Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

У чому різниця між оцінкою майна та експертизою?

Експертиза або оцінка

Мабуть, головною відмінністю між оцінкою майна та експертизою є те, що оцінка зазвичай дає відповідь лише на одне питання: «скільки вартує нерухомість або інше майно?»

Щодо експертизи, то вона може давати відповідь на значно більше коло питань. Існує доволі багато видів експертиз, які відносяться до різноманітних галузей. Починаючи від психіатричних та судово-медичних та закінчуючи такою, що є найбільш близькою до теми оцінки нерухомості, тобто будівельно-технічної.

В ході проведення таких експертиз перед експертом можуть поставати питання широкого спектру, наприклад, щодо стану конструктивних елементів нерухомого майна або щодо можливості його перебудови або реконструкції. Також перед експертом постають і питання щодо визначення вартості нерухомості, але це лише одна із складових експертизи.

Щодо терміну «експертна оцінка», – таке словосполучення найчастіше використовується у якості назви процедури визначення вартості майна, хоча згідно законодавства правильна назва цієї послуги – «незалежна оцінка». Якщо ми говоримо про відмінності між незалежною оцінкою та експертизою, варто звернути увагу на тих фахівців, які виконують перший та другий тип роботи. Оцінку майна здійснює оцінювач, а різноманітні види експертиз – експерт відповідної кваліфікації. Оцінювач займається професійною діяльністю на підставі профільного закону України «Про оцінку майна…», а експерт на підставі ЗУ «Про судову експертизу». Державним органом, який регулює професійну діяльність оцінювачів та оціночних компаній є Фонд державного майна України, натомість нагляд та контроль за діяльністю судових експертів здійснює Міністерство юстиції України. З точки зору процесуального законодавства також існують суттєві відмінності між статусом правами та обов’язком експертів та оцінювачів, проте такі деталі можуть представляти інтерес лише для фахівців-юристів та не будуть розглядатися у рамках цієї статті.

Інформацію щодо того, які документи підтверджують право оцінювача та оціночної компанії здійснювати професіональну діяльність та надавати послуги з визначення майна, ви можете отримати у розділі нашого сайту «Оціночна компанія».

Якщо Вам необхідно з’ясувати, наприклад:

  • особливості фізичного стану нерухомості;
  • вартість внутрішнього оздоблення (скласти кошторис проведених робіт);
  • шкоду, заподіяну майну будь-якого типу, збиток внаслідок залиття, пожежі, дорожньо-транспортної пригоди тощо;
  • стан несучих конструкцій будівлі;
  • можливість (придатність) використання майна для тих або інших цілей;
  • варіанти перепланування (поділу) приміщень;

ми наполегливо рекомендуємо звертатися не до оцінювачів, а до експертів відповідного напряму. Якщо питання стосуються нерухомості, необхідне проведення будівельно-технічної експертизи; у випадку суперечок навколо автомобілів – автотоварознавчої, тощо.

Не дивлячись на те, що в Законі України “Про оцінку майна…” написано, що оцінювач крім усього іншого може також визначати розмір збитків, на практиці у судах такі роботи розбиваються, як кажуть, “в пух і прах”. Безумовно, експертиза коштує дорожче і проводити її довше, однак у зазначених вище ситуаціях такий варіант підготовки документів в рази підсилить Ваші аргументи та, відповідно, підвищить ймовірність рішення суду на Вашу користь.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: