Термін виконання послуги незалежної оцінки транспортного засобу – 1 день.
Вартість роботи – від 2000 грн при одиничному замовленні для легкових авто.
При одночасному замовленні оцінки декількох транспортних засобів ціна за одиницю визначається індивідуально.
Вартість роботи – від 2000 грн для вантажівок та спецальної техніки.
Вартість підготовки документів для пред’явлення у суді – від 2500 грн.
Якщо вам потрібно здійснити експертну оцінку автомобіля (спецтехніки), ми пропонуємо Вам звернутися до нашої оціночної компанії. Наші оцінювачі мають досвід проведення визначення ринкової вартості транспортних засобів різної складності: від типових легкових авто до спеціазованої техніки з навесним обладнанням. За даним видом робіт ми готові виконувати не тільки одиничні замовлення із визначенням вартості авто, але і укладати рамкові договори з юридичними особами на проведення регулярних оцінок автопарку. З багатьма з наших постійних клієнтів співпраця полягає як раз у регулярному проведенні оцінки основних засобів (оцінки активів) і, зокрема, оцінки автомобілів.
Оцінка автомобілів та мотоциклів проводиться на підставі наступних документів:
- копія свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) Вашого транспортного засобу;
- для власників-фізичних осіб потрібна копія паспорта замовника. Якщо оцінка потрібна для оформлення спадщини – копія паспорта, свідоцтва про смерть, копія паспорта спадкоємця, копія документа, який підтверджує зв’язок між померлим і спадкоємцем;
- якщо оцінюється спеціальна техніка, в деякиї випадках необхідний додатково технічний паспорт на навісне обладнання.
Якщо вам необхідно провести експертну оцінку більше двох транспортних засобів, вартість роботи може бути знижена. Якщо ж мова йде про постійне співробітництво, ми прикладемо максимум зусиль, аби запропонувати Вам найвигідніші ціни і умови співпраці.
Будь ласка, зверніть увагу, що наша компанія не проводить оцінку транспортних засобів, які постраждали в результаті дорожньо-транспортної пригоди!
Для чого потрібна оцінка автомобілів
Є досить розхожий жарт про те, що люди, у яких машини немає, мріють її купити, а ті, у кого вже є, мріють продати. Неважливо, до якої з груп ви належите. Важливо, що момент визначення вартості автомобіля або вже вас хвилює або буде хвилювати у доступному для огляду майбутньому. Про це і поговоримо.
Із чого ми зазвичай виходимо, призначаючи ціну на свій старий автомобіль? На що орієнтуємося? Як правило, більшість продавців оцінюють власну машину по ряду досить суб’єктивних показників. Давайте розбиратися. По-перше, ми виходимо з нашого розуміння (часто помилкового) ринкової вартості машини. Зазвичай ми йдемо на якийсь популярний автомобільний портал, дивимося більш-менш схожі пропозиції та призначаємо ціну на їх тлі. Трохи вище, якщо нам здається, що машина – вогонь, а продавати її ми не дуже поспішаємо. І, відповідно, трохи нижче, якщо хочемо позбутися від ластівки швидко або знаємо про неї щось страшне.
Друга річ, яка впливає на наші уявлення про ціну, — поточна потреба в грошах. Комусь потрібен перший внесок на нову машину, комусь не вистачає до автомобіля мрії, хтось хоче розпорядитися грошима ще якось. Чи часто ми щось втрачаємо, намагаючись визначити вартість автомобіля самостійно? Так, часто. Або час, або гроші. Обидва варіанти нас, зрозуміло, не влаштовують. І справа тут не в тому, що ми жаднюги. Просто у період економічної нестабільності потрібно берегти всі ресурси. Професійна незалежна оцінка автомобілів експертом — гарна та корисна річ. Компетентний фахівець допоможе оцінити машину по цілому ряду параметрів, про частину з яких ми і не здогадуємося. Оцінювач вкаже на слабкі місця нашої пропозиції або, навпаки, допоможе виявити сильні сторони. Іноді в машині можна щось поміняти малозначне, а ціна зміниться досить істотно. Наприклад, заміна лобового скла на середньому корейському автомобілі може обійтися в п’ять тисяч гривень, а покупець, помітивши тріщину, запросто відвоює у вас і всі десять.
Між іншим, звіт про оцінку автомобіля — цілком серйозний документ, який можна пред’явити покупцеві, показавши тим самим, що приховувати вам нічого. А автомобіль весь, ніби на долоні. Не сумнівайтеся, це додасть вашій пропозиції очок на загальному тлі! Адже ні для кого не секрет, що ринок старих автомобілів сповнений жирних котів у мішку. До речі, про котів у мішку. Оцінка автомобілів також може стати у нагоді не тільки при їх продажу, але і при купівлі старої машини. Погодьтеся, це ж здорово — заздалегідь знати, що в дійсності ви купуєте. Потрібна оцінка машин і тим, хто потрапив у дорожню аварію і змушений взаємодіяти зі страховою компанією. Звичайно, страховики запропонують свого експерта-оцінювача, а може і оплатять його послуги. Подумайте, із чого б їм бути такими добренькими? Те саме. Оцінювач повинен бути незалежним. Принаймні від страхової компанії.
Якщо вас цікавить більш детальна інформація про те, що таке професійна незалежна оцінка автомобілів, як вона проводиться і для чого потрібна, будь ласка, звертайтеся! Ми будемо раді відповісти на всі ваші запитання.
Навіщо зазвичай замовляють оцінку вартості транспортних засобів
Робота із визначення ринкової вартості автомобілів в більшості випадків проводиться із наступною метою:
- оформити (або продовжити) договір застави (банк, нотаріальна контора);
- провести операцію купівлі-продажу або переоформлення транспортного засобу (нотаріальна контора, бухгалтерія підприємства);
- внести свій транспортний засіб у статутний фонд підприємства або здати/взяти авто в оренду (бухгалтерія);
- пред’явити незалежну оцінку в суді або у виконавчій службі.
Оцінка авто для юридичних осіб
Коли виникає необхідність провести оцінку автомобіля для приватної (фізичної) особи, в більшості випадків особливих питань і труднощів дана процедура не викликає. Майже всі транспортні засоби приватних осіб, з якими нам доводиться працювати, є широко поширеними, тому визначити їхню вартість досить просто. А от при роботі з юридичними особами – ситуації бувають досить цікавими…
Визначення вартості авто поширених моделей
Як відомо, на вартість транспортного засобу безпосередньо впливають такі характеристики автомобіля:
- Тип авто.
- Марка і модель.
- Рік випуску.
- Об’єм двигуна.
- Пробіг.
- Тип коробки передач.
- Матеріал оббивки салону.
- Наявність додаткового оснащення.
Якщо говорити про легкові автівки, безумовно, головними чинниками є модель, рік випуску та об’єм двигуна. Для визначення вартості нашого об’єкта достатньо проаналізувати ринок продажів такої техніки. Логіка говорить про те, що наше майно коштує приблизно стільки ж, за скільки пропонується до продажу аналогічне, з невеликим корегуванням на розмір торгу.
Для проведення такого аналізу ринку оцінювачі користуються як спеціальною літературою (Бюлетень автотоварознавця), так і ринковими даними – оголошеннями із сайтів з продажу автівок. Власне кажучи, сам бюлетень і наповнюється даними з аналогічних спеціалізованих сайтів, інформація упорядковується і отримує якийсь офіційний статус. Інша справа, що не всі моделі авто представлені в Бюлетені, та й сам цей довідник не у всіх є, коштує дорого і вимагає регулярного оновлення.
Оцінка транспорту юридичних осіб
Що ж стосується нашої співпраці по проведенню оцінки авто з юридичними особами, тут ситуації бувають значно більш цікавими.
По-перше, на балансі підприємств часто обліковуються вантажні автомобілі та спеціальна техніка. Оцінка транспорту такого типу ускладнена внаслідок того, що пропозицій щодо продажу аналогічних об’єктів буває вкрай мало для того, щоб зробити адекватний висновок про їхню ринкову вартість. Гірше того, навіть ці пропозиції в невеликій кількості як правило майже не корелюють між собою, ціни на аналогічні моделі вантажівок або причепів можуть відрізнятися в рази.
По-друге, стан автопарків юридичних осіб нерідко залишає бажати кращого, мягко кажучи. На балансі деяких підприємств перебуває велика кількість одиниць техніки, при розгляді якої виявляється, що фактично замість цих авто присутні тільки залишки кузова або рами.
Наша оціночна компанія та оцінювачі автомобілів накопичили значний досвід по визначенню вартості транспорту саме юридичних осіб. Наприклад, ми виконували переоцінку автопарків зокрема таких відомих підприємств, як «Воля Кабель», «Укртелеком», брали участь у переоцінці транспорту «Укрпошти», на постійній основі працюємо із автомобілями фармацевтичної фірми «Дарниця»…
Якщо Ви обираєте собі підрядника на виконання робіт з оцінки авто, як аргумент на нашу користь хочемо представити Вашій увазі розділ сайту Наші клієнти. В ньому ми з гордістю відзначаємо відомі компанії та бренди, з якими ми мали позитивний досвід співпраці.
Ми будемо раді бачити Вас в числі наших постійних клієнтів! Формуйте список транспорту на оцінку, а ми докладемо всі зусилля, щоб зробити Вам найбільш вигідну комерційну пропозицію, а саму роботу виконати якісно і, безумовно, в заздалегідь обумовлений строк!
Як оцінити вживаний автомобіль
Навряд чи хтось буде сперечатися з тим фактом, що купити новий автомобіль завжди приємніше, ніж вживаний. Однак, із точки зору практичності часто виправдана покупка все ж транспорту із пробігом. Машини, яким всього кілька років, і які характеризуються прекрасним технічним станом, можуть бути істотно дешевше нових зразків. Іноді навіть в два рази. Інша справа, що питанню вибору авто з пробігом потрібно приділити максимальну увагу. Ймовірно доведеться розглянути з десяток пропозицій, щоб знайти той екземпляр, який потрібен саме вам. На що в першу чергу потрібно дивитися, щоб придбати хороший автомобіль, а не витратити чималі гроші, щоб потім знову зіткнутися із необхідністю понести витрати.
Забігаючи вперед, відразу скажемо, щоб уникнути більшості проблем з експлуатацією нової для вас, але вже вживаної машини, варто своєчасно звернутися до експерта і провести професійну діагностику автомобіля. Майстер на станції технічного обслуговування зверне увагу на безліч речей, які, швидше за все, вислизнуть від уваги рядового автолюбителя. При цьому, звичайно, бажано, щоб покупець хоча б в загальних рисах розумів конструкцію транспортного засобу і його можливі поломки.
Експертна оцінка автомобіля стане в нагоді вам наприкінці процедури, коли вибір буде зроблений, і прийде час оформляти документи. Давайте спробуємо розібратися, на що потрібно звертати увагу, щоб відсіяти завідомо проблемні варіанти.
- Найкращий варіант – купити авто у першого (і єдиного) власника. Пам’ятаєте відому цитату: «Який шофер, така і машина!». Поспілкуйтеся із людиною, подивіться, як вона одягнена, як себе веде, акуратна чи ні, наскільки педантична, та й взагалі чи приємна у спілкуванні. Ви б сіли до такої людини у салон?
- Ціна автомобіля – теж важливий маркер. Якщо автомобіль продається істотно дешевше за інші машини тієї ж моделі зі схожими характеристиками — велика ймовірність наявності прихованих дефектів. Звичайно, бувають і ситуації, коли терміново потрібні гроші. Але навіть у цих випадках ціни не знижуються дуже суттєво. Адже і перекупники «не дрімають», гарну машину за низькою ціною відразу забирають на перепродаж.
- Розпитайте продавця про історію машини, загляньте в технічну книжку (краще, коли вона є). Якщо на автомобілі тільки що міняли агрегати і відразу продають, – краще утриматися від покупки.
- Будь-які сумніви щодо номерів на кузові та двигуні, – без роздумів відкидайте цей варіант.
- Особистості продавців не вселяють вам довіри, – відмітаємо і таку пропозицію.
- Ми б не розглядали варіанти покупки автомобіля, якщо власник говорить речі, на кшталт «тут треба тільки сайлентблоки поміняти, і все заспіває». Зазвичай це вказує на те, що з машиною почалися проблеми, а власник намагається від неї позбутися.
- Різні колеса – ще один поганий знак. Швидше за все цей факт говорить про те, що у колишнього власника транспортного засобу було сутужно із грошима. Імовірність того, що він серйозно економив на сервісі, зашкалює.
- Зіставте пробіг із зовнішнім виглядом машини. Потертості на сидінні водія, важелі коробки перемикання передач і рульовому колесі, а також велика кількість відколів на лакофарбовому покритті автомобіля при невеликому пробігу можуть говорити про маніпуляції з одометром (лічильником кілометрів).
- Більшість оцінювачів вважають, що краще утриматися від покупки машини, у якої було багато водіїв. Можна попросити ознайомитися з полісом обов’язкового страхування відповідальності. Щоб зрозуміти, наприклад, їздили тільки чоловік і дружина, або вказані кілька різних водіїв, а машина, можливо, експлуатувалася в режимі таксі.
Насправді, просто будьте дуже уважні. Не піддавайтеся чарам продавця, не спокушайтеся привабливою ціною, не закохуйтеся в машину завчасно. Пам’ятайте, що диявол завжди криється в деталях. Головне не поспішати і розглянути якомога більше пропозицій перед прийняттям рішення про покупку. Ну а коли вибір буде зроблений, ми із задоволення проведемо експертну оцінку автомобіля. Щоб вже точно переконатися в тому, що співвідношення ціна/якість влаштовує вас, як замовника. До речі, результат проведення незалежної оцінки можна ефективно використовувати як аргумент для зниження ціни продажу.
Вибирайте нас!
Оціночна компанія «Реал Експерт» надає послуги з проведення незалежної оцінки у Києві, Київській області та в інших регіонах України. Експертна оцінка автомобілів проводиться відповідно до вимог Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. У більшості випадку джерелом інформації для визначення вартості авто є періодичний довідник “Бюлетень автотоварознавця”, яким користуються не тільки оцінювачі, але і судові експерти. Про відмінності між незалежною оцінкою і експертизою, а також про особливості роботи експертів та оцінювачів, Ви можете прочитати в цій статті: “Чим відрізняється оцінка майна від експертизи?“.
За роки професійної діяльності наші оцінювачі накопичили значний досвід з проведення незалежної оцінки майна. Будь ласка, телефонуйте або пишіть електронною поштою – ми оперативно і з радістю відповімо на всі Ваші запитання. Звертайтеся!
Пропонуємо вашій увазі цікаве відео про зміну популярності автомобільних брендів (за загальним обсягом продажів) з 2000го по 2022й рік.