Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка нерухомості

Оценка недвижимости


Оцінка нерухомості – офіси, магазини, склади, будівлі та споруди.

Вбудоване приміщення, приватна власність (у т.ч. юр. особи) – від 1200 грн, 1-2 дні.
Окремо розташована будівля, приватна власність (у т.ч. юр. особи) – від 2000 грн, 1-2 дні.
Майно в державній власності, оцінка для бух. обліку – від 2500 грн, 2-3 дні.
Майно в комунальній власності, оцінка для передачі в оренду – від 2500 грн, 2-3 дні.

Ця сторінка сайту присвячена нежитлової (комерційної) нерухомості. Детальну інформацію щодо проведення оцінки нерухомості інших видів наведено на головній сторінці, а також у відповідних розділах нашого сайту:

Як виглядає звіт про оцінку нерухомості (відео)

Для чого потрібна оцінка нерухомості?

Ми виконуємо оцінку комерційної нерухомості зокрема для таких цілей:

 • операцій з купівлі-продажу нерухомості (нотаріус);
 • укладання(подовження) договору застави (банк, нотаріус);
 • укладання договорів оренди державного або комунального майна;
 • внесення нерухомості у статутний капітал підприємства (бухгалтерський облік);
 • пред’явления у суді тощо.

Враховуючи те, що кожен об’єкт нежитлової нерухомості є по-своєму унікальним, достатньо важко та мабуть неможливо вмісти опис особливостей проведення оцінки кожного типу нерухомості в одну сторінку сайту. Відомо, що типові квартири мають лише декілька характеристик, що мають суттєвий вплив на їхню ринкову вартість – розташування, площа, поверх, стан. Оцінка квартир зводиться до того, що треба просто подивитись, скільки коштують схожі квартири у сусідніх домах. Для проведення оцінки нерухомості, яка відноситься до нежилого фонду, такий підхід не завжди фізично можливий, особливо у випадках оцінки окремо розташованих будівель або виробничо-складських комплексів. Точніше буди сказати, що порівняльний підхід, безперечно, можливий і для таких типів нерухомості, більше того, він широко застосовується на практиці, проте часто дає результат, який навряд чи можна прийняти у якості ринкової вартості. Це пов’язано із тим, що нежитлова нерухомість має забагато критеріїв, які мають безпосередній вплив на її вартість, тому знайти достатню кількість пропозицій щодо продажу аналогічної нерухомості з точно такими ж характеристиками часто просто неможливо. Тому для проведення оцінки нерухомості на перший план виходить так званий дохідний підхід, який визначає ринкову вартість майна через розмір доходу, який воно може приносити своєму власнику. Якщо Вам цікаво в ознайомитись із тим, як оцінюється вартість нерухомості із використанням дохідного підходу, рекомендуємо звернутись до цієї статті.

Які документи потрібні для проведення оцінки нерухомості?

Для проведення експертної оцінки комерційної нерухомості (офіси, магазини, склади, виробничі приміщення, будівлі) нам потрібні наступні документи:

 • копія право встановлюючих документів на нерухомість (договір куплі-продажу, міни, дарування; свідоцтво про право власності, рішення суду тощо) або копія договору оренди; 
 • копія паспорта власника об’єкта нерухомості (копія свідоцтва про реєстрацію юридичної особи);
 • копія технічного паспорта БТІ (або поповерхового плану). Це особливо важливо при проведенні оцінки комунального майна для передачі його в оренду. Без такого плану, підшитого до звіту про оцінку, Управлівння комунального майна Києва просто не прийме такі документи. А якщо й прийме, то не погодить та з часом поверне на доопрацювання;
 • у разі оцінки державної (комунальної) власності для укладання договору оренди – замість право встановлюючих документів діючий договір оренди (при подовженні) або лист від балансоутримувача за зразком, наведеним нижче.

Приклад листа від балансоутрумавача при проведенні оцінки державного або комунального майна

Лист від балансоутримувача є основним вихідним документом для проведення оцінки нерухомості в комунальній власності. Він виконує одразу дві важливі функції: по-перше, офіційно надає оцінювачу параметри приміщення, а по-друге, дає право потенційному орендатору бути замовником оцінки нерухомості. Справа в тому, що за Законом замовником оцінки може бути лише власник майна, або орендар, або ж довірена особа когось з них.Тобто лист виконує функцію доручення, та без нього контролюючий орган поверне роботу на доопрацювання.

Практично в кожного комунального підприємства, що займається наданням власної нерухомості у оренду, є свій відпрацьований бланк (або шаблон) такого листа. Хоча, зрозуміло, бувають і виключення з правила, наприклад, якщо на посаду прийшов новий бухгалтер. Нижче наведено основні положення, які повинні бути відображені у листі, а також приклад такого документа:

 • назва комунального підприємства – балансоутримувача;
 • адреса об’єкта нерухомості, назва корпусу або цеху (якщо є);
 • характеристики приміщення – площа, поверх тощо;
 • з якою метою (під який вид діяльності) планується використовувати приміщення після передачі його в оренду (офіс, магазин, склад, виробництво…);
 • назва потенційного орендаря.

 

ДП “Балансоутримувач/Орендодавець” просить провести оцінку нежитлового приміщення ХХХ поверху загальною площею ХХХ кв.м. за адресою: м. Київ, вул. ХХХХ, ХХХХ (цех ХХХХ) з метою визначення ринкової вартості для розрахунку орендної плати. Приміщення планується передати в оренду ПП “Орендар” для розміщення офісу.

Оцінка нерухомості довідкаОцінка нерухомості довіреністьПлан приміщення - оцінка для оренди комунального майна

При проведенні оцінки комунального майна Києва для оренди оцінювач повинен мати значний досвід успішного виконання подібних робіт. Визначення вартості нежитлових приміщень і, тим більше, окремо розташованих будівель є значно більш трудомістким завданням в порівнянні, наприклад, з проведенням оцінки квартири в Києві. Помилка у виборі оціночної компанії і, як наслідок, неякісно виконана робота призводять до втрати кількох місяців на узгодження документації в державних органах, а в результаті до повернення до самого початку всієї процедури з необхідністю замовляти нову оцінку вже в іншої фірми. Тому пропонуємо Вам підходити максимально відповідально до пошуку оцінювача для виконання цього виду роботи.

Ми будемо раді відповісти на Ваші запитання. Будь ласка, телефонуйте!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ