і її результати дійсні аж до повторної переоцінки. Вартість тих або інших видів активів, що знаходяться у володінні Вашої організації, періодично падає або піднімаються у своїй ціні. Таким чином, якщо на початок року повторна оцінка показала зниження вартості деяких елементів компанії, то подальші річні виплати в податкові органи пропорційно зменшуються. Якщо ж вартість цих елементів зросла, то це дозволяє отримувати додатковий прибуток, оскільки статутний капітал компанії тепер став більше.

Як показує аналіз, проведення переоцінок основних засобів дуже позитивно позначається на усіх сферах діяльності підприємства:

  • дозволяє привести бухгалтерський облік у відповідність з вимогами національних і Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, отримати достовірну вартість активів;
  • забезпечує ефективне управління розмірами і динамікою амортизаційного фонду – одного з основних джерел власних інвестицій, що направляються на оновлення виробничих фондів;
  • сприяє зростанню довіри до облікової політики підприємства з боку потенційних інвесторів, кредиторів, інших фінансових інститутів (особливо іноземних);
  • дозволяє отримати достовірну величину чистих активів з розрахунку на одну акцію, що є основним інвестиційним показником для акціонерних товариств, що неодмінно позначиться на підвищенні інвестиційної привабливості підприємства.

Наші оцінювачі мають досвід співпраці і узгодження звітів про оцінку з провідними аудиторськими компаніями:

  • Ernst & Young
  • PricewaterhouseCoopers
  • KPMG
  • Deloitte
  • Baker Tilly Ukraine
  • BDO Україна

Будь ласка, звертайтесь!

Чому ми?

Ми як оціночна компанія, багато років працюючи на ринку, накопичили досить великий досвід проведення оцінки основних засобів різної складності: починаючи від малих підприємств (як правило, комп’ютерна техніка та меблі) і закінчуючи оцінкою великих виробничих комплексів (оцінка вартості нерухомості, автомобілів, земельних ділянок, оцінка акцій та корпоративних прав). Перелік наших клієнтів, багато з яких були замовниками саме оцінки основних засобів, наведено у розділі: «наші клієнти». Ми можемо гарантувати, що з нашими роботами у Вас не буде проблем, оскільки за час практичної діяльності, ми вже набили якщо не всі «шишки», то принаймні багато з можливих. І про різні підводні камені, пов’язані із погодженням або відстоюванням своїх позицій у контролюючих органах, а також при використанні оцінки в суді, знаємо не з чуток.

Якщо Ви раніше ніколи не мали справу з експертною оцінкою, можливо Вам буде цікаво, що власне є результатом проведення такої роботи (який документ і як він виглядає). На сторінці нашого сайту “оцінка нерухомості” викладений відео огляд того, як виглядає і з чого складається Звіт про оцінку. Там мова йде про звіт з оцінки нерухомості, але суть для будь-якого виду майна одна і та ж.

Будь ласка, формуйте перелік на експертну оцінку активів згідно із вищевикладеними вимогами та надсилайте нам. А ми будемо намагатися зробити для Вас найбільш конкурентну пропозицію. Ми проводимо оцінку основних засобів в Києві, Київській області, часто виїжджаємо і в інші регіони України. Чекаємо на Ваш дзвінок!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ