Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Оцінка квартир

Оцінка квартир


Вартість робіт з оцінки квартири для цілей продажу, дарування або спадщини – від 1000 грн.
Вартість робіт з оцінки квартири для пред’явлення у суді або передачі у залог – від 2000 грн.
Строк виконання – 1-2 дні. Будь ласка, телефонуйте!

Які документи необхідні для проведення оцінки квартири

Для проведення експертної оцінки квартири замовник повинен надати наступні документи:

 1. Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких квартира належить господарю. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
 2. Технічний паспорт БТІ.
 3. Паспорт власника (співвласника) квартири. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть, документ, який пов’язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.

Перелік документів для визначення вартості квартири з метою пред’явлення в суді може бути іншим, будь ласка, телефонуйте!

Строк дії звіту про оцінку квартири – 6 місяців від дати оцінки.

Які дозвільні документи повинні бути у оцінювача

Наша компанія має усі необхідні дозвільні документи, яки надають право здійснювати експертну оцінку квартири:

 • сертифікат суб’єкта оціночної діяльності Фонду державного майна України із відкритою спеціалізацією «оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок та майнових прав на них»;
 • особисті дозвільні документи оцінювачів, які працюють у штаті компанії: кваліфікаційні свідоцтва, витяги з державного реєстру оцінювачів, свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Повний перелік дозвільних документів на проведення оцінки майна з описом і фотографією кожного з них Ви можете знайти в розділі: “Оціночна компанія”.

Для чого зазвичай проводять оцінювання квартир

Багатоквартирні будинки Київ Дарниця

Найчастіші випадки, у яких необхідна оцінка квартири:

 1. Оформлення операції з купівлі-продажу або обміну.
 2. Дарування квартири.
 3. Перереєстрування права власності у випадку смерті власника нерухомості.
 4. Розділ майна при розлученні та інших судебник спорах.
 5. Передачі квартири у заставу.
 6. Подача документів про оцінку квартири (з перекладом на англійську мову) до посольства або консульства при виїзді за кордон.
 7. Підготовка документів для укладення договору довічного (пожиттєвого) утримання.

Скільки доведеться платити податків у нотаріуса?

Продавець нерухомості, даруватель/обдаровуваний або спадкоємець/спадкодавець – громадяни України (всі сторони угоди)
ОпераціяПрибутковий податок (ПДФО)Військовий збірПенсійний фонд
Продаж квартири, праву власності більше 3х років1,5%
(сплачує продавець)
1%
(оплата покупця)
Продаж житла, праву власності менше 3х років5%
(сплачує продавець)
1,5%
(сплачує продавець)
1%
(оплата покупця)
Дарування помешкання або спадкування близьким родичам (подружжя, діти, онуки, рідні брати/сестри)
Дарування квартири або спадщина крім близьких родичів5%
(платить обдаровуваний або спадкоємець)
1,5%
(платить обдаровуваний або спадкоємець)

Більш детально про суми податків і зборів, які необхідно буде платити у нотаріуса при переоформленні квартири, можна прочитати ОСЬ ТУТ. Зрозуміло, в цьому процесі, є свої нюанси. Особливо, якщо в угоді бере участь або в документах фігурує іноземець.

Як оцінюють квартиру

Згідно з вимогами українського законодавства, у всіх перерахованих вище випадках під оцінкою квартири розуміється визначення ринкової вартості квартири. Для того, щоб дізнатися, як оцінювачі визначають вартість, рекомендуємо прочитати нашу статтю: “Як ви визначаєте вартість квартир”. Якщо говорити коротко, то Ваша Житлова нерухомість коштує стільки ж, скільки і подібна їй. Тобто аналогічна нерухомість, яка характеризується схожими характеристиками:

 • у Вашому мікрорайоні – як відомо , в ціноутворенні нерухомості, зокрема й квартир, головним фактором є місце розташування. Тому при виборі об’єктів порівняння вкрай важливо розглядати в першу чергу сусідні або наближені багатоквартирні будинки;
 • зі схожою загальною площею – не дивлячись на те, що ринкова вартість квартири розраховується через вартість одного квадратного метра, бажано для порівняння і розрахунків при проведенні оцінки квартир шукати житло з порівнянною загальною площею. Адже, як відомо, навіть квартири в типових будинках при однаковій кількості кімнат можуть істотно відрізнятися за цим показником;
 • з такою ж кількість кімнат – в більшості випадків, чим більше кімнат у квартирі, тим нижче вартість одного квадратного метра такої нерухомості. Тому для коректних розрахунків оцінювачі підбирають житло з такою ж кількістю житлових приміщень. Хоча варто зауважити, що це правило на практиці не завжди працює;
 • в будинку такого ж типу – абсолютно неправильно порівнювати вартість квартир в різних типах будинків, наприклад, в новобудовах, “сталінках” та “хрущовках”. Оскільки вартість квадратного метра навіть в сусідніх будинках різних типів може відрізнятися навіть в два рази,

з коригуваннями на:

 • поверх (перший, останній) – в загальному випадку при проведенні оцінки квартир в Києві на перших і останніх поверхах вибирають об’єкти порівняння з тими ж характеристиками. У той же час, часто буває і так, що аналогічне житло пропонується до продажу тільки на середніх поверхах. В цьому випадку оцінювач враховує різницю у вартості з використанням відповідних коригувань. Адже ціна кв. м. квартири на першому або останньому поверсі в абсолютній більшості випадків нижче кв. м. на серединному поверсі;
 • стан (рівень обробки , ремонту) – оцінювачі квартир вибирають об’єкти порівняння з тим же станом, що і у об’єкта оцінки, проте в деяких випадках це неможливо зробити. Прикладом може служити квартира в сучасному будинку, яка простояла без оздоблювальних робіт, скажімо, років десять. В той час, коли весь будинок вже давно заселився, а у всіх інших приміщення виконаний ремонт;
 • торг – різницю між ціною пропозиції і ціною продажу нерухомості враховують так званої поправкою на торг. У разі проведення оцінки квартир у Києві ця поправка зазвичай знаходиться на рівні від 5 до 10%.

Особливості оцінки ринкової вартості частки в квартирі.

Доля у квартирі

Головним питанням при проведенні оцінки частки в житло (квартирі або будинку) є те, чи виділена оцінювана частина об’єкта в натурі чи ні.

 1. Частка виділена в натурі. У документа на право власності на квартиру або будинок в цьому випадку будуть перераховані приміщення, які належать даному співвласнику. Як мінімум має бути зазначено, яка саме кімната або кімнати є виключною власністю замовника оцінки. Якщо така інформація міститься в право встановлюють документах, то об’єктами порівняння для визначення ринкової вартості нерухомості виступають оголошення з пропозиціями щодо продажу аналогічних автономних житлових приміщень. А саме, кімнат в комунальних квартирах, кімнат в гуртожитках, автономних частин житлових будинків тощо. Особливістю таких часток є те, що їх можна продавати без згоди інших співвласників квартири або будинку. У такій ситуації частка, виділена в натурі, більш ліквідна, ніж певна кількість квадратних метрів нерухомого майна, як в наступному пункті.
 2. Частка не виділена в натурі. Вартість такої частки в житловій і нежитловій нерухомості оцінюється інакше. Оскільки немає прив’язки власності до конкретних приміщень, оцінювач визначається ринкову вартість всього об’єкта (оцінює квартиру) в цілому. Після цього вартість частки вираховується пропорційно. Наприклад, якщо вартість квартири вийшла 1 млн. грн, а потрібно оцінити частку 30%, то вартість такої частки, очевидно, складе 300 тис. грн. Особливістю часток нерухомості, які не виділені в натурі, є утруднена схема про їх відчуження. Зокрема, такий продаж необхідно погоджувати з сусідами – іншими співвласниками всього об’єкта нерухомості. При цьому замовити оцінку квартири або частки в ній співвласник може на свій розсуд.

Оцінка квартир у Києві

Оцінка квартир у Києві

Можливо, Вам вже зараз потрібно оцінити квартиру в Києве? Якщо ж ні, сподіваємось, що наведена нижче інформація все рівно стане Вам у нагоді, якщо, наприклад, у майбутньому Ви плануєте продати або придбати житло. Окрім того, експертна оцінка буває необхідна в тих випадках, коли потрібно отримати кредит під заставу нерухомості, при даруванні або спадкуванні майна. А також, якщо визначення вартості помешкання необхідно провести у ході судового процесу або для пред’явлення у посольстві при виїзді за кордон.

Але від чого залежить ціна квартири? Насамперед від тих самих факторів, які Ви враховуєте, коли обираєте собі нове помешкання: тип будинку, поверх, стан оздоблення, кількість кімнат, район. Для того, щоб розібратися у цьому питанні, Ви можете прочитати нашу статтю щодо того, як визначається вартість квартир.

Для надання можливості оцінювачу здійснити незалежну оцінку житла в Києві необхідно надати йому документи, які підтвержуть Ваше право власності на нерухоме майно, технічний паспорт БТІ та паспорт власника нерухомості. У деяких випадках, коли постає завдання визначити ринкову вартість для надання у суд, перелік документів може бути іншим. Бо нерідко буває й так, що оцінка потрібна для подання позову до суду, а у замовника при цьому немає жодних документів на спірний об’єкт.

Як відомо, щоб працювати у рамках Закону, і оцінювач, і організація повинні мати ряд дозвільних документів. Із переліком таких документів, на підставі яких ми проводимо свою професійну діяльність, Ви можете ознайомитися у розділі “Оціночна компанія“, де є не тільки фото документів, але й наведений опис та призначення кожного з них.

Одним із найбільш поширених питань від нових клієнтів є: “Що я отримаю в результаті проведення Вашої роботи?” Згідно законодавству, результатом проведення оцінки майна є Звіт. Зміст цього документу регламентовано, він представляє собою не довідку, а брошуру, де крім самого значення ринкової вартості майна, вказується методика розрахунку вартості, вихідні дані, опис об’єкту оцінки тощо. На нашому сайті Ви зможете подивитися приклад звіту про оцінку квартири в Києві або відео про оформлення оцінки нерухомості.

 


 

Будь ласка, звертайтеся! Ми однакого відповідально підходимо до робіт будь-якого рівня складності та виконуємо їх якісно та в максимально короткий, чітко обумовлений термін.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: