Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИЯкі документи необхідні для проведення оцінки основних засобів

Документы бухгалтера

Особливістю проведення оцінки основних засобів є велика різноманітність типів активів, що можуть входити до складу переліку наоцінку майна. Саме тому доцільно окремо розглянути найпоширеніші типи активів, щоб зрозуміти, з якими особливостями пов’язане визначення вартості об’єктів у кожному конкретному випадку.

Найбільш поширеними активами, з якими стикаються оцінювачі в своїй роботі, є:

  • Нерухомість.
  • Обладнання.
  • Транспорт.

Нижче наведено короткі особливості проведення оцінки активів кожного з цих типів.

Оцінка нерухомості у складі основних засобів підприємства.

У більшості випадків до складу такого майна входять офісні, виробничі, складські приміщення, будівлі і споруди, а також інженерні комунікації, такі як водопровідні та теплові мережі, газопроводи, каналізація, мережі освітлення тощо.

Для визначення вартості нерухомості нам необхідні наступні документи: право встановлюючі (підтверджують право власності на нерухоме майно) та технічний паспорт.

Оцінка обладнання у складі основних фондів.

Такі активи у свою чергу можна умовно розділити на меблі, комп’ютерну (офісну) техніку та на складне виробниче обладнання, таке як технологічні верстати або лінії.

Для визначення вартості комп’ютерної техніки нам достатньо отримати простий перелік основних засобів із зазначенням первісної вартості та дати введення в експлуатацію по кожній позиції. Будь ласка, звертайте увагу на те, щоб в переліку були повністю вказані моделі офісної техніки та параметри комп’ютерів. Наприклад, найменування «принтер canon» очевидно не дає уяву про те, що собою являє та скільки може коштувати такий актив. Інша справа, якщо буде вказано «Canon MF421DW».

Для проведення оцінки меблів у деяких випадках необхідно вказати її ключові характеристики. Наприклад, коли ми натрапляємо в переліку-завданні на оцінку на “стілець ISO” – відразу зрозуміло про що йде мова. А ось якщо в списку присутній “ресепшн” або “стіл керівника” без додаткового опису , ми будемо просити Вас надати по цьому майну більш детальну інформацію.

Якщо ж у складі основних засобів підприємства присутні технологічні верстати та/або виробничі лінії, визначення вартості кожного такого активу є окремою та іноді досить складним завданням. Для проведення оцінки обладнання такого типу нам можуть знадобитися документи про придбання (інвойси або митні накладні) і технічні паспорта, де вказані характеристики машин. Якщо ж верстати є поширеними та широко представлені на ринку, робота істотно спрощується, а всі їхні характеристики ми самостійно зможемо знайти в Інтернеті.

Оцінка транспортних засобів.

З точки зору оцінювача транспортні засоби, які зазвичай входять до складу основних засобів підприємств, можна розділити на кілька категорій: легкові автомобілі, вантажівки та спеціальна техніка. Для роботи з таким активами ми просимо замовників в першу чергу надати свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Якщо спеціальна техніка маємо навісне або додаткове обладнання, нам також окремо знадобляться документи і на нього.

Як запустити процес?

Для початку переговорів з проведення оцінки основних засобів ми чекаємо їхній список в будь-якому зручному для Вас вигляді. Після отримання такого переліку активів, ми зможемо запропонувати Вам взаємовигідні умови співпраці та підготувати запит на відсутню інформацію та документи.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ