Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Який термін дії звіту про експертну оцінку?

Раритетний секундомір Seiko


Це питання нам часто задають не тільки приватні клієнти, але й бухгалтери підприємств та навіть юристи. А пов’язано це з тим, що в законодавстві немає чіткої відповіді на питання про те, який термін дії звіту про експертну оцінку.

Скільки дійсна оцінка нерухомості

Все залежить від мети використання документів. Оцінка нерухомості для нотаріуса є дійсною протягом шести місяців. Щодо документів для суду немає чітко визначеного строку дії. Проте за аналогію із оцінкою для нотаріуса зазвичай суд приймає до розгляду документи теж протягом шести місяців від дати оцінки.

Експертна оцінка для нотаріуса

Найбільш поширеним випадком проведенням оцінки нерухомості є її пред’явлення у нотаріуса при здійсненні угод купівлі-продажу, дарування тощо. Пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України №358 від 21.08.2014 «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» говорить зокрема про те, що строк дії звіту про оцінку для цілей оподаткування становить не більше шести місяців від дати оцінки. Цей строк дії оцінювач зобов’язаний вказувати у своєму звіті.

Оцінка майна для суду

Що стосується проведення експертної оцінки майна для цілей пред’явлення в суді, то однозначної відповіді на питання про термін дії не існує. З одного боку, склалася практика про те, що ринкова вартість, яку визначив оцінювач, за аналогією з оцінкою для нотаріуса діє протягом шести місяців. Однак прийняття остаточного рішення є прерогативою судді і може залежати, зокрема, від того, чи були за минулі місяці суттєві зміни кон’юнктури ринку або коливання курсів валют. У Національному стандарті №1 написано, що у разі відсутності чітких вимог законодавства щодо терміну дії звіту в тому чи іншому конкретному випадку, він (термін дії) приймається на розсуд користувача оцінки.

Оцінка комунального майна для оренди

Тут теж є свої особливості, пов’язані з тим, що рецензування (тобто перевірка правильності) звітів Департаментом комунальної власності Києва в деяких випадках затягується на кілька місяців. Не дивлячись на те, що внутрішніми розпорядженнями по Департаменту термін дії оцінок іноді збільшується від шести місяців до року, ми рекомендує подавати туди документи без затримок. Як відомо, визначення вартості комунального майна проводиться на останнє число місяця. Тобто, якщо документи зроблені за станом на 31 травня, щоб процедура пройшла без непотрібних проблем, пакет варто подати протягом червня.

Інші випадки проведення оцінки

Якщо Ви не задоволені відповіддю на питання про термін дії звіту про експертну оцінку (не описаний Ваш випадок або наша відповідь на Ваш погляд не є достатньо юридично обґрунтованою), додатково радимо прочитати статтю аналогічної тематики на сайті Всеукраїнської громадської організації «Асоціація Фахівців Оцінки». Також рекомендуємо подивитися відео про те, що з себе представляє і як виглядає звіт про оцінку нерухомості.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: